Skip to content

Apie vaikiškų žaislų saugumą

   

  Žaisdamas vaikas susipažįsta su pasauliu. Todėl labai svarbu jam tinkamai parinkti žaislus, kurie turi vaiką sudominti, žadinti jo smalsumą. Tačiau ne mažiau svarbus yra ir žaislų saugumas.

  Parduotuvėse šiandien galima įsigyti labai daug ir įvairių žaislų. Tačiau jei jau nusprendėte kurį nors pirkti, dar kartą atkreipkite dėmesį į medžiagas, dizainą (lygų paviršių, apvalią formą), tvirtumą, žaislo priežiūrą. Ne paskutinėje vietoje yra ir žaislo kaina. Nepamirškite svarbiausio – žaislas vaikui turi būti ir saugus, ir kokybiškas.

  Saugumas. Pirkdami žaislą, ypač jaunesniems nei 3 metų vaikams, atkreipkite dėmesį, ar ant jo yra užklijuotas ženklas „CE“, kuris įrodo, jog gaminys atitinka saugios direktyvos reikalavimus.

  Sudėtis ir paviršius. Įsigydami žaislą, atidžiai apžiūrėkite jo paviršių. Labai svarbu, kad viršutinis sluoksnis nesiluptų, būtų lengvai valomas ar plaunamas. Vaikui netinka ir pernelyg ilgus plaukus ar kailį turintys žaislai.

  Medžiagos. Netvirta plastmasė ar byrantis medis gali tapti vaiko traumos priežastimi. Todėl labai atidžiai stebėkite žaislų „būklę“, o atsiradus pažeidimų – juos be gailesčio išmeskite.

  Dydis. Taip pat labai svarbu žaislų matmenys. Jei dovaną renkate jaunesniam nei trejų metų vaikui, žaislas neturėtų būti mažesnis nei 4–5 cm. Jame neturėtų būti smulkių detalių, kad vaikas negalėtų jų nuryti ar įsikišti į nosį.

  Aštrūs kampai. Mažylių koordinacija nėra labai gera. Todėl žaisdami su žaisliuku jie gali užsigauti (taip pat užgauti ir savo žaidimų draugą). Štai kodėl žaislai turi būti kuo saugesni, neaštrūs.

  Garsas. Mokslininkai nustatė, jog pernelyg garsiai „grojantys“ žaislai gali sutrikdyti vaiko klausą. Todėl atkreipkite dėmesį į instrukciją: žaislo skleidžiamo garso stiprumas neturėtų viršyti 85 decibelų.

  Beje, patys pavojingiausi žaislai – žaisliniai šautuvai. Jų skleidžiamas garsas siekia net 120–140 decibelų. Taigi, saugokite savo vaikus.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *