Skip to content

Kaip išsirinkti saugų vaikišką paspirtuką?

    kaip issirinkti saugu vaikiska paspirtuka

    Fizinis aktyvumas yra nepaprastai svarbus žmogaus, ypač vaiko, gyvenimo elementas. Vaikščiojimas, buvimas gryname ore ir sportas – tai veikla, kuri teigiamai veikia fizinį vystymąsi ir gerina būklę. Daugeliui vaikų patinka važinėtis paspirtuku. Ar verta jį pirkti vaikui? Kokį modelį pasirinkti ir į ką atkreipti dėmesį?

    Kodėl verta vaiką skatinti važiuoti paspirtuku?

    Judėjimas lauke yra sveikata ir vienas geriausių laisvalaikio užsiėmimų vaikams. Fizinis aktyvumas turi didelę įtaką tinkamam mažylio, taip pat ir vyresnio vaiko vystymuisi. Verta parūpinti vaikui įvairios veiklos, kad jis nenuobodžiautų ir būtų kuo daugiau malonumo žaisti lauke.

    Vienas geriausių būdų suteikti vaikui malonumą lauke – parūpinti jam įdomią įrangą, šiuo atveju, paspirtuką. Važinėjimas paspirtuku – puiki pramoga ir galimybė išmokti įvairių triukų. 

    • Važiuojant paspirtuku lavinamas pusiausvyros jausmas ir motorinė koordinacija;
    • Tai puiki alternatyva riedučiams ar važinėjimui dviračiu;
    • Tai taip pat būdas ugdyti vaikų pomėgius;
    • Važiavimas paspirtuku padeda palaikyti gerą formą ir išvengti vaiko antsvorio;
    • Tai veikla atvirame ore, o judėjimas tokiomis sąlygomis taip pat gerina savijautą ir vaiko emocinę būklę.

    Kokio amžiaus vaikas gali naudotis paspirtuku?

    Vaikams skirti paspirtukai yra pastebimai mažesni ir lengvesni nei suaugusiems skirti paspirtukai, tačiau tai nėra visiškai universali įranga, kurią galima dovanoti vaikui nepriklausomai nuo amžiaus. 

    • Prekyboje yra įvairių paspirtukų, tinkamų skirtingo amžiaus vaikams;
    • Dauguma paspirtukų ant trijų ar dviejų ratų tiks vaikams nuo 3 metų (atskiri modeliai skiriasi parametrais, todėl pasidomėkite gamintojo ženklinimu);
    • Tačiau galite rasti paspirtukų ir pasivažinėjimo priemonių, tinkančių jaunesniems vaikams – pavyzdžiui, dvejų metų vaikams. Tai dar smulkesni prietaisai, kuriuose platforma yra žemiau, o visas paspirtukas yra pagamintas iš spalvingų medžiagų.

    Kokio dydžio paspirtuką rinktis?

    Renkantis paspirtuką ne visada verta griežtai laikytis siūlomo naudotojo amžiaus, nes vieni vaikai auga greičiau, kiti lėčiau, skiriasi ir kūno svoris bei motorinė koordinacija, o augimo tempui įtakos gali turėti ir lytis. Pagrindinis parametras – vaiko ūgis ir tinkamas paspirtuko dydis. Daroma prielaida, kad strypo padėtis turi būti bent 30 centimetrų žemesnė už vaiko ūgį. Esmė ta, kad mažylio veidas neturėtų būti prieš strypą, nes stabdymo atveju vaikas smogs į strypą burna.

    Kol savo vaikui perkame paspirtuką, pasitikrinti esamą jo ūgį nėra problemų, tačiau perkant paspirtuką dovanai gali prireikti šiek tiek improvizacijos.

    Nuo ko pradėti paspirtuko vaikui paieškose? 

    Prieš perkant pirmąjį paspirtuką parduotuvėje, kaip ir kiekvieną paskesnį paspirtuką, reikėtų įvertinti turimus modelius. Pirkdami taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į keletą svarbiausių parametų. Jie yra čia:

    • Paspirtuko dydis turi atitikti vaiko ūgį ir svorį. Per mažas paspirtukas bus nepatogus (per mažas sukibimas, mažesnis stiprumas), o per didelis gali net kelti grėsmę (veido lygyje strypas, sunkesnė konstrukcija, kurią sunku valdyti mažam vaikui).
    • Apdailos medžiaga – mažiems vaikams paspirtukai didžiąja dalimi pagaminti iš plastiko, tačiau vyresniesiems  reikėtų rinktis solidesnius aliuminio paspirtukus.
    • Ratų skaičius – triratis paspirtukas yra puikus pasirinkimas mažiems vaikams, tačiau net ketverių metų ir vyresni vaikai gali sėkmingai naudotis dviračiu paspirtuku.
    • Strypo aukštis – turi būti pritaikytas prie vaiko ūgio (strypas turi baigtis maždaug vaiko pečių aukštyje – jis neturi būti veido lygyje).
    • Papildomos galimybės – sulankstomi modeliai yra geras pasirinkimas. Verta atkreipti dėmesį, ar paspirtukas turi atšvaitus. 

    Nusprendus pirkti paspirtuką vaikui, reikia nepamiršti ir būtinų apsauginių priedų, tokių kaip šalmas.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *