Skip to content

Važiavimas dviračiu: kokia nauda sveikatai?

  kodel verta minti dvirati

  Ramaus pasivažinėjimo dviračiu valanda leidžia sudeginti apie 500 kalorijų. Ir tai be jokių didelių pastangų! Reguliarus dviračio pedalų minimas leis pagerinti savijautą, numesti porą kilogramų ir pailsėti. Tai taip pat gali būti patraukli laisvalaikio leidimo su šeima ir draugais forma.

  Važinėjimas dviračiu – tai ne tik vertingas indėlis į ekologiją, bet ir neginčijamos naudingumo sveikatai tiesos. Žinoma, pirmiausia pagalvojote apie sveiką širdies ritmą, puikią plaučių veiklą ir nuostabią sportišką figūrą. Tačiau, mūsų Varlė.lt specialistai tvirtai tiki, kad tai tik kalno, kuriame jūsų laukia laimės hormonai, puiki savijauta, geresnė atmintis ir dar daugiau, papėdė.

  Dviratis – tai ne tik „žalioji“ transporto priemonė, bet tam tikra prasme draugas ir gydytojas. Ir jei vis dar nežinote, ar verta investuoti į dviratį, pažiūrėkite į šias 10 priežasčių, kurios privers minti pedalus.

  1.     Pergalė prieš ligas

  Žinoma, svarbiausia yra sveikata. Reguliarų pasivažinėjimų dėka reikšmingai sustiprinsite savo imunitetą, nes tam, kad būtų aktyvuotos apsauginės organizmo funkcijos kovai su ligomis pakanka ir vidutinio sunkumo fizinės veiklos.

  2.     Padeda atrodyti jauniau

  Yra įrodyta, kad reguliarus važinėjimas dviračiu gali apsaugoti jūsų odą nuo kenksmingo ultravioletinių spindulių poveikio ir sumažinti odos senėjimą. Taip pat pagerėja kraujotaka ir medžiagų apykaita. Šalinami toksinai ir gaminamas kolagenas, kuris padeda sumažinti raukšlių atsiradimą ir paspartinti gijimo procesą.

  3.     Gerina virškinimą

  Be išorinio važinėjimo dviračiu poveikio tikrai pajusite, kaip ši veikla veikia jus ir iš vidaus. Esmė tame, kad ši veikla leidžia pagreitinti maisto virškinimą ir maksimaliai įsisavinti visas maistingąsias medžiagas bei išvengti diskomforto, kuris pasireiškia sunkumu ir pilvo pūtimu. Tokia fizinė apkrova lemia natūralų kvėpavimo ir širdies ritmo paspartinimą, kuris stimuliuoja žarnyno raumenis.

  4.     Gydo širdį ir gerina plaučių veiklą

  Tyrimais nustatyta, kad reguliarus važinėjimas dviračiu gali sumažinti širdies ligų riziką 50%. Nuvažiuodami per savaitę tik 30 km širdies ligų riziką sumažinate daugiau nei per pusę lyginant su žmonėmis, kurie to nedaro. Logiška, kad važinėjimo dviračiu metu jūsų plaučiai dirba kur kas aktyviau ir jūs sunaudojate 10 kartų daugiau deguonies. Tokiu būdu jūs taip pat treniruojate savo gebėjimą normalizuoti kvėpavimą. O viso to rezultatas – didelis atsparumas ir ištvermė, kuri leis jums įveikti daugiau fizinių apkrovų dedant mažiau pastangų.

  5.     Padeda atsikratyti nepageidaujamo svorio

  Važinėjimas dviračiu – puiki alternatyva žmonėms su anstvoriu. Nuimama nepalanki apkrova, kurią gauna stuburas ir kojos kitokių užsiėmimų (bėgimo, naudojimosi treniruokliais) metu. Maža to, važiuodamas dviračiu žmogus jaučia didesnį psichologinį patogumą, nes nesigėdija šalia esančių aplinkinių, kaip pavyzdžiui, dažnai yra sporto salėje. Tačiau važinėjimas dviračiu – tai taip pat puikus variantas ir tiems, kas tiesiog norėtų sudeginti nereikalingas kalorijas ar palaikyti gražias formas.

  6.     Stiprina raumenis

  Važiavimo dviračiu metu dirba beveik visos raumenų grupės (pilvo preso raumenys taip pat). Reguliarios treniruotės padės jums atsikratyti kūno „sumedėjimo“ ir pagražinti figūrą.

  7.     Sveiko miego garantija

  Dviračio pedalų minimo rytais praktika puikiai padės greitai pabusti ir be didelių pastangų užmigti vakare. Tyrimų rezultatai rodo, kad 20 – 30 minučių trukmės pasivažinėjimai dviračiu kas antrą dieną lemia, kad kenčiančių nuo nemigos žmonių laikas, reikalingas užmigimui sumažėja du kartus, o miego laikas pailgėja beveik viena valanda. Pažymima, kad buvimas gryname ore padeda atstatyti biologinį ritmą ir pašalina iš organizmo kortizolį – streso hormoną, kuris trukdo giliam miegui.

  8.     Teigiamai veikia smegenų veiklą ir skatina jaustis laimingiems

  Fizinio aktyvumo metu pegerėja deguonies patekimas į pilkąją medžiagą, o tai „uždega“ neuronus. Tai skatina geresnę protinę veiklą: naujų minčių atsiradimą ir kūrybinio potencialo vystymąsi. Važiavimas dviračiu skatina naujų ląstelių kūrimąsi smegenų hipokampe, o tai reiškia geresnę atmintį.

  9.     Sielos harmonija

  Važiavimas dviračiu vidutiniu greičiu padeda smegenims gaminti dofaminą – hormoną, kuris sukelia pasitenkinimo ir malonumo jausmą. Todėl nuovargis, kuris persekioja daugelį žmonių sumažėja 65 %. Ir žinoma, negalima nepaminėti to, kad važiavimo dviračiu metu išsiskiria hormonai, kurie padeda atlaikyti stresą ir daro žmogų laimingą.

  10.Padeda kovoti su žalingais įpročiais

  Ne paslaptis, kad kiekvienas žalingas įprotis – tai priklausomybė. Kaip jį įveikti dviračio dėka? Labai paprastai: tiesiog vieną aktyvumą pakeiskite kitu – naudingesniu. Pavyzdžiui, vietoj dar vienos spurgos ar cigaretės sėskitės ant dviračio ir minkite pedalus. Žinoma, pradžioje bus nelengva, tačiau palaipsniui ir nepastebėsite kaip žalingas įprotis taps naudingu.

  vaziavimo dviraciu nauda sveikatai

  Nepamirškite apie saugumą

  Varlė.lt specialistai labai ragina nepamiršti apie saugaus eismo taisykles ir atsargumą.

  • Prieš kiekvieną kelionę dviračiu patikrinkite, ar viskas su juo gerai (ypač stabdžiai, žibintai, padangos).
  • Pasirūpinkite savo matomumu; ypač rimtai šią rekomendaciją vertinkite tais atvejais, kai keliaujate tamsiuoju paros metu ar nepalankiomis oro sąlygomis. Užsidėkite šviesą atspindinčią liemenę, o dviratį aprūpinkite atšvaitais.
  • Nepamirškite apie šalmo svarbą. Jis ženkliai sumažina rimtų galvos traumų riziką.
  • Minant dviračio pedalus rekomenduojama nesinaudoti ausinėmis – negirdėsite pypsinčių automobilių. Tai ypač aktualu jei keliaujate po miestą.
  • Važiuodami dviračiu niekada nesinaudokite telefonu.
  • Nevažiuokite dviračiu apsvaigus nuo alkoholio ar kitų medžiagų, nerizikuokite savo ir kitų eismo dalyvių sveikata ir gyvybe.

  1 thought on “Važiavimas dviračiu: kokia nauda sveikatai?”

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *