Skip to content

Visa šeima keliauja saugiai! 6 patarimai, kaip išsirinkti automobilinę kėdutę

  Road trip with kids-min

  Automobilinė kėdutė jūsų vaikui bus reikalinga nuo pat pirmųjų dienų. Juk mažylį reikės parsivežti iš ligoninės namo. O vėliau kelionių tik daugės. Kokios automobilinės kėdutės saugiausios, į ką atkreipti dėmesį renkantis – 6 patarimai jums!

   

  1. Autokėdutės skirstomos į tris tipus

  Automobilinės kėdutės vaikams pritaikomos pagal amžių ir svorį. Pirmoji kėdutė tinkama nuo pat gimimo, o štai, įsigydami antrąją kėdutę, turėtumėte įvertinti ne tik amžių. Jei vaikas dar nepasiekė svorio ar ūgio ribos, turėtumėte dar palaukti. Per didelė kėdutė vaikui bus nesaugi.

  0+ (kūdikių autokėdutės)

  maždaug 0–13 kg, 40–75 cm.

  9 mėn. – 4 metų (mažų vaikų autokėdutės)

  9 – 18 kg, 70 – 105 cm.

  3,5 metų – 12 metų (didesnių vaikų autokėdutės)

  15 – 36 kg, 100 – 150 cm.

   

  1. Saugumas

  Įsitikinkite, kad pasirinkta kėdutė atitinka saugumo standartus. Pavyzdžiui, kūdikiai, pagal naują ECE-R129 standartą, iki 15 mėnesių privalo būti tvirtinami prieš važiavimo kryptį. Visuomet vadovaukitės ant autokėdutės esančiais gamintojų nurodymais.

  Taip pat, rinkitės kėdutę su penkių taškų diržais: du peties diržai, du juosmens diržai ir tarpkojo diržas – visi jie turėtų susisegti vienoje sagtyje. Penkių taškų diržai bus saugesni, nes avarijos metu jėga pasiskirstys į daugiau kūno vietų. O ir vaikui bus patogesni nei trijų taškų.

  Kaip teigia specialistai, saugiausia automobilinės kėdutės vieta mašinoje – gale per vidurį arba už vairuotojo.

   

  1. Ar tiks jūsų automobiliui

  Parduotuvėse siūlomos įvairių pločių ir aukščių automobilinės kėdutės. Išsirinkite tokią, kuri gerai tiktų ne tik jūsų, bet ir kitų šeimos narių automobiliams. Štai kelios skirtingos autokėdutės:

  • Automobilinė kėdutė MAXI COSI CabrioFix: 44x50x29 cm,
  • Automobilinė kėdutė Chicco Synthesis XT Plus: 67x45x56 cm,
  • ABC Design automobilinė kėdutė Hazel: 69x47x56 cm.

   Parduotuvėje pigu.lt dabar akcijos. Užsukite pasižvalgyti ir išsirinkti tinkamiausią kėdutę!

   

  1. Automobilinės kėdutės svoris

  Kartais mažylį norėsis iš mašinos kuo greičiau įnešti į vidų neištraukus iš kėdutės. Arba kėdutę panaudoti kaip nešynę ir apsipirkti parduotuvėje. Tad kuo bus lengvesnė kėdutė, tuo bus patogiau. Štai kelios autokėdutės, kurių svoriai skiriasi:

  • Automobilinė kėdutė MAXI COSI CabrioFix – svoris 3,5 kg,
  • MIMA automobilinė kedutė iZi Go – svoris 3,9 kg,
  • Automobilinė saugos kėdutė BRITTON BabyWay – svoris 2,5 kg.

   

  1. Automobilinės kėdutės dizainas

  Parduotuvėse siūlomos pačių įvairiausių spalvų ir modelių autokėdutės. Galite rinktis ir derinti pagal mašinos kėdžių spalvą, vaikui perkamus drabužius, ar tiesiog įsigyti tokią, kuri graži. Tiesa, vaikai mėgsta išsitepti, tad šviesūs audiniai gali būti nepraktiški. Vis dėlto, galite paieškoti tokios automobilinės kėdutės, kurios audinius galima nuvilkti ir skalbti mašinoje.

  Beje, mažyliai geriausiai mato juodos ir baltos spalvų kontrastą – tad yra tikimybė, kad tokioje kėdutėje vaikas bus ramesnis.

  Štai keli šiuo metu itin madingi modeliai, kuriems dabar taikomos akcijos:

  • Automobilinė kėdutė – nešynė MAXI COSI Rock, 0-13 kg, Sparkling Grey,
  • MIMA automobilinė kedutė iZi Go, Camel G3609,
  • Automobilinė kėdutė Nuna PIPA Icon, 0-13 kg, Safari,
  • ABC Design automobilinė kėdutė Hazel, race.

   

  1. Rinkinys

  Dažnai pirmojo tipo, kūdikiams skirtos, autokėdutės parduodamos komplekte su vežimu. Įsigiję rinkinį galėsite būti užtikrinti, kad kėdutė tiks ant vežimo rėmo. Bus patogu – vaiko nereikės kilnoti iš autokėdutės į lopšį. Tiesiog išimsite iš mašinos ir važiuosite. Jei automobilinę kėdutę įsigysite atskirai, pasidairykite adapterių. Jie dažnai tinka net keliems vežimams.

  Vis dėlto, rinkiniuose komplektuojamos tik kūdikių automobilinės kėdutės. Vaikui paaugus teks įsigyti kitą.

  Tikimės, kad patarimai buvo naudingi ir jūs rasite saugią, labiausiai patinkančią kėdutę. Linkime saugių, smagių, turiningų kelionių!

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *