Skip to content

Vaikai ir sloga

    Rudenį visuomet lydi peršalimo ligos. Atvėsus orams virusai ir infekcijos pradeda atakuoti mūsų organizmą. Stresų bei psichologinių krūvių nuvargintas mūsų imunitetas ima ir pasiduoda. O kur dar trumpos dienos, nevisavertė mityba, organizmui naudingų medžiagų stoka… Šiuo laikotarpiu ypač neatsparūs peršalimo ligoms tampa mūsų vaikai.

    Vaikai sloga serga dažniau nei suaugusieji, nes jų imunitetas yra silpnesnis. Netgi manoma, kad visai normalu, jog vaikas gali sirgti peršalimo ligomis 6–8 kartus per metus. Vos prasidėjusios slogos gydytojai nelinkę laikyti liga, dėl kurios vaikas negalėtų lankyti mokyklos ar darželio. Kol slogos simptomai yra neryškūs, nesukelia karščiavimo, jos gydyti nebūtina – praeis pati per septynias dienas. Tik reikia ieškoti būdų, kaip palengvinti nemalonius slogos simptomus, kurie vargina vaikus.

    Mokykite vaikus  nuo mažens teisingai išsišnypšti nosį. Parodykite vaikui, kaip nosį šnypšti užspaudus tik vieną nosies pusę, neleiskite šnypšti abiejų iš karto, nes infekcija gali patekti į viduriniąją ausį ir prasidės ausies uždegimas.

    Net ir sloguojantį vaiką, jei tik jis nekarščiuoja, veskitės pasivaikščioti į lauką. Pabuvęs gryname ore ir pajudėjęs, vaikas sveiks greičiau. Beje, sloga rečiau serga užgrūdinę vaikai.

    Stiprinkite vaiko imuninę sistemą. Tai padės padaryti vitaminas C. Be to, jis padės greičiau pasveikti. Organizmo atsparumui labai svarbi ir geležis, nes jos trūkstant nuolat jaučiasi pavargęs, mažėja jo atsparumas infekcijoms.

    Geriausios imuniteto stiprinimo priemonės – svogūnas ir česnakas. Be to, su šaltojo sezono ligomis gali padėti kovoti virtos bulvės su lupenomis ir iš jų išsiskiriantys garai, kuriais reikia kvėpuoti. Arba išvirtas bulves sutrinkite, įmaišykite naminio sviesto ir dėkite tokius dar šiltus kompresus ant krūtinės. Į tokį kompresą dar galima įlašinti kelis lašus jodo. Laikoma iki tol, kol masė atvėsta.

    Slogą palengvinti gali paprasti nosies praplovimai virintu vandeniu. Į jį galima įlašinti kelis lašus jodo, įberti žiupsnį druskos. Senoliai slogą gydė net vaistais, pagamintais iš burokėlių sulčių. Vandeniu skiestas sultis (santykiu 1:1) lašindavo po 2 lašus 3 – 4 kartus dienoje. Slogą gydo ir alavijo sulčių lašinimas. Nupjautą lapą reikėtų iš anksto padėti į šaldytuvą. Po kelių valandų galima spausti sultis ir jas lašinti.

    Peršalimui įveikti galima pasigaminti ir tokių gamtos vaistų: smulkiai supjaustykite 10 svogūnų ir česnaką. Viskas užpilkite litru pieno ir virinkite ant nedidelės ugnies tol, kol daržovės suminkštėja. Nuėmus nuo ugnies įdėkite medaus. Vartojama visą dieną po valgomąjį šaukštą kas valandą.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *