Skip to content

Svarbiausia namų įranga alergiškiems žmonėms

  Allergic-min

  Alergiški žmonės alergenų turi saugotis visur ir visada, todėl tenka pasirūpinti ir namų aplinka – kad ir kaip norėtume, jog visi dirgikliai liktų lauke, to įgyvendinti kol kas neįmanoma. Tačiau visuomet pravartu paieškoti bent šiek tiek situaciją švelninančių sprendimų. Tokiais atvejais ypač praverčia namų įrenginiai, padedantys sukurti švarią ir draugišką aplinką – jei iki šiol apie tokius prietaisus nesusimąstėte, turėtumėte atidžiau peržvelgti šį sąrašą.

  1. Oro valytuvai. Tai bene vienas geriausių pasirinkimų alergiškiems žmonėms. Oro valytuvai, kaip galima suprasti iš pavadinimo, iš oro išvalo įvairius dirgiklius, kurie dažniausiai plinta mūsų namų aplinkoje. Tai gali būti mikroskopinės dulkės, žiedadulkės, pelėsių sporos ar kiti panašūs alergenai. Šis prietaisas veikia labai paprastai – Jums užteks jį įjungti ir oro valytuvas netrukus pradės savo darbą. Be to, prekyboje atsirado ir išmaniųjų oro valytuvų – su jais oro kokybę kontroliuoti galėsite iš bet kurios Jums patogios vietos.
  2. Dulkių siurbliai su vandens filtru. Labai dažnai nutinka taip, jog naudojant dulkių siurblį, dalis dulkių sugrįžta atgal į aplinką ir trikdo ramų mūsų poilsį namuose. Visgi, išeitis iš šios situacijos tikrai yra – tai dulkių siurbliai su vandens filtru. Šis prietaisas išsiskiria tuo, jog visi susiurbti nešvarumai lieka specialioje vandens pilnoje talpoje, todėl niekuomet nebesugrįžta atgal į aplinką. Oras automatiškai taps daug švaresnis ir gaivesnis, todėl ir savijauta bus kur kas geresnė – privalote tuo įsitikinti patys!
  3. Skalbimo mašinos. Specialiai alergiškiems žmonėms sukurtų skalbimo mašinų prekyboje kol kas nėra, tačiau jei skalbdami pritaikysite kelias paprastas gudrybes, skalbimo mašina padės sunaikinti drabužiuose susikaupusius dirgiklius – audiniuose jų visuomet slepiasi labai daug. Tuomet rekomenduojama skalbti rūbus itin aukštoje, 60 laipsnių temperatūroje (jei instrukcijose leidžiama tai daryti) ir rinktis garų funkciją turinčias skalbykles.

  Tiesa, aukštesnė temperatūra pareikalaus ir daugiau elektros energijos, tad jeigu norisi šiek tiek sutaupyti, vertėtų atkreipti dėmesį, kad pasirinkta skalbimo mašina būtų aukštesnės energijos efektyvumo klasės. Daugybę įvairių skalbimo mašinų rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

  1. Garais valantys prietaisai. Ne tik skalbimo mašinose esanti garų funkcija gali būti veiksminga kovojant su alergenais – Jums taip pat gali praversti specialūs garais valantys prietaisai, kurie lengvai gali įveikti alergijas sukeliančias bakterijas ir dulkių erkutes. Juos galite naudoti norėdami išvalyti patalynę, čiužinius, minkštus baldus, užuolaidas ar kitas dulkių erkių mėgstamas vietas, o svarbiausia, jog šis būdas yra visiškai natūralus ir nekenksmingas aplinkai!
  2. Oro sausintuvai. Itin drėgna aplinka yra bene geriausia terpė įvairių mikrobų ir bakterijų plitimui, tad jeigu Jus vargina alergija, tokiame kambaryje reakcijos turėtų dar labiau sustiprėti. Visgi, jei įsigysite oro sausintuvą, drėgmės kiekį galėsite gerokai sumažinti – tuomet atitinkamai sumažės ir dirgiklių kiekis. Geriausia šiuo atveju įsigyti nešiojamą oro sausintuvą – jį lengvai galėsite perkelti iš vienos kambario vietos į kitą.

  Įsigiję šiuos įrenginius savo namams, turėtumėte pasijusti kur kas geriau – dirgikliai išnyks, todėl kambariuose galėsite visapusiškai atsipalaiduoti. Pripažinkime – tai mažiausia, ką galite padaryti dėl savęs ir puikios savo savijautos!

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *