Skip to content

Magnio svarba nėštumo metu

    pregnant-woman

    Nėštumas yra ypatingas laikas mamai ir jos kūdikiui, kuris ruošiasi ateiti į šį pasaulį. Organizmas pradeda reikalauti daugiau energijos, maistinių medžiagų:  baltymų, angliavandenių, riebalų, vitaminų, mineralų ir kitokių gėrybių. Tai natūralu – vienoj vieno organizmo atsiranda du – mamos ir vaiko, todėl visko reikia daugiau. Mineralai ir vitaminai ypač svarbūs nėštumo ir gimdymo metu, o jų trūkumas gali rimtai pakenkti vaiko sveikatai.

    Rekomenduojamas magnio kiekis vienai dienai yra nuo 4 iki 12 miligramų kūno masės kilogramo, tuo tarpu nėštumo metu magnio vartoti reikia dar daugiau – pridėkite papildomai 35%. Dėl nėščiosios organizmo pokyčių magnio poreikis stipriai išauga: šio mineralo netenkama per šlapimą, kūdikio organizmas taip pat atsiima savo dalį. Vėmimas, pykinimas ir maisto nepakankamumas  dar labiau padidina magnio trūkumą, kitaip tariant, motinos organizmas magnio netenka greitai ir daug, o jo atsargas reikia nuolat papildyti. Nėščioms moterims iki 18 metų reikia apie 400 mg. magnio per dieną. Vyresnėms moterims dienos norma yra 350 mg.

    Magnis greitina kaulinio audinio susidarymo arba osifikacijos procesą, padidina kaulų lūžių atsparumą ir dalyvauja vaisiaus kaulų susiformavime. Jis taip pat turi įtakos gimdos susitraukimo intensyvumui – magnio sulfatas dažniausiai naudojamas susitraukimų slopinimui. Magnio trūkumas organizme gali paskatinti priešlaikinį gimdymą, todėl labai svarbu stebėti magnio kiekį nėštumo metu.

    Nėštumo metu moterims gali atsirasti mėšlungis, kamuoti raumenų spazmai – vienoms rečiau, kitoms dažniau, tačiau tai neturėtų stebinti. Dėl kūdikio pasisavinamų medžiagų ir sumažėjusio magnio kiekio organizme, magnis pradedamas absorbuoti iš ten kur jo yra daugiausia – raumenų. Štai tada ir prasideda mėšlungis, kuris tik patvirtina, kad organizme trūksta magnio.

    Nėštumo metu nederėtų pamiršti ir kalcio vaidmens. Geriausia jį vartoti kartu su magniu, atsižvelgiant į rekomenduojamas proporcijas. Nors magnis skatina raumenų atsipalaidavimą, kalcis stimuliuoja raumenų susitraukimus. Tinkamai naudojamas magnis gali apsaugoti nuo priešlaikinio gimdymo iki 35 nėštumo savaitės.

    Dėl hormonų pokyčių moteris dažnai pykina, jas kankina nemiga, nerimas, nėštumo metu jos tampa irzlios.  Magnio trūkumas gali būti viena iš priežasčių, dėl kurių atsiranda panašūs simptomai.

    Kai kurioms moterims nėštumas gali sukelti migreną (net ir toms, kurios niekada ja nesirgo), tačiau yra atvejų kai nuolat kenčiančios nuo šios ligos kaip tik patirdavo palengvėjimą. Nėštumo metu migrena gali atsirasti dėl hormonų pokyčių, o magnis kaip tik padeda sumažinti migrenos skausmą. Atpalaiduojamos susiaurėjusios smegenų kraujagyslės ir užkertamas kelias pieno rūgšties atsiradimui, kas sukelia įtampą ir varginantį migrenos skausmą.

    Be to kas jau paminėta, magnio mineralas subalansuoja kraujo spaudimo lygį ir padidina skausmo slenkstį, todėl gimdymas gali tapti lengvesnis. Naujausi tyrimai parodė, kad papildomai vartojamas magnis nėštumo metu arba visiškai neįtakojo kūdikio vystymosi ir gimimo arba įtakojo teigiamai. Tai tik įrodo, kad magnio papildai yra visiškai saugūs kūdikiui ir jo motinai.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *