Skip to content

Žmogaus sveikatos būklę ir kūno svorį lemia… dantys

  Problemos-su-dantimis

  Kad ir kaip smerktumėte šiuolaikinėje visuomenėje vyraujantį grožio kultą bei kategoriškai teigtumėte, jog aplinkinių nuomonė jums visiškai nesvarbi, prisipažinkite – visiems kur kas maloniau sulaukti komplimentų išvaizdai. Kaip bebūtų, dažniausiai „nuskenuojama“ mūsų išvaizda – vidun juk neįlįsi. Netobuli veido bruožai ar figūros trūkumai nublanks, jei tik nusišypsosite savo akinama šypsena! To padaryti negalite, nes jaučiate diskomfortą dėl burnoje esančios netvarkos? Šiandien, kai medicina pažengusi toli į priekį, užtenka pasiryžti ir žengti pirmąjį žingsnį burnos meistrų durų link. Dantų implantai per rekordiškai trumpą laiką gali grąžinti žavią šypseną į jūsų veidą bei užbėgti už akių galimoms sveikatos problemoms. Straipsnyje aptarsime dantų implantų naudą bei paieškosime ryšių tarp šių bei sveikatos.

  Dantų implantai – investicija ne tik į grožį, bet ir sveikatą

  Atlikti statistiniai tyrimai pateikia šokiruojančią išvadą: bent po vieno danties nėra kas antro lietuvio burnoje! Jei jūs būtent ir esate tas antrasis, o dantų trūkumas akivaizdžiai atkreipia dėmesį kalbant ar šypsantis, tikriausiai įsivaizduojate, kokios mintys kyla dažnam žmogui, su kuriuo bendraujate –pradedant nevalos ir baigiant…asocialo epitetais. Sąmoningi žmonės suvokia, jog dantų netenkama ne tik dėl asmens higienos įgūdžių trūkumo, bet ir dėl įvairių traumų, ligų ar kitų nuo mūsų valios nepriklausančių veiksnių. Tačiau reikia sąmoningumo ir iš pačių žmonių, susidūrusių su minėta problema. Dantų implantavimo procedūra užtrunka neilgai, yra prieinama gyvenantiems įvairiuose šalies kampeliuose, o besibaiminantys aukštų implantacijos kainų, turėtų pasidomėti dantų implantų išsimokėtinai galimybe. Bet kokiu atveju, priemonė neveltui vadinama investicija, o ne išlaidomis, nes dantų implantai (kaina iš tikro nėra svarbi) yra investicija į sveikatą.  

  Kalbėdami apie dantų grožį, neretai pamirštame svarbiausią – sveikatą. Vienas ar keli trūkstami dantys, nesiimant jokių veiksmų, tyliai atlieka juodą darbą: greta esantys dantys iškrypsta, atsiranda netaisyklingo sąkandžio problema, maistas sunkiau sukramtomas, dažniau sutrinka virškinimas. Nesinori gąsdinti, tačiau pagal Lietuvos sveikatos statistiką, „nuo 2004 m. ketvirtoje vietoje mirties priežasčių struktūroje  įsitvirtino  virškinimo  sistemos  ligos“. Tuo tarpu odontologai bei sveikatos specialistai ne viename straipsnyje nurodo ryšį tarp blogos burnos higienos, dantų trūkumo bei įvairių ligų, tame tarpe susijusių su širdimi ar plaučiais. Taigi, nuolat valytis dantis, o iškritusius pakeisti dantų implantais – galimybė išvengti ne tik estetinių, bet ir sveikatos problemų bei užbėgti už akių galimoms papildomoms išlaidoms susijusioms su nelauktomis ligomis.

  Naujus metus derėtų pradėti ne nuo dietų

  Ar, žaibišku greičiu prabėgus pirmajam naujų metų mėnesiui, nepamiršote sau duotų pažadų? Jei ir taip, šįkart moralų neskaitysime – pasiūlysime pakoreguoti tikslų sąrašą. Kritiškai įvertinkite savo išvaizdą veidrodyje: jei galite prikibti ne tik prie gelbėjimosi „ratų“ ant šono, bet ramybės neduoda ir problemos burnoje, nuo pastarųjų ir pradėkite. Tiesą sakant, dantų implantai bei dietos turi glaudų ryšį, apie kurį dažnai net nepagalvojame. Kalbant apie tinkamą mitybą metant svorį, beveik visada patariama maistą kramtyti kruopščiai bei ilgai – taip ne tik greičiau ateis sotumo jausmas, bet ir pagerės virškinimo procesas. Sutikite, koks kokybiškas kramtymas gali būti, jei burnoje tiesiog nėra pakankamai įrankių šio darbo atlikimui (jei nesupratote, vis dar kalbame apie dantis)?

  Gražiausia žmoguje yra harmonija. Kas iš to, jei skrupulingai laikėtės griežtos dietos, pasiekėte užsibrėžtą tikslą kilogramų atžvilgiu, tačiau negalite plačiai nusišypsoti net sau prieš veidrodį? Tobulinkite išvaizdą kompleksiškai: dietos ir dantų implantai – puikus to pavyzdys.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *