Mankštinkite kojas kelionėje

 

Keliaujant ilgas valandas antžeminiu arba oro transportu, jeigu sveikata ir nesiskundžiate, tačiau kojos vis tiek patinsta. Venos plečiasi, o kojos tinsta. Geriausiai nuo to gelbsti vaikščiojimas, tačiau keliaujant autobusu, automobiliu arba lėktuvu, nėra tam tinkamų sąlygų. Tačiau nesudėtingi pratimai, kartojami kas pusvalandį, padės pagerinti kraujotaką kojose.

Tempkite kojų pirštus į save taip, kad ant grindų liktų tik pėdos. Pajauskite blauzdose tempimą. Imituokite pėdomis įvairiausius žingsnius: pirmyn, atgal, į šalis. Vėliau atsispirkite tik pirštais ir vėl pakartokite įvairius žingsnius.

Atsiremkite sėdynėje, galite rankomis atsiremti į ranktūrius. Pėdomis nelieskite žemės, o kelius ir sėdmenis šiek tiek pakelkite nuo sėdynės. Nedidele amplitude judinkite per kelius sulenktas kojas aukštyn žemyn. Kai kairę koją kelsite aukštyn, dešinę leiskite žemyn.

Prisitraukite kelį prie savęs apkabindami viena arba abiem rankom. Traukdami koją prie savęs, pirštus taip pat lenkite į save, o pėdą – žemyn. Paskui nuleiskite koją kaip galima žemiau, pėdą ištieskite ir išskėskite pirštus. Pakartokite pratimą kita koja.

Suglauskite kelius ir pėdas. Pakelkite jas, kad grindis liestų tik kulnai. Išskėskite kelius ir pėdas, palikdami suglaustus kulnus ir po to staigiai suglauskite tarsi plodami.

Kilstelkite kojas virš grindų. Lenkite pirštus žemyn ir judinkite taip tarsi ką norėtumėte sušluoti.

Sėdėdami pasistiepkite ant pirštų. Tokioje padėtyje pirmiausia įtempkite blauzdų raumenis. Po to neatpalaidavę blauzdų, stenkitės įtempti šlaunis ir sėdmenis. Taip laikykite, kol suskaičiuosite iki 10. Atpalaiduokite raumenis atvirkštine tvarka.

Jei yra galimybė, kelionės metu autobuse stenkitės pavaikščioti pirmyn ir atgal. Stovėdami pasistiebkite, pakratykite pėdas. Galite atlikti keletą pritūpimų. Tokiu būdu pagerės kojų kraujotaka, ir išvengsite venų trombozės rizikos.
 

Pigus batai

Paskelbta Bendri sveikatos patarimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.