Skip to content

Ausies landos egzema

Ausies landos egzema yra dažna ir vargina. Klausos aparato kamštukų naudojimas gali trukdyti ventiliacijai ir sąlygoti padidėjusį landos drėgnumą. Stresas ir nervingumas gali sukelti egzemos protrūkį į ją linkusiems žmonėms, naudojamos, tarkim, plaukų trinkimui ir dažymui, gali sukelti stiprią alergiją. Sergant seborėjine galvos egzema labiau gresia ir ausies landos egzema.

Sergančiajam egzema labai svarbi gera ausų higiena. Iš principo tai reiškia, jog ausis reikia palikti ramybėje. Dėl egzemos ausį niežti, todėl daugelis neištveria ir ieško plonų priemonių, tarkim, plaukų segtukų ar vatos krapštukų, kad gelėtu numalšinti niežulį. Taip galima subraižyti ausies landos epitelį, todėl gali kilti uždegimai ir sustiprėti esamos problemos. Neturint įgūdžių ir pritaikytų įrankių, į ausies landą nieko negalima kišti giliau nei siekia mažasis pirštas.

Ausies landos egzema yra lėtinė liga, tačiau po medicininio gydymo ji gali nurimti ilgam laikui. Svarbus gydymo tikslas yra panaikinti niežulį, kad būtų galima išsiveržti iš užburto rato, kai niežėjimas pablogina situaciją ir taip sukelia dar didesnį niežėjimą. Jei gydymas neduoda rezultatų po 1-2 savaičių, gydytojas įvertina kitų medikamentų skyrimo galimybę. Svarbu pabrėžti, kad pacientas nesikasytų bei neleistų vandeniui ir muilui patekti į ausies landą. Prausdamasis po dušu, maudydamasis vonioje arba trinkdamas plaukus pacientas ausies kanalą turėtų uždengti silikoniniais ausų kamštukais ar maudymosi vata (nehigroskopine). Šios vatos galima nusipirkti vaistinėje.