Skip to content

Morkų sultys – nauda augančiam vaiko organizmui

  Morkų sultys pasaulyje žinomos jau nuo senų senovės. Dar 2000 m. pr. Kr. morkų auginimas buvo aprašomas egiptiečių papirusuose. Vėliau morkos, įvairūs jų gaminiai buvo aprašinėjami daugiausia to meto medikų raštuose kaip vertinga kasdienio raciono dalis, o mūsų močiutės dar ir šiandien ragina gerti morkų sultis „kad akys būtų žvitrios kaip zuikio“.

  Kuo morkų sultys naudingos jūsų vaikui ir jums patiems?

  Pirmiausia – tai vienas turtingiausių vitamino A šaltinių. Jau nuo seno žinoma, kad vitaminas A itin naudingas akims – jei gersite morkų sultis kasdien, iš jų gaunamas vitaminas A ne tik gali apsaugoti akis nuo ligų, bet ir pagerinti regėjimą, išgydyti silpnus regėjimo defektus. Be to, vitaminas A padeda stiprinti imunitetą, o tai labai svarbu augančiam organizmui.

  Vitaminas naudingas ir odai – ji bus švelnesnė, vitaminas A maitina odą, padėdamas išsaugoti jos elastingumą. Morkų sultyse, kaip ir pačiose morkose, gausu beta-karotino – būtent iš jo mūsų organizmas ir „pasigamina“ vitaminą A. Vis dėl to, jei vitamino A dėl per gausaus vartojimo galima perdozuoti, tai neįmanoma beta-karotino atveju, kadangi pats organizmas reguliuoja jo kiekį Beta-karotinas yra stiprus antioksidantas, o tai reiškia, kad jis padeda išvalyti organizmą nuo kenksmingų medžiagų.

  Daug šios medžiagos turinčių morkų sulčių buteliukas kasdien pagerins odos būklę, viso organizmo sveikatingumą. Ne gana to, morkų sultyse esančios medžiagos pagerina odos struktūrą, ir gali būti itin efektyvios gydant įtrūkimus ar nelygumus. Morkų sultys turi ne mažai B grupės vitaminų, vitamino E ir C bei kalio. B vitaminai kelia nuotaiką, padeda susikaupti. E vitaminas puikiai valo organizmą, stiprina jo atsparumą bakterijoms, netgi stabdo vėžinių ląstelių dalijimąsi. Kalis padeda sureguliuoti skysčių balansą, cholesterolio kiekį kraujyje. Vitaminas C nuo seno žinomas kaip naudingas visai organizmo veiklai, jo žmogui reikia kasdien, nes šio vitamino mūsų organizmas nekaupia. Kiekvienam suaugusiajam yra būtinos šios medžiagos, tačiau dar svarbesnės jos yra augančiam organizmui.

  Vadinasi, kasdienis morkų sulčių vartojimas padeda sustiprinti vaiko imuninę sistemą, sureguliuoti virškinimą ir medžiagų apykaitą, sustiprinti regėjimą, susikaupti mokykloje ar darželyje ir t.t. Ir nesakykite, jog jūsų atžala nenori gerti morkų sulčių – šiandien parduotuvėse tikrai galite rasti ne mažai įvairių sulčių mišinių. Itin skanūs ir naudingi gėrimai – morkų ir obuolių, morkų ir apelsinų, kriaušių, persikų, aviečių, žemuogių, bananų ir kitos sultys.

  Na ir paskutinis argumentas – morkų sultys yra natūralus produktas. Tai ne sintetinis vaistas ar vitaminas, o gamtos dovanojama apsauga organizmu.Taigi rūpinkitės savo vaikų ir savo šeimos sveikata – skirkite dėmesio savo kasdieniam racionui, nes tai yra patikimiausias ir paprasčiausias sveikatingumo užtikrinimo kelias.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *