Vaikelio laukimas, ypač pirmagimio, kiekvienai moteriai yra labai džiuginantis ir jautrus, tačiau tuo pačiu lydimas jaudulio bei tam tikro nerimo. Kiekviena moteris trokšta būti pačia geriausia mama pasaulyje. Svajoja apie tai, kaip sulaukusi mažylio glaus jį prie krūtinės, žindys ir rūpinsis, kad jam nieko netrūktų.
Dažnai tenka girdėti, kad gimdyvėms nepavyksta naujagimio žindyti, kad neatsiranda pienas arba jo nepakanka, kad mažylis nemoka žįsti krūties. Tai kelia didžiausią nerimą daugeliui besilaukiančių ir jau pagimdžiusių moterų, dažniausiai toms, kurios nėra lankiusios nėščiųjų ar žindymo kursų.
Net ir specialistai pripažįsta, kad žindymas nėra paprastas procesas ir nemažai moterų susiduria su žindymo sunkumais. Tačiau labai svarbu žinoti, iš kur atsiranda pienas, kas stimuliuoja jo atsiradimą ir gamybą, kuo jis naudingas kūdikiui. Žinant žindymo krūtimi naudą, tiek moteriai, tiek kūdikiui, moterims rečiau kyla noras mesti žindyti savo vaikelį. Apie tai labai daug kalbama nėščiųjų kurso metu https://www.gintarine.lt/nesciuju-kursai.
Labai svarbu dar iki kūdikio gimimo pasirūpinti atitinkama mityba, o vaikeliui gimus turėti bent minimalias žindymo krūtimi žinias. Turint žinių, įgūdžiai ateina su pačia žindymo praktika, ir dažniausiai maitinimas krūtimi tampa sėkmingas.
Kurso metu kalbama apie žindymo pradžios organizavimą, taisyklingą vaikelio padėtį žindymo metu. Labai svarbu, kaip vaikelis paima krūtį, tai vadinama teisinga žindymo technika. Teisinga žindymo pradžia yra vienas iš svarbiausių sėkmingo tolimesnio maitinimo krūtimi faktorių.
Taip pat paliečiamos tokios aktualios temos, kaip paskatinti pieno gamybą, jeigu natūraliai jo nėra tiek daug, kiek norėtųsi. Ką daryti, jeigu pienelio trūksta ir kaip, esant poreikiui, teisingiausia būtų primaitinti.
Kita aktuali ir labai daug įtakos maitinimui krūtimi turinti tema – pačios moters mityba. Žindymo kursų metu aptariamas maisto produktų, kurių reikėtų vengti maitinančiai mamai, sąrašas. Juk nuo to, ką valgo žindyvė, priklauso ir vaikelio savijauta, jo sveikata.
Lankyti nėščiųjų kursus vertėtų ne tik būsimoms ar jau esamoms mamoms, tačiau ir jų antrosioms pusėms. Jie neretai padeda vyrams geriau suprasti moters būseną, padėti jai sudėtingu laikotarpiu.