Skip to content

Svogūnas: puoselėjant grožį

  Nuo senų laikų moterys svogūnu balindavo ir jaunindavo veidą, stiprindavo plaukus, šalindavo nuospaudas. Šių svogūno savybių daugelis nepamiršo iki šiol. Svogūnas mūsų odą kartais veikia ne blogiau negu brangios kosmetikos priemonės. Belieka prisiminti, kaip juo naudotis, kad išliktume jaunos ir dailios.

  Tikriausiai kiekviena moteris yra girdėjusi apie svogūno naudą sveikatai. Kasdien svogūnu pagardiname patiekalus arba valgome šviežio, peršalę perpjauname svogūno galvutę ir kvėpuojame išsiskiriančių eterinių aliejų aštriu kvapu, ruošiame ištraukas. Svogūno sultys padeda pašalinti pigmentines dėmes, tonizuoja odą, skatina ją atsinaujinti, prisotina vitaminų ir mikroelementų. Svogūnuose yra odai labai reikalingo elemento – sieros, kuri reguliuoja riebalų liaukų veiklą.

  Su svogūnų sultimis galima paruošti daug įvairių veido ir kaklo kaukių. Jeigu jūsų oda riebi, kaukės pagrindas turėtų būti neutralus (sultys, kiaušinio baltymas, neriebus pienas), o jeigu oda sausa –augalinis aliejus, grietinėlė, kiaušinio trynys. Nepatartina naudoti grynų svogūno sulčių, nes jos gali sudirginti odą. Todėl svogūnų sultis reikėtų perpus atskiesti virintu vandeniu.

  Prieš dėdamos kaukę, odą kruopščiai nuvalykite: veidą nuprauskite neutraliu muilu ir nuvalykite kosmetiniu pieneliu. Palaikiusios kaukę nuplaukite veidą drungnu vandeniu arba žolelių nuoviru ir patepkite kremu.

  Svogūnų kaukių receptai

  Tonizuojamoji kaukė. Sumaišykite šaukštą svogūnų sulčių su tokiu pat kiekiu morkų sulčių, įdėkite žalio kiaušinio trynį ir įpilkite šaukštą alyvuogių aliejaus. Gauta mase ištepkite veidą. Po 20 min. kaukę nuplaukite. Nušluostykite veidą rankšluoščiu ir patepkite maitinamuoju kremu.

  Bulvių kaukė. Vidutinio dydžio bulvę užpilkite stikline pieno ir išvirkite, sugrūskite, sumaišykite su šaukštu medaus ir tokiu pat kiekiu svogūnų sulčių. Šia mase ištepkite veidą bei kaklą ir ramiai pagulėkite. Po 20 min. kaukę nuplaukite. Kaukė bus veiksmingesnė, jeigu veidą nuprausite negazuotu mineraliniu vandeniu. Rekomenduojama atlikti 15 procedūrų (kas antrą dieną).

  Mielių kaukė. 50 g šviežių mielių išsukite su šaukštu augalinio aliejaus iki vientisos masės. Įpilkite du šaukštus svogūnų sulčių ir vėl gerai išmaišykite. Kauke ištepkite veidą, kaklą, iškirptės zoną. Po 20 min. nuplaukite.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *