Skip to content

Nuospaudos – kaip gydyti?

  Nuospaudos – apsauginė odos reakcija į ilgalaikį mechaninį odos dirginimą. Dažniausiai nuospaudos atsiranda priekinėje padų dalyje arba pirštų išoriniame paviršiuje, rečiau – tarp pirštų ir būna daugiau ar mažiau skausmingos, trugdo vaikščioti.


  Kaip panaikinti nuospaudas?


  Vonelės

  Nuospaudoms naikinti galima naudoti muilo voneles, tam reikia nedidelį muilo gabalėlį (galima naudoti ir skystą muilą) ištirpinti karštame vandenyje ir 10-15 min. pamirkyti pėdas. Taip pat naudingos ir jūros druskos vonelės, tam reikia 1 šaukštą druskos ištirpinti viename litre vandens. Taip pat vandenį suminkštinti gali 1 šaukštelis sodos 1 litrui vandens. Darykite šias voneles 1-2 kartus per savaitę.

  Liaudies medicina

  Nuospaudas galima suminkštinti kopūstų lapais ar trauklapiais. Uždėti ant nuospaudos trauklapį ar kopūsto lapą ir apvynioti bintu reikia poto kai kojos būną išmirkusios muilo arba sodos vonelėse. Taip pat galima nakčiai išbandyti ir česnakų poveikį. Česnaką reikia perpjauti pusiau ir uždėti ant nuospaudos, bei apvynioti bintu, palaikyti per naktį, o ryte 10-15 min. pamirkyti pėdas jūros druskos vonelėje. Nuospaudos gydomos ir citrinos skiltele su odele. Denant prie nuospaudos, reikia pasukti taip, kad citrina su nuospauda liestusi minkštimu o ne citrinos odele. Veiksmingai nuospaudos pašalinamos svogūnų ir pienių žiedų košelės kompresu. Šitokį kompresą, ant nuospaudos reikėtų laikyti per naktį.

  Pleistrai mikstūros ir tirpalai

  Nuo spaudimo ir trynimo odą saugo bei nuospaudas šalina ir minkština nuospaudų pleistras. Įvairių mikstūrų ir tirpalų sudėtyje dažniausia iki 40% pasitaiko salicilo rūgšties, kuri tirpdo jungiamąjį audinį tarp nuospaudos branduolį sudarančių ląstelių. Išmirkusias ir nusausintas pėdas karštame muiluotame vandenyje, odą aplink nuospaudas galima ištepti vazelinu, o ant nuospaudų užtepti gydomojo tirpalo. Jokiu būdų negalima naudoti skysčio jeigu apink nuospaudą oda yra sudirgusi ar pažeista.

  Nuospaudas pašalinti gali būti sunku, tam reikia ir laiko ir kantrybės. Tačiau pirma reikėtų pašalinti nuospaudų susidarymo priežastį . Pirežasčių, kodėl atsirado nuospaudos gali būti labai įvairių, susijusių ne tik su nepatogia ar ankšta avalyne. Nuospaudos ant pado gali būti pilnapadystės ar kitos pėdos deformacijos požymiai. Pašalinus priežasti reikėtų imtis priemonių ir nuosaudų šalinimui.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *