Skip to content

Nugaros masažas namų sąlygomis: ką reikia žinoti?

    masazas vyras moteris

    Lietuvoje ir visame pasaulyje siaučiant koronavirusui, SPA įstaigose uždrausta bet kokia neprivaloma sveikatai veikla. Todėl žmonės, mėgstantys kartas nuo karto pasilepinti masažu šiuo metu turi ieškoti kitų išeičių. Tačiau ne viskas prarasta, nes nugaros masažas įmanomas ir namuose!

    Masažų nauda

    Apie masažų naudą, ko gero, daug pasakoti nebereikia. Juk visi žino, kad masažai neatsiejama geros sveikatos dalis. Jis garantuoja geresnį miegą, sumažina dirglumą, raumenų tempimą, pagerina nuotaiką. Taip pat ramina centrinę nervų sistemą, gerina odos funkcijas, medžiagų apykaitą, skrandžio, žarnyno veiklą, stiprina kraujagysles, mažina kraujospūdį.

    Masažas namuose: klaidos ir patarimai

    Masažus savo antrosioms pusėms dažniausiai darome esant tam tikrai progai: metinėms, Valentino dienai, gimtadieniui ir t. t. Tačiau esant tokiai situacijai, reikėtų palepinti vienas kitą taisyklingu masažu. Tad kaip jį atlikti namų sąlygomis, kad nepakenkti?

    Taigi, dauguma masažus atlieka lovoje, tačiau, iš tiesų, geriausia būtų tai daryti ant grindų, paklojus kokį nors paminkštinimą, kad nebūtų per daug kieta. Tiesa, lovoje daryti masaža galima, jei ji kieta, bet vis tiek reikėtų partnerį guldyti per lovos vidurį. Tokiu būdu bus patogu apeiti jį iš visų pusių.

    Paaiškinimas, kodėl nerekomenduojama daryti masažo lovoje, nes vis dėlto, ant lovos, spaudimo metu, spaudžiamas ne tik kūnas, bet ir pati lova. Ant jos ne tokia gera ir gulinčio asmens stuburo padėtis. Dėl to galima pakenkti nugarai.

    Dar viena didelė klaida – sėdėjimas ant masažuojamojo sėdmenų. Taip dar labiau išlenkiamas stuburas.

    Pasiruošimas masažui namuose

    Visų pirma, pasirūpinkite kambario aplinka. Čia turėtų būti prieblanda arba labai neryški šviesa. Puikiai tinka žvakių šviesa, ypač jei žvakės natūralios ir bekvapės. Beje, jei renkates žvakes, tuomet reikėtų kambaryje pasidaryti mikro ventiliaciją. Temperatūra kambaryje turėtų būti apie 25 laipsnius.

    Nemasažuojamas kūno dalis vertėtų apkloti, kad šios nešaltų. Muzika fone turėtų groti pagal masažuojamojo žmogaus skonį. Nerekomenduojami jokie papildomi kvapai, pavyzdžiui, smilkalai ar kvapnios žvakės. Pilnai užtenka masažinio aliejaus kvapo.

    Masažo seka

    Masažistai teigia, kad žmogus visuomet atsimins tik pirmąjį ir paskutinį Jūsų prisilietimą. Tad pirmasis turėtų būti šiltas, jaukus, malonus, švelnus – atliekamas pilna plaštaka.  Rekomenduojama pirmiausia pradėti masažą nuo glostymo, vėliau pereiti prie stipresnių, intensyvesnių judesių.

    masazas

    Na, o masažo užbaigimas turėtų būti taip pat švelnus. Svarbiausia, kad apie jo pabaigą nereikėtų pranešti, nes taip asmuo pajaus įtampą. Todėl pabaigus masažą, vertėtų jį užkloti ir palikti pabūti su savo mintimis, ramybėje. Po poros minučių galite pasilenkti ir pabučiuoti mylimąjį.

    Kokias priemones naudoti?

    Pats geriausias ir labiausiai rekomenduojamas yra kokosų aliejus. Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad kambario temperatūroje šis sustingsta, todėl nepirkite indo su siauru kakleliu, nes bus nepatogu išimti.

    kokoso aliejus

    Aliejaus nereikėtų pilti tiesiai ant kūno. Pirmiausia sušildykite jį savo rankose, o tik tada masažuokite.

    Labiausiai masažui NETINKA vaikiški aliejais! Kažkodėl, žmonės įsivaizduoja, jog jie yra labai geri ir sveiki, tačiau jie odai nedaro jokio teigiamo poveikio, o priešingai, ant odos likęs toks aliejus gali sukelti išbėrimus.

    Na, o pasibaigus karantinui, siūlome keliauti į SPA centrus. Štai masažai Kaune (ar bet kokiame kitame mieste) tikrai atpalaiduos, suteiks naujų jėgų, sustiprins sveikatą ir atstatys viską į savo vietas.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *