Skip to content

Kaip pasirinkti tinkamą avalynę?

    Nekokybiška arba paprasčiausiai netinkama avalynė gali sugadinti nuotaiką, regis, nereikšmingais, bet apmaudžiais nemalonumais, tarkim, nuospaudomis. Be to, gali atsirasti ir kur kas rimtesnių problemų – venų, sąnarių, raumenų ir netgi stuburo pažeidimų. Todėl itin svarbios yra dvi avalynės pasirinkimo taisyklės: pirmoji – geriau netaupykite, antroji – atsisakykite gražių, bet nepatogių batų.

    Naujos avalynės nederėtų pirkti iš ryto, nes vakarop kojos, kaip taisyklė, paburksta, ir ryte nupirkti bateliai gali pasirodyti ankšti. Įsitikinkite, kad avalynės dydis tikrai jums tinka – bateliai apgula koją ir jos nespaudžia. Ankšta avalynė gali trikdyti kraujotaką, būti nago įaugimo ar pirštų iškrypimo priežastimi. Nepirkite ankštokų batelių tikėdamiesi, kad jie prasinešios – neverta ilgokai vaikščioti su nepatogia avalyne.

    Kiekvienai dienai geriau rinktis avalynę su nedidele platesne pakulne. Aukštesnė negu 2-4 cm pakulnė nerekomenduotina. Be abejonės, retsykiais galima apsiauti ir batelius su 12 cm pakulne, bet tokia avalynė tinka tik išeigai.

     
    Pasirinkimas paga sesoną

    Tinkamiausias pasirinkimas bet kuriam sezonui – natūralių medžiagų avalynė, kuri leidžia kojų odai kvėpuoti ir netrikdo natūraliai šilumos kaitai. Rekomenduojama avalynė, pagaminta iš natūralios odos, zomšos, tekstilės. Dirbtinės odos avalynė, ypač vasarinė, gali sukelti problemų sveikatai: veikiant temperatūrai šios odos sudėtyje esančios kai kurios cheminės medžiagos kinta ir gali neigiamai veikti kojų odą.  Be to, dirbtinė oda nepraleidžia oro, todėl kojos tokioje avalynėje gausiai prakaituoja, lengviau užsikrėsti pėdų grybeliu.

    Jei vis dėlto perkate dirbtinės odos avalynę, žiūrėkite, kad bent bato pamušalas būtų natūralios odos arba tekstilės, nes yra svarbu medžiaga, kuri tiesiogiai liečiasi su koja.

     

    Vasarą nerekomenduojama dėvėti lakuotos avalynės, nes ji prastai praleidžia orą ir drėgmę. Su lakuotais bateliais galima eiti į iškilmes, o kiekvienai dienai geriausia turėti atviras basutes arba batelius iš natūralių medžiagų.

    Pavasarį ir rudenį ypač svarbu, kad bateliai nepraleistų vandens ir kojoms leistų „kvėpuoti“. Priešingai nei vasarinė avalynė, rudeniniai batai neturi būti prigludę prie kojos, nes juos avėsite ne ant plikų kojų. Todėl ir matuokitės su puskojinėmis.

    Žieminiams batams svarbu padas. Jis turi būti pakankami storas, su specialiu protektoriumi, kuris stabdytų bato slydimą. Esant apledėjusiai dangai saugiausia dėvėti batus, kurių protektoriaus piešiniai yra kelių rūšių, pavyzdžiui, viena pado dalis išmarginta skersinėmis juostelėmis, kita –  skrituliukais.

    Šilumą geriausiai sulaiko odinė avalynė su natūralaus kailio (pvz.,avikailio) pamušalu bei kailiniu įklotu. Tinkamai pasirinkę žieminę avalynę, galite nebijoti nei žiemos speigų, nei slidžių šaligatvių.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *