Skip to content

Kaip atsikratyti karpų?

   

  Karpos, kai odoje atsiranda pilkšvos spalvos mazgelių nelygiu kietu paviršiumi, jų savininkui ne tik sukelia kosmetinių nepatogumų. Karpų turinčio žmogaus norisi vengti, nesinori tokiam net rankos paduoti.

  Iš tiesų tai gal ir teisingas poelgis, nes karpos yra žmogaus papilomos viruso sukelta užkrečiamoji liga. Šio viruso yra daugiau kaip šimtas tipų ir kiekvienas jų pažeidžia tam tikras kūno sritis. Virusas plinta per odą ar gleivines tiesioginio ir netiesioginio kontakto metu.

  Paprastomis karpomis galima užsikrėsti per rankas nuo įvairių asmeninės higienos daiktų, genitalijų karpomis – nuo partnerio lytinio kontakto metu. Karpomis dažniau užsikrečiama, kai yra nusilpusi imuninė sistema, pažeista odos funkcija, pavyzdžiui, patyrus mikrotraumą arba sutrūkus odai, kai ją tenka dažnai drėkinti ar kai ji labai sausa. Genitalijų karpomis dažniau užsikrečiama gyvenant palaidą lytinį gyvenimą, dažnai keičiant lytinius partnerius. Karpų gali būti kelių rūšių: paprastosios, plokščiosios, padų, genitalijų.

  Tam, kad išvengti karpų užkrato, stiprinkite imuninę sistemą, venkite odos išsausėjimo, jai prižiūrėti naudokite minkštinamuosius ir drėkinamuosius kremus, tepalus (emolientus); naudokite specialias priemones, mažinančias kojų prakaitavimą; lankydamiesi baseinuose, pirtyse, avėkite tik savo specialiai tam skirtą avalynę.

  Jeigu atsiradusių karpų negydysite, jos gali labai išplisti. O gydyti reikia atsižvelgiant į amžių, išplitimo laipsnį, pažeidimo vietą ir pan. Vietiškai galima naudoti salicilio ir kitas rūgštis. Jos tirpina raginį odos sluoksnį ir skatina jo nusisluoksniavimą. Karpoms gydyti taip pat galima išmėginti ir ląstelių dauginimąsi blokuojančius preparatus – fluoruracilį, bleomiciną ir kt. Karpas galima gydyti pavasarį – vasarą žydinčiomis ugniažolėmis. Išspauskite geltonojo stiebelio skysčio ant karpos. Darykite tai kuo dažniau.  Taip pat pabandykite uždėti nakčiai stipraus šermukšnio uogų nuoviro kompresus.

  Dažnai karpos išnyksta savaime. Liaudyje ne veltui sakoma, kad jei labai patikėsi gydymo būdu, kad ir žiogo įkandimu, karpos tikrai turėtų išnykti.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *