Skip to content

Kad nagai būtų sveiki ir gražūs

   

  Dauguma noterų norėtų, kad jų nagai būtų sveiki ir gražūs, tačiau norint tai pasiekti, nepakanka vien tik pasidaryti manikiūrą. Nagais, kaip ir bet kuriuo kitu išorės ar vidaus organu reikia pasirūpinti iš vidaus. Būtina  kasdien į mitybos racioną įtraukti svarbiausias maisto medžiagas, kurios užtikrintų nagų sveikatą ir gražią išvaizdą.

  Jeigu nagai sausi ir skilinėja, valgykite vitamino A gausų maistą. Šio vitamino yra žuvų taukuose, svieste, kiaušinio trynyje, menkės kepenėlėse, jautienos kepenyse, piene, grietinėlėje, grietinėje, fermentiniame sūryje. Taip pat nagams reikalingas kalcis. Jo yra piene ir pieno produktuose, mineraliniame vandenyje, riešutuose, saulėgrąžose, brokoliuose, grūduos, jautienoje. Daugiausia kalcio turi fermentinis sūris.

  Jeigu nagai šerpetoji, valgykite daugiau maisto produktų, kuriuose gausu baltymų  (mėsos, pieno, kiaušinių, žuvies), vitamino C (jo gausu citrusiniuose vaisiuose – citrinose, apelsinuose, greipfrutuose, pomidoruose, bulvėse, ypač jo daug svogūnų galvose. Taip pat vitamino C yra brokoliuose, briuselio kopūstuose, juoduosiuose serbentuose, braškėse, žiediniuose kopūstuose, špinatuose ir kiviuose), folio rūgšties (folio rūgšties daugiausiai yra žalialapėse daržovėse: petražolėse, špinatuose, salotų lapuose ir kt. Jos yra kepenyse, inkstuose, kiaušiniuose, piene, alaus mielėse).

  Jeigu ant nagų yra baltų dėmelių (žydintys nagai), valgykite maistą, kuriame yra baltymų (mėsa, pienas, kiaušiniai, žuvis). Baltų dėmių neatsiras, jei valgysite maistą, kuriame yra cinko. Cinko gausu virtoje mėsoje, ypač jautienoje, fermentiniame sūryje, riešutuose, egzotiniuose vaisiuose, grybuose, kiaušiniuose, žuvyse, kviečių gemaluose ir austrėse. Daugiausiai cinko yra jūros gėrybėse.

  Nagus reikia tinkamai prižiūrėti. Stenkitės nagus lakuoti kiek įmanoma rečiau, tiesiog leiskite jiems pailsėti nuo chemijos.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *