Skip to content

Kad alkūnės būtų dailios

   

  Alkūnės kaip ir kulnai bei pirštų pagalvėlės yra didesnio viršutinio odos sluoksnio ragėjimo zonos. O ten, kus storiausias raginis sluoksnis, ten oda yra sausa, linkusi storėti, tamsėti bei skilinėti. Be to, ragėjant storajam odos sluoksniui, tamsėja negyvosios odos ląstelės, o prie jų natūraliai prikimba dulkės ir kiti nešvarumai. Todėl oda šiose vietose patamsėja.

  Jei alkūnių oda yra sausa ir patamsėjusi, tai dažniausiai tik kosmetinė problema. Tačiau, jei oda parausta, ją niežti, ji pleiskanoja, atsiranda įtrūkimų, galima įtarti net odos ligas: psoriazę, atopinį dermatitą, egzemą. Neretai minėtieji simptomai išryškėja sergant ne tik odos, bet ir endokrininėmis ligomis, vyresnio amžiaus moterims – menopauzės laikotarpiu. Neretai sugrubusios alkūnės tampa ženklu, informuojančiu apie susilpnėjusį organizmo imunitetą.

  •    Pirmiausia teisingai pasirinkite prausimosi, higienos bei odos priežiūros priemones. Nusipirkite švelnų valomąjį pienelį ar specialų švelnesnį prausimosi muilą, kurio sudėtyje nebūtų šarminių medžiagų.

  •    Prieš miegą alkūnių odą patepkite storesniu kremo ar tepalo sluoksniu, kuris naktį geriau įsigers į odą. Veiksmingi natūralūs gydomieji kremai, kurių sudėtyje yra eglės sakų, bičių vaško, natūraliųjų riebalų.

  •    Rinkitės kremus ar tepalus (emolientus), kurie sulaiko vandenį ir palaiko natūralią odos drėgmę. Taip pat naudokite keratolitinius tepalus su salicilu, šlapalu, kurie ištirpdo ragines mases. Prieš miegą darykite pašildyto alyvų aliejaus kompresus ir laikykite juos 20 min. Darykite juos visą savaitę.

  •    Maudydamiesi alkūnių odą nutrinkite masažine plaušine arba ne itin šiurkščiu šepečiu. O sausai nusišluostę odą patepkite alkūnes maitinamuoju kremu ar tepalu.

  •    Jei suragėjusios odos sluoksnis storas, bent keturis vakarus iš eilės gausiai patepkite pažeistą sritį gydomuoju tepalu, kurio sudėtyje yra šlapalo. Jei reikia, nakčiai šiltai apriškite tą vietą. Atlikite tai kiekvieną vakarą nusiprausę prieš eidami į miegoti.

  •    Suragėjusią alkūnių odą minkština jūros druskos, vaistažolių vonelės. Pamirkykite alkūnes, tada specialiu šepetėliu pašalinkite paviršinį sluoksnį.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *