Skip to content

Ką nagai byloja apie sveikatą?

    Sako, kad rankos išduoda moters amžių. Bet ne mažiau iškalbingi ir nagai. Iš jų formos galima spręsti apie žmogaus organizmo būklę ir atspėti jį kamuojančias ligas.
    Duobutės nago plokštelėje signalizuoja apie žvynelinę. Nagai sustorėja, pagelsta, kartais gali net nukristi. Nagų žvynelinė – atskira žvynelinės forma, kuri pažeidžia būtent nagus. Kaip ir sergant kitų formų žvyneline, tenka gydytis ilgai ir kantriai – be profesionalų pagalbos neapsieisite. Kadangi gydymas sunkus, labai svarbu vengti žvynelinės atsiradimą provokuojančių veiksnių: alkoholio, rūkymo, emocinės įtampos, odos išsausėjimo (rankas reikia nuolat tepti rankų kremu), mechaninių nagų pažeidimų.
    Skersinių ruoželių ant nagų gali atsirasti dėl egzemos. Pavienių skersinių ruožų atsiranda ir laikinai sutrikus mitybai, nėštumo laikotarpiu, išgyvenus didelį emocinį stresą, taip pat persirgus ligomis, kurių metu sutrinka geležies, cinko, kalcio pasisavinimas. Tokie skersiniai ruoželiai laikini. Pasibaigus ligai ar stresui, nagas atauga jau lygus.
    Išilginiai ruožai ant nagų, taip pat suplonėję, trapūs, įdubę nagai perspėja apie mažakraujystę. Esant geležies stokos mažakraujystei, pakinta ne tik nagai, bet ir oda (tampa plona, sausa, gali atsirasti skausmingų įtrūkimų), plaukai (lėčiau auga, netenka blizgesio, tampa sausi, ima lūžinėti). Gana dažnai mažakraujyste suserga vegetarai (nevalgo mėsos, todėl organizmas negauna pakankamai geležies), taip pat vaikai ir paaugliai, moterys nėštumo ir žindymo metu, daug sportuojantys žmonės (padidėja geležies poreikis). Mažakraujystę būtina gydyti specialiais geležies preparatais gana ilgą laiką, nes vien pakeitus dietą geležies trūkumo nepavyksta kompensuoti (kad susigrąžintų išsekusias geležies atsargas, žmogus per dieną turėtų suvalgyti net 10 kartų didesnį nei įprasta maisto davinį).
    Įdubę ar išsigaubę nagai būna dėl ilgai trunkančių plaučių ar širdies ligų, dėl kurių sutrinka deguonies apykaita galūnėse.
    Sausi, lūžinėjantys ir trūkinėjantys nagai paprastai kalba apie prastą nagų priežiūrą. Nagai gali išsausėti nuo prastos kokybės nagų lako ar lako valiklio, ypač jei jis dažnai naudojamas, o trupėti ir trūkinėti – dėl dildymo grubia metaline dilde. Nagai silpsta ir ima sluoksniuotis, jei rankos dažnai mirkomos vandenyje (pvz., be guminių pirštinių plaunant indus).
    Lūžinėjantys nagai gali būti ir prastos mitybos ženklas. Norint, kad nagai būtų sveiki, reikia valgyti maistą, kuriame gausu vitaminų (įvairias šviežias daržoves, vaisius), kalcio (pieno produktus), geležies, cinko.
    Liaudies medicina
    Pamirkius bulvių lupenų nuovire rankas ar kojas, nustos lūžinėti nagai, atsigaus nuo darbo pavargusios ir sudiržusios rankos, nebetrūkinės kulnai.

    1 thought on “Ką nagai byloja apie sveikatą?”

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *