Skip to content

Gerybinis hipermobilumo sindromas

Gerybinis hipermobilumo sindromas

Kas tai yra?

Esant gerybinio hipermobilumo sindromui galūnių skausmas atsiranda dėl padidėjusio sąnarių judrumo (judesių apimties sąnariuose), be jokios įgimtos sąnarių ar audinių ligos. Todėl gerybinio hipermobilumo sindromas yra ne liga, o normalus radinys.

Kaip dažnai tai pasitaiko?

Šis sindromas pasitaiko 25-50 % vaikų iki 10 metų amžiaus. Jo dažnumas mažėja su amžiumi. Gerybinis hipermobilumo sindromas dažnai pasitaiko ir kitiems tos pačios šeimos nariams.

Kokie yra pagrindiniai simptomai?

Dėl hipermobilumo dažniausiai pasireiškia pasikartojantys kelių, pėdų, kulkšnių skausmai dienos pabaigoje arba naktį. Vaikams, grojantiems pianinu, smuiku gali pasireikšti pirštų skausmai. Fizinis aktyvumas arba pratimai gali sukelti arba sustiprinti skausmą. Retkarčiais kartu gali būti ir patinimas.

Kaip tai yra diagnozuojama?

Dažniausiai diagnozuojama remiantis klinikiniais sąnarių hipermobilumo kriterijais.

Gydymas

Gydymas reikalingas labai retai. Jeigu vaikas užsiima sportu: futbolu, gimnastika ir jam kartojasi raiščių patempimai/plyšimai, reikia stiprinti raumenis ir naudoti sąnarius apsaugančius įtvarus.

Kasdieninis gyvenimas.

Hipermobilumas – gerybinė būklė, kurios požymiai mažėja su amžiumi. Šeima turėtų žinoti, kad blogiausia yra riboti vaiko aktyvumą ir neleisti jam gyventi normalų gyvenimą. Vaikai turi būti skatinami išlaikyti normalų judėjimo lygį, tame tarpe žaisti sportinius žaidimus, kurie juos domina.