Kas silpnina nervų sistemą?

Pastebėjote, kad tapote dirglus? Piktas? Viskuo nepatenkintas? Tikriausiai nualinote savo nervų sistemą ir ją reikia kuo skubiau sustiprinti, kad vėl galėtumėte būti linksmas, darbštus ir malonus žmogus. Šiame straipsnyje pateiksime nervų sistemos priešus ir patarsime, kaip vėl ją sustiprinti. 

Nervų sistemą labiausiai alina nenutrūkstamas informacijos srautas, neigiamos emocijos bei dvasiniai sukrėtimai, nuolatinis skubėjimas ir poilsio trūkumas. Jai taip pat kenkia netinkama mityba, nikotinas, alkoholis bei kofeino perteklius. Nervų sistema gali išsekti ir jeigu nuolat dirbate be poilsio. Neigiamai nervų sistemą veikia mineralinių ir kitokių maistinių medžiagų stygius organizme.

Jeigu norime išsaugoti sveiką ir stiprią nervų sistemą, visų pirma atsikratyki žalingų įpročoų: rūkymo, dažno alkoholio vartojimo bei kavos, stenkimės su maistu gauti visų reikalingų medžiagų, ypač vertingas maistas yra turintis vitamino C, B1, B6, B12 ir vitamino E, taip pat magnio, cinko, lecitino ir omega – 3 riebalų rūgščių. Taip pat vertėtų susitvarkyti savo darbotvarkę taip, kad joje atsirastų laiko ir poilsiui, kaitaliokite protinį darbą su fizine veikla, nesineškite darbų į namus, nepersidirbkite. Daugiau laisvo laiko praleiskite gryname ore ir neatsisakykite atostogų.

Paskelbta Psichologija

3 komentarai

 1. butu saunu, jei parasytumete, kokiuose konkreciai produktuose yra siu stebuklingu:) vitaminu arba pasiulytumete dienos meniu. Aciu

 2. Vitaminas B1 –jų gausite vartodami riešutus, mieles, jūros gėrybes, žalias daržoves, grūdus ir daigintus kviečius.
  Vitaminas B6 – Vitamino yra kopūstuose, grūduose, piene, daržovėse, paukštienoje, skumbrėje, bananuose, ikruose, silkėje.
  Vitaminas B12 – jo šaltiniai – pienas, kiaušiniai, sūris, paukštiena, žuvis, sojos pupelės.
  Vitaminas C – jo yra kopūstuose, Briuselio kopūstuose ir citrusiniuose vaisiuose, graikiniuose riešutuose ir šermukšnių uogose.
  Vitaminas E – šio vitamino gausite valgydamos morkas, sūrį, kiaušinio trynį, grūdus, aliejų ir žalios spalvos daržoves.

 3. Atsisakyti kavos? Bet juk daugelis teigia, jog kava naudinga žmogaus organizmui. Tai kaip čia yra? Šiou metu, namuose auginu 2-jų metukų dukrytę, ir paskutinių metu, motinystė nebeteikia man jokio malonumo. Pasidariau pikta, dirgli, dažnai svyruoja nuotaika: vieną minutę lyg ir puiku, o kitą minutę, jau viskas blogai. Bandau kažkaip valdytis, ir stengiuosi neparodyti savo blogų emocijų dukrai, bet tų pastangų matyt neužtenka . Su mityba taip pat prastokai. Stengiuosi valgyti daug daržovių, vaisių, žuvies, beveik nevalgau mėsos, tad pati jaučiu, jog maitinuosi nepinavertiškai. Gal yra kokių vitaminų kompleksas, kuriame būtų bent dalis, visų šių Jūsų išvardintų vitaminų ? Niekaip nerandu tinkamo preparato, o vaistinėje man siūlo tai kas brangu, bet nelabai naudinga. Jei galie padėkite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.