Skip to content

Kaip išsivaduoti nuo depresijos?

  depression-depresija-veidas-seselis

  Dienos trumpėja, naktys ilgėja ir vėsta. Daugelis žmonių užsisklendžia savo namų prieblandoje nuo niūrios lauko aplinkos ir nugrimzta į „rudeninę“ depresiją.


  Yra daug būdų, padedančių kovoti su depresija
  :

  • Prisiminkite, kad depresija yra pagydoma.
  • Depresija verčia neigiamai mąstyti apie save patį, apie pasaulį, žmones, ateitį. Šios mintys laikinos; išgijus nuo depresijos jos pasikeis.
  • Viskas tikriausiai nėra taip beviltiška, kaip Jums atrodo.
  • Nevenkite žmonių, praleiskite daugiau laiko su artimaisiais, draugais.
  • Pasikalbėkite apie savo išgyvenimus su gydytoju, psichologu ar žmonėmis, kuriais pasitikite, nes taip rasite, kas Jus palaikys, ir sužinosite apie būdus patiriamiems simptomams įveikti.
  • Dėl nieko nekaltinkite savęs.
  • Nedarykite tuo metu svarbių gyvenimo sprendimų: nemeskite darbo ar mokslo, nesiskirkite su sutuoktiniu, nes Jūsų sprendimas vėliau gali pasirodyti nesąs tinkamiausias.
  • Susidarykite planą ir numatykite ką nors malonaus kiekvienai dienai (padovanokite sau dovaną, padarykite malonumą artimam žmogui, nevenkite linksmo skaitalo, geros knygos, eikite pasivaikščioti, apsilankykite teatre, dailės parodoje ar pan.). Svarbu būti užsiėmusiam, net jei nieko nesinori.
  • Užsiimkite kūrybine veikla – rašykite ar pieškite.
  • Pasigaminkite sau skanius pusryčius, pietus ar vakarienę. Gausus angliavandenių maistas, šokoladas turi nuotaiką gerinančių savybių.
  • Judėkite, nes fizinis aktyvumas padeda įveikti depresiją.
  • Nepiktnaudžiaukite alkoholiu, sveikai maitinkitės, laikykitės miego režimo.
  • Galite kreiptis į pirminės psichikos sveikatos priežiūros centrą prie savo poliklinikos ar į kitus mieste veikiančius centrus. Psichologo ar psichoterapeuto konsultacijos padės suvokti depresijos priežastį ir spręsti problemas.
  • Depresija gali būti gydoma medikamentais, psichoterapija, šviesos, miego terapija bei kitais metodais.

  Jei esate sergančiojo depresija šeimos narys, kolega ar draugas ir siekiate jam padėti:

  • bendraudami būkite jam atidūs;
  • išklausydami apie išgyvenimus skatinkite neprarasti vilties, labiau tikėti;
  • padėkite užsiimti reikiama veikla, drauge eikite pasivaikščioti;
  • padėkite suvokti depresiją kaip ligą, nuo kurios reikia gydytis, padrąsinkite, pasistenkite išblaškyti blogas mintis ir jausmus;
  • suteikite reikiamą pagalbą, paremkite.

  Kai artimas žmogus serga depresija, reikia įvertinti, ar tai negresia savižudybe. Tyrimai rodo, kad klausinėjimas apie ketinimą žudytis gali padėti užkirsti savižudybei kelią. Jei savižudybės grėsmė itin didelė, asmenį galima gydyti priverstinai.

  Mokydamiesi pažinti kitus, išmoksite pažinti ir save bei savo jausmus. Būkite dvasiškai stiprūs ir sveiki, saugokite vidinę pusiausvyrą.

  Depresija – tai liga, kuriai būdinga liguistai prislėgta, liūdna nuotaika, vangus mąstymas, judesiai ir kalba.

  Kas sukelia depresiją?

  Manoma, kad depresiją sukelia paveldimass smegenų veiklos biocheminės pusiausvyros sutrikimas. Be šios priežasties, depresiją gali sukelti ir daugelis kitų veiksnių: paveldimumas, sunkios somatinės (kūno) ligos, alkoholio ir narkotikų vartojimas, hormonų pusiausvyros sutrikimai (menstruacinio ciklo metu, klimakteriniu laikotarpiu, po gimdymo), staigus įprastinių gyvenimo sąlygų pasikeitimas (išėjimas į pensiją, darbo netektis, emigracija), ilgalaikis stresas (mylimo žmogaus mirtis, šeimyninė nesantaika, skyrybos).

  Pagal kokius simptomus atpažinti depresiją?

  • gilus liūdesys, neviltis;
  • praraatas gyvenimo džiaugsmas: nebedžiugina veikla, kuri anksčiau teikdavo malonumą (darbas, hobis, sportas, draugai, seksas);
  • sumažėjęs ar padidėjęs apetitas, svoris;
  • miego sutrikimai: sunku užmigti, naktį miegama blogai, per anksti nubundama arba per didelis mieguistumas;
  • nuovargis ir kūno sąstingis: sunku atlikti net paprasčiausius darbus, pirmiausia ką nors pradėti! Juntamas tarsi kūno ir sielos paralyžius, atrodo, kad nei mintys, nei raumenys neklauso;
  • susikaupimo stoka: sunku sutelkti mintis, priimti net paprasčiausius sprendimus, planuoti veiklą;
  • baimė ir nerimas: vargina didžiulė įtampa, daug labiau nei įprastai rūpinamasi įvairiais kasdieniais reikalais bei savo kūno sveikata;
  • menkavertiškumo jausmas. Užplūsta neigiamos mintys, nevisavertiškumo, kaltės jausmai. Kartais geriausia išeitis atrodo išeiti iš šio gyvenimo.

  Jei tuo pat metu patiriate 5 ar daugiau šių simptomų ir jeigu ši būsena tęsiasi ilgiau nei dvi savaites, didelė tikimybė, kad susirgote depresija ir Jums būtina kreiptis į gydytoją.

  66 thoughts on “Kaip išsivaduoti nuo depresijos?”

  1. Kiekvieną nelaimę ar skaudų išgyvenimą reikia priimti kaip gyvenimo pamoką, kaip patirtį. Reikia džiaugtis smulkmenomis ir kai užplūsta bloga nuotaika užsiimti tuo, kas teikia malonumą ir stengtis užsimiršti bei žiūrėti į priekį.

  2. Niekas nebijokite sitos diagnozes, visi mes bijome tai, ko nesuprantame. Nuo depresijos pagyjama tik reikia ydeti pastangu nepabijoti nueiti pas psichologa.

  3. sergu depresija, kai savaite neuzmigau, sunkiai orentavausi aplinkoj, nebesugebejau dirbti darbo…dauguma is simptomu isgyvenu..
   geriu vaistus, stengios kapstytis..
   bet kartais buna lb sunku..

  4. Turite rasti depresijos priežastį ir pagal tai stengtis iš jos išbristi. Jei priežastis darbe, reikia poilsio. Druskininkai, Birštonas, Šventoji- ramybė, masažai, pasivaikščiojimai. Jei priežastis asmeninis gyvenimas- kuo daugiau bendravimo. Draugai ,naujos pažintys, pokalbiai-netgi internete-padės sumažinti įtampą. Svarbu neužsisklęsti savyje, išsilieti. Pabandykite kažkur pasportuoti, tai sumažins stresą, galbūt atsiras naujų pažinčių. Išbandykite šokius….

  5. na ka jus galvojate,gyvenau as ramu gyvenima ir jame atsirado moteris kuriai dabar yra pakankamai sunku ir manau kad jei depresija…As bandau ja vis prakalbintkazkaip pagerint jos nuotaika o vis tiek suirzus,pikta nesneka ir visa laika lyg susimascius. Bet kas idomiausia kad mano gyvenime buvo labai daug ir netekciu ir taip visokiu blogu dalyku bet as dar senu seniausiai pasakiau sau PAS MANE TOKIOS LYGOS NEBUS !!!!!

   1. Sveiki,
    Man budavo karts nuo karto pasikartojantys nerimo ir panikos atakos, zinoma ko pasekoje kur buvus kur ne buvusi ir depresija uzeidavo i svecius. Gydziausi ir padejo..Taciau iki nemalonaus ivykio- izpuolimo. Dabar , kad ir kaip nenoriu , turbut teks vel gryzti prie gydymo, nes fizines kancios dar nesibaige , o uzpludo emocines kancios…gal kas galetu pasiulyt naturaliu budu , kaip pakelt save is duobes, be medikamentu ?

  6. man dar tik 14 bet sergu depresija….ir man atrodo kad tai gili depresija…kai tik taip buna negaliu sulaikyti asaru, pradedu nekesti saves ir to kaip gyvenu…atrodo kad niekas manes nesupranta ir nenori suprasti…neturiu kam issipasakoti….atrodo kad visi gyvena laimingai tik as esu tokia viena kvaisa kuri sedi prie kapiniu tvoros ir teisia save uz tai kad niekam nepatinka ir yra nereikalinga…nors kartais tai greit praeina, bet taip pat greit ir vel prasideda…atrodo kad gyvenimas nieko vertas….kartais per daug skaudu…

  7. Siulau pasiziureti i zvaigzdes.
   Viena vakara vaziavau automobiliu ir man vel uzejo nenoras gyventi. Sustojau nuosaliame keliuke ir islipes pakeliau uzverktas akis i dangu. Pamaciau gausybe zvaigzdziu, pradejau galvoti apie visata, jos neaprepiama didybe. Mano problemos sumenko.

  8. Jau ketvirti metai…Su pablogėjimais ir pagerėjimais. Pavargau be proto…
   Nelinkėčiau savo pikčiausiam priešui tokios ligos…

  9. Dauguma ish jusu nesuprantat apie ka kalbat. Depresijos neishgydysi gyvenimo budo keitimais ir pnsh.. tai gydoma vaistais ir profesionalo psichoterapiauto pagalba. Kas netikit ir sergat tai patikekit nes kito kelio nera. O kas nesuprantat apie ka kalba eina tai pasiklauskit zhmoniu kurie supranta. Apskritai kokia visuomene ties shituo klausimu kvaila, shokoladu gydo depresija, pff.. susirkit ir pabandykit valgydami shokolada ishgyt.

  10. tu saves paklausk, ko cia dabar griauzies kvaily(-e)? zinai jog viskas praeitis ir jos nesugrazinsi, stumk save prielin, verskis per galva tik uzsiimk tai kuo jauti kad tau pades atsitiesti, vingiuoja tas musu gyvenimas kiekvieno is musu ir nieko cia nepakeisi, viena uztat gali – pasipriesinti toms bangoms nera lengva, bet imanoma. Mieli zmones parodykt gyvenimui, kas laiko savo rankose likima! Sekmes biciuliai, nuosirdziausi linkejimai jum, iki.

  11. me3 – Negalvok, kad esi protingiausias, o visi kvaili. Gal ir tai 14 metų mergaitei pasiūlysi vaistus ir psichoterapeutą? Depresija būna įvairaus lygio.
   ENVY tereikia gerų draugų, šiek tiek šilumos ir supratimo, kad jai viskas priešaky.
   M – atveju, padėtis blogesnė, bet ir ji ne be išeities, tik reikia žinoti priežastis. Jei žmogus praranda pajamas, ar artimus žmones, aišku nepadės šokoladas, ar grynas oras. Kiekvienam turi būti atskiras receptas. Mes gyvenam tokioj šaly, kur depresija užklysta dažniausiai. Bepigu kokiems ispanams, ar italams, kur atsikėlus ryte saulė kviečia džiaugtis gyvenimu. Todėl mums reikia džiaugtis net mažiausiais gyvenimo šviesuliais.

  12. asdf – sėdėjimas užsidarius namuose atsiskyrus nuo viso pasaulio nėra geras pasirinkimas, nes tai verčia žmones jaustis vienišais ir nereikalingais. Kaip tik turėtumete būti kuo dažniau tarp žmonių, domėtis tuo, kas vyksta pasaulyje ir aplink jus, bendrauti su žmonėmis ir užsiimti veikla, teikiančia malonumo ir pasitikėjimo savimi ir savo jėgimis.
   Envy – tokiame amžiuje dauguma vaikų, kurie neturi daug ar gerų draugų, neturi to, ką norėtų turėtų, liūdi, verkia ir teigia, jog nenori gyventi ar nemato gyvenimo prasmės, tačiau tai praeina, tereikia gyvenime įžvelgti daugiau gerų dalykų, stengtis užsiimti tuo, kas sekasi, stengtis neatsilikti nuo kitų vaikų, susirasti draugų ir pasaulis nušvis kitomis spalvomis.

  13. Sveiki. Berods pradedu as sirgti sia slykscia liga, ir manau zinau jos priezasti, bei kas mane erzina. Pradedu labai stresuoti vien jau eidamas i mokykla, o ka jau kalbet apie ten esancius zmones. Jie tiesiog manes nemegsta. Anksciau tik noredavau i save atkreipti demesi, kad visi mane pastebetu ir, kad nebuciau pilka pelyte tupinti kazkur kamputyje. Man reikedavo demesio. Bet dabar gaunu labai daug NEIGIAMO demesio is aplinkiniu. Anksciau is manes tyciodavosi tik klasiokai (nuo pirmos klases (ir aisku as to nesiekdavau, kad jie is manes tyciotusi)), bet ismokau su tuo susitaikyti ir tiesiog numodavau ranka, nors negaliu sakyti kad manes jie neizeisdavo. Atejus i 8 klase, klasiokai kaip ir aprimo, bet pradejo tyciotis ir mane visaip pravardziuoti kitu klasiu mokiniai lyg siol (dabar esu 10tokas). Taigi kenciu patycias visus 10metu ir mane jau tai davede iki kritines ribos, kai net negaliu apie mokykla pagalvoti, nemiegu naktimis nes negaliu liautis galvoti apie mokykla ir kas bus rytoj, norisi sedeti savo kambaryje ir nieko neveikti,man amzinai liudna, dingo sypsena is mano veido kas man paprastai nebudinga, nebemoku dziaugtis, viskas atrodo beviltiska ir jog as niekam nebereikalingas. Atrodo visi tik ir siekia mane iskaudinti ar izeisti. Nezinau net kaip gyditis nuo sios ligos.

  14. minde ir bagyra :as ir esu sau pasakes kad niekada nesirgsiu ta liga nors ir esu tokius isgyvenimus patyres t.t bet susirgau nors ir buvau tokia stipruma zmg turejau viska net nebuva tokios mienties kad susirgsiu bet taip atsitika ir manau pats zinau del ko durna ta liga yra sunku biski is jos isbrist bet galima svarbiausia nieka bloga negalvot apie save nes nieka taip blogai jau ir nera is tikro bendraut su zmonem jokiu jokiu jokiu budu alkoholia ir jokiu narkotiku ir jej zinot ar pazistat ta zmogu kuriam tokia liga yra nebukit abejingi nes cia nejuokai nes tas zmogus kai serga tokias nesamones masta kad visiskai silpni zmones gal prieit prie mirties.tai vat issipasakojau gal ir gerai 🙂 o sits straipsnis kur parasyts yra jis 100000000000000000proc viskas tiesa yra nes man tai viskas sutampa

  15. renata. susirgau depresija po dideliu nelaimiu per viena menesi palaidojau mama ir seneli jau 2 metai praejo negaliu atsigaut be vaistu neuzmiegu.is lovos prisiverciu islipt tik todel kad turiu du vaikus kuriais turiu pasirupint.tapau liudna pikta uzsidariusi buna dienu kad net kalbet nenoriu.vis galvoju apie mama seneli ilgiuosiu ju kiekviena diena jauciu didziule kalte kad per mazai jais rupinaus. nezinau kaip issikapstyt ir toliau gyvent o man juk dar tik 30metu?

  16. Iš gilios depresijos žmogus vienas retai kada gali išsikapstyti. Reikalinga specialisto pagalba. Nedvejokite ir nesigėdykite – būtinai kreipkitės į specialistą ir jis jums padės vėl susigrąžinti džiaugsmą gyvenimu.

  17. man jau 4 men eina.mylimoji paliko del gerimo.nebegeriu bet depresija…jau bandziau viena karta iseit ten,nepavyko. bet atrodo as kaledu nesulauksiu

  18. Jeigu jus paliko mylimoji, tai turėtų kaip tik būti didžiulis postūmis į priekį, kad stengtumėtės taisytis, keisti požiūrį į gyvenimą ir kad parodytumėte jai, jog gali atsistoti vėl ant kojų ir būti puikus vyras. Tai, jog nebegeriate, yra įrodymas, jog esate stiprus žmogus, ir galite susitvarkyti savo gyvenimą. Todėl išeiti „ten” tikrai neverta. Verta gyventi normalų gyvenimą, siekti užsibrėžtų tikslų ir stengtis dėl mylimų žmonių.

  19. O man neatsitiko nieko. Turiu viską, ko galima norėt, gyvenu pritekliui, bet vistiek nebėr dienos, kad neverkčiau dėl to, kokia esu nevykėlė, negraži, nereikalinga, negalinti nieko padaryt tinkamai, negalinti išmokt matematikos. nebegaliu nei piešt, nei grot gitara, nebenoriu, man tai nebeatrodo taisyklingas laiko leidimas. Miegu tai gal ir gerai, bet tik todėl, kad per dieną pervargstu ir daugiau nieko ir nebenoriu, tik miegot, ir nebūt čia. Toks jausmas, kad tikrai, nėr nei ateities man, nei dar ko. negalėčiau nei darbo jokio dirbt, nes nesugebu, nei vaiko užaugint, nes per daug kvaila tam jaučiuos. Tikrai, toks įspūdis, kad numirt tik, numirt numirt numirt, nieko daugiau ir nenoriu. Šiandien man neviltis – prasidėjo atostogos. Turėsiu daug laiko būt viena ir apie viską galvot. nesugebėjau padaryt dovanų draugam, niekas man nepavyksta. Bet nežinau, ar tai depresija. Pasakyčiau mamai, kad taip jaučiuos, tai išvadintų tingine, išvadintų danguole [tokia mano teta, kuri nuolat skundžias viskuo] ir šiaip pasakytų, kad aš kvaila [tą ir pati žinau]. nežinau, kokios pagalbos kur ieškot, net nežinau, ar čia depresija, ar čia bėda tame, kad ir esu tokia buka. Gi nuo bukumo nėr nei vaistų, nei dar ko.

  20. Aira, Nesuprantu, kodėl jūs taip blogai ir neigiamai apie save galvojate? Galbūt jus supa tokie žmonės, kurie mėgsta kritikuoti, o pagyrimų gaili? Tai, kad nemokate matematikos ne pasaulio pabaiga, juk daugeliui moksleivių nesiseka būtent šis dalykas, tačiau jis yra išmokstamas. Piešti, groti gitara ar užsiimti kitais patinkančiais dalykais nėra laiko švaistymas, todėl gali užsiimti tokiais dalykais ir negalvoti, jog tuščiai leidi laiką. Apie mirtį galvoti tikrai dar ne laikas, tau gyvenimas prieš akis. Gyveni tam, kad mokytumeisi. Tad nebijok klysti ir tikrai visko išmoksi, išauginsi vaikus ir sugebėsi dirbti jei tik to norėsi. Atostogos – tai laikas, kurį gali skirti tik sau. Užsibrėžk tikslą ir siek jo, išmok ką nors naujo per atostogas, pradėk lankyti kokį nors naują dar nebandytą užsiėmimą ir galbūt tau jis puikiai seksis.

  21. Rimai,nebūk kvailas.Jei tave paliko moteris,reiškia likimas ruošia vietą kitai.Prie negeriančio vyro jau eilė pradėtų rikiuotis .Tik neužsisklęsk savyje,ieškok,bendrauk,gyvenk.Jei nesiseka gyvai bendraut,ieškok ryšių internetu-kiek daug žmonių taip vienas kitą randa.Depresija praeis-pačiam atrodys kvaila dabartinė būsena.Nauja pažintis greitai išstums skausmą.Nežinau kiek tau metų,bet patikėk-daug vienišų moterų tavęs laukia.

  22. Atsipalaiduok,imk daugiau pasitikėti savimi.Pamatysi grįš noras gyventi,džiaugtis.Savimi pasitikintis,bet nepasikėlęs vyras,kaip magnetas traukia moteris.O jei būsi reikalingas kitoms ,labai greitai prireiks ir tai vienintelei.Nepasiduok,būk vyras ne tik pavadinimu ,bet ir veiksmais.

  23. WUSZ,pabandyk niekaip nereaguoti į įžeidinėjimus.Kai tie žmonės nematys jokios rekcijos,įžeidinėjimas nusibos.Bandyk susirasti draugų už mokyklos ribų,pagaliau pakeisk mokyklą.Pakalbėk su tėvais ,jie gal ką nors patars.Pagaliau neamžinai gi mokysies toj mokykloj.Bus gyvenime ir kitokių akimirkų.Laikykis.

  24. Sveiki,prisidesiu ir as prie jusu.. sirgau ir tebesergu sia „liga”.taip ji kazkokia keista magiska nepaaiskinama liga…kai buvau 15 metu pagulde priverstinai prabuvau puse metu..isejau kaip zombis (nuo vaistu).po metu vel pagulde priverstinai.lig siol geriu vaistuus tvardau save. sios ligos yra kelios rusys paprasta depresija sunki,gili ,ir labai sunki..bet noredamas sia liga issigydyti tau prireiks visko..tiek mediku tiek pacio saves.. tu privalai pakeisti savo mastyma tiketi kad geri ta slykscia tablete bet ji tau pades, tiketi kad viskas aplink tave pasikeis bet ne tu pats,tiketi kad tu gali viska…istikruju sunku cia viska aprasyti..man dabar 19 m. bet patirties turiu begale ir vis dar su ta pacia problema…

  25. As jau ta depreija sergu nuo lapkricio, buna aprimsta. anksciau nei uzmigt negaliejau, nei atsikelt. dabar galiu, bet sirdi taip bloga, nenoriu gyventi, man rodos nei pavasario saulei neisvysiu jei taip toliau bus.

  26. O jūs pasistenkite surasti priežasčių tą saulę išvysti. Imkite pavyzdį iš Šarūno:
   Sarunas (Svečias) [2009 m. sausio 14 d., 19:54]
   Visiska teisybe.Kas parasyta taip ir yra gili depresija,bandysim isgyti 🙂
   Depresija tai liga, kuri, kaip ir dauguma ligų, yra išgydoma. Juk susirgusi gripu gydotės, o ne galvojate apie gyvenimo pabaigą.

  27. Sveiki,atrodo.as taip pat pataikiau i jusu gretas.Sunki liga pries du metus,turiu antsvoriu,negaliu turet vaikuciu,o ir draugas zada palikti,vis dazniau galvoju kaip cia pasitraukti is to pilko rato??as tik noriu kad mane isklausytu..o taip skaudu ir liudna kai atsuka nugara arba pareiskia”durne”.

  28. Norint, kad kas nors jus mylėtų, gerbtų, reikia išmokti pačiam save mylėti. Atsisukite veidu į save, skirkite laiko sau, savo grožiui ir poilsiui. Patikėkite, kad tie, kurie nevertina jūsų – neverti dėmesio. Patikėkit atsiras tokių, kurie mylės jus labiau, kokie jūs bebūtumėt.
   Marija, antsvoris mažiausia bėda, o vaikučių galima įsivaikinti. Draugas ne vienintelis vyras žemėje ir, kiek suprantu, tikrai ne geriausias. Po sunkaus laikotarpio visada ateina geresnis ir laimingesnis.

  29. paliko artimas zmogus, artimiausias galima sakyt. pasiskaiciusi supratau kad sergu depresija, dabar siek tiek geriau. bet nezinau kaip toliau. bvuvoi minciu zudytis, nebebendrauju, pradejau rukyt. tai gadina gyvenima…

  30. Kam bus geriau jei žudysitės? Ką nubausit? Artimiausius savo žmones? Nebūkit egoistai, pagalvokit apie tuos, kurie jus supa. Prisiverskit bendraut, gyvent. Ateis nauja meilė ir šias dienas prisiminsit kaip slogų sapną.

  31. Sveiki. Buvau pas psichoterapeuta ir po dvieju susitikimu jis man pasake, kad man ne depresija, nors as tuo abejoju. Nuo 2007 rugsejo studijuoju Vokietijoje, siuo metu turiu daug sunkumu ir simptomu, panasiu i depresija pvz. miegu labai blogai (ilgai negaliu uzmigti, kartais pabundu naktimis), esu dazniausiai prislegta, liudna, pavargusi, labai sumazejo apetitas, kelnes pradejo smukti, kartais sunku save priversti eiti i parduotuve, i biblioteka ar paruosti sau normalu valgi (t.y. ne sumustinius, o ka nors isvirti), sunkiau susikoncentruoti, sunkiau ilgiau islaikyti demesi, daznai pamirstu, kokia siandien diena, pradejau jausti nora gerti (vyno stiklinele i diena). Jeigu man depresija, tai tikriausiai del to, kad as esu uzsienyje. Prasau parasykite, jei depresija atsirado del to, kad esu uzienyje (svetimoje kulturoje ir.t.t.), kuo ji skiriasi nuo iprastines depresijos (t.y. kai bunama namie savo salyje), ar yra kokie nors skiriamieji bruozai bei ka man daryti, kad depresija pasibaigtu? Jauciu ir zinau, kad daugiau nebegaliu suprasti vokieciu, sunku interpretuoti ju zodzius, veiksmus t.y. kai man kas nors ka nors pasako as nezinau, ka jis nori tuo pasakyti, tada pries man atsakant ar pries pasielgiant as labai ilgai svarstau, kodel ji/jis man tai pasake/taip pasielge ir ka ji/jis nori tuo pasakyti. Del siu sunkumu t.y. del negalejimo suprasti vokieciu as daug ko nepasakau ar nepadarau, o paskui veliau suprantu, kad as turejau tai pasakyti/taip pasielgti man labai sunku islaikyti rysius su pazistamais vokieciais, kurie gali laikui prabegus tapti draugais, labai sunku irgi gilinti esamus rysius su vokieciais pazistamais, todel beveik visada frustuoju, o as jauciu, kad man zymiai geriau, kai bunu su kuo nors o ne viena. Is anksto dekoju uz jusu atsakymus bei patarimus.

  32. nuo depresijos reikia ne issivaduoti, o nesusirgti ja. jei organizmas gauna pakankamai maisto medziagu bei vitaminu, taip nebuna. siaip organizmo issekimas yra blogas reiskinys ir ne tik depresijos praktikoje, bet apskritai kokybisko gyvenimo plotmeje.
   kitas aspektas yra nuolatos patiriamas stresas, kuris ir veda lik depresijos apraisku.
   siaip as esu linkes optimaliai isnaudoti ir skatinti ssavo organizmo veikla. o ypac svarbuss faktorius man yra, kad produktas, kuri vartoju butu augalines kilmes. todel nusipirkti tonussan ir paskatino paskutinysis veiksnys. negana to, as islosiau tai, kad mane kankinantis stresas ir nuovargis bei neretai mieguistumas ryte isnyko. taigi uz prieinama kaina as gavau tikrai daug naudos savo organizmui.

  33. Atsakymas jakui: Na manau besizudantis nieko nenori nubausti, o tiesiog issilaisvinti nuo visko, nes as daznai pagalvoju kad kaip butu gera nugrimzti ir niekad neatsibusti…nieko nejausti nieko nenoreti ir nieko nereiketu…jokio dziaugzmo jokio liudesio jokio skausmo jokio malonumo, tiesiog isnyksti ir isnyksta tavo pasaulis tavo problemos tavo dziaugsmai..tik viena slyksti minti sugrazina i realybe…yra tevai ir draugasi, artimieji, seima…pasidaro ju gaila, nes jie verks ir klausines saves ar net kaltins save: kodel taip padare? tai tada pasijauti kaltu….gaila ju…nors saves dar labiau buna gaila…

  34. Mane uzpuole depresija senai, as jau ta pripazinau… vos tai pajutau kai pradejau bijoti buti uzsidares namuose, nes tuo metu tik leisdavau garsiai muzika ir atsigules galvodavau apie blogiausius dalykus,o mano muzika tik apie skausma… stengdavausi begti kazkur toli toli, bandziau pagalbos remtis i draugus, deje jiems buvo sunku mane isklausyti, nes savo depresija tik gadindavau visiems nuotaika…S Viso to ka mylejau, kuo dziaugiausi pradejau nekesti, viskas atrode taip blogai, kentejau viduje taip, kad net fiziskas skausmas neatrode toks skausmingas…. Deje praejo keli metai, taciau vel jauciuosi prislegtas, atrodo, jo neturiu del ko gyventi, neturiu jegu del kazko kovoti, viduje viskas dega, atrodo skausmas ryja isvidaus toks nezmogiskas, kad noriu tiesiog pranygti.. Siuo metu jau net nebenoriu niekur eiti. Negaliu ramiai uzmigti, mane valdo nesveikos mintys, galvoju apie tai kaip noriu dingti kazkur toli nuo visko, net nuo saves.. Naktimis sapnuoju kosmarus, siuo metu net nebeskiriu savo kosmaru nuo realaus gyvenimo, ryte atsikeles tampu savo kosmaru ir realaus gyvenimo tarpininkas, tik dabar jau nebegaliu ju atskirti, ir atrodo jog viskas tesiasi toliau…
   Mano mintys…..kaltinu save del visko, nekenciu to ka galeciau megti, nekenciu, kad isvis galiu mastyti… Jauciu kaip savo mintimis po truputy zudau save… Kadaise buvau nepyktybiskas zmogus, dabar isgeres tampu monstru. Seniau man alkoholis budavo linksmybiu forma, siuo metu tai tik dar daugiau slegiantis nuodas. As atsijungiu ir tampu kazkuo kituom, tai nebunu as, visa ta depresija mane pasiema, ir ji valdo mane, ji kazka daro su manimi o as nematau, tuo metu as bunu mires… O ryte atsikeles nieko nebeatsimenu…..
   Esu liudnas, per daug liudnas, turiu mergina, taciau mano liga viska griauna… Buvo metas ji mano depresija paslepe, buvau optimistas toks, kad net negalejau patiketi..dziaugiausi viskuom, taciau mano mintys vel gryzo….jos mane kankina labiau uz viska, bet svarbiausia…

  35. ….bet svarbiausia kad skaudinu aplinkinius zmones…. Galvoju tik apie pacius blogiausius dalykus, niekuom nepasitikiu, atrodo jog visi man meluoja…..
   Niekas manes nesupranta, kai labaiusiai reikia paaiskinimu, niekas man nieko neaiskina…. Labiau visi stumia mane i tolyn… Jau per daug sau rupesciu del to prisidariau, tegalvoju kaip kazkur pabegciau ir gyvenimas butu geras…..taciau taip tik bandau uzgozti savo liga, tai buna tik labai trumpam laikui….
   Siuo metu nezinau net ka daryti, kaip viska pakeisti…..kartais galvoju gal kaltas zmogus, kury myliu labiausiai, ir kuris ne nesistengia suprast manes kai man to labiausiai reikia. Bet kita vertus….del jos klaidu as kaltinu save.

  36. Linai. Atsakymas labai paprastas-jei grįžus į Lietuvą savijauta pagerėja,reiškia tai susiję su gyvenimu svetur.Tada, jei neturite galimybės spjauti į viską ir keisti gyvenimą, reikia sau įsikalti į galvą, kad aukojatės dėl mokslo. Kad visa tai tik laikina ir neišvengiama.Atsikratykite nepilnavertiškumo jausmo ir pamėginkite būti tokia, kokia patiktumėte sau ,o ne aplinkiniams. Kai pasijusite geriau, dings visos problemos.

  37. okis. Ar kada nors bandei pagalvoti,kam žmogus egzistuoja šiame pasaulyje? Patikėk, greičiausiai ne tam,kad tuščiai iš jo pasitrauktų,pridaręs skausmo artimiems žmonėms.Jei jau pats nerandi dėl ko gyventi-GYVENK KITIEMS! Savo vaikams,šeimai,tėvams.Grąžink jiems skolą,kad tave augino.Kovok dėl savęs ,dėl jų. Žmonės su daug didesnėmis problemomis, neįgalūs ir t.t. randa jėgų ir patiria gyvenimo džiaugsmą.

  38. Visi, kurie sirgo ta tikraja (as ja vadinu klinikine) depresija zino , kad virsuje surasyti isgyjimo budai yra neveiksmingi. Dalis tiesos ten aishku yra, bet esminiu nera. Visi tie budai yra isbandyti mano paties patirtimi- nei vienas nepadejo. As jau negeriu vaistu, uzmiegu gerai, dirbu auksto lygio darba ir dziaugiuosi , kad visa tai radau. Daug perejau ligoniniu, kliniku, psichologu, jogu, galiu vardinti iki begalybes, bet atsakyma ir tikraja priezasti radau tik vienoje knygoje. Susiraskit ja „žmogaus gyvenimo nesėkmių bei ligų priežastys ir būdai jų išvengti”. Susitikit su autorium. Isgysit. Sekmes visiems.

  39. Kaip viskas pasirodo paprasta ! Nusipirkai knygą,gavai autoriaus autografą ir jokių gydytojų ir psichologų nereikia.O jūs čia visi kankinatės.

  40. Šiandien vėl akys pilnos ašarų…Man yra beprotiškai sunku gyventi.Kiekviena diena-skausmas,bemiegės naktys, nerimas, mintys varančios mane iš proto..
   Kartai noriu tik vieno-MIRTI…tik kai nebebus manęs čia, nebeskaudinsiu artimų žmonių, visi mane pamirš…
   Dažnai klausiu savęs ir Dievo, už ką esu tokia nelaiminga?Kodėl negaliu džiaugtis gyvenimu?Kodėl?Kodėl Dievas neišgirsta mano maldų ir troškimų?….Ar sulauksiu atsakymų,parodys tik laikas,bet atvirai sakau, jog gali būt,kad pati sustabdysiu savo gyvenimą, sustabdysiu širdies dūžius ir viskas pasibaigs amžiams…

  41. Renatyyte,pagalvok,ar tavo kapo lankymas -geriausia pramoga tavo artimiesiems ir draugams.Kvaila,ar ne?Jei nerandi pagalbos kitur,pabandyk čia pasipasakoti savo problemas,gal rasi pagalbą.Ar bandei bent rasti būdų,kaip nugalėti sunkumus?

  42. jakai, nemanau, kad mano kapo lankymas būtų geriausia pramoga- mano artimiesiems ..Bet aš juos žudau, savo elgiasiu,žodžiais,požiūriu į gyvenimą..Būtent todėl, kartais norėčiau tiesiog išnykt..Ir galbūt ten , toli toli nežinioj ,aš rasiu vidine ramybę.. Nenoriu, kad kiti kentėtų dėl manęs.Jie to nenusipelnė,o ypatingai tėvai…
   Manęs niekas nedžiugina,niekas jau nerupi taip kaip anksčiau,viskam esu abejinga…
   Taip lankausi pas psichologus..Galbūt jie padės man pamatyti gyvenimą šviesesnėm spalvom…Ir viskas bus kaip ankščiau…Gal…

  43. Renatyyte, patikėk, ne tu vienintelė skaudinanti savo tėvus, savo elgesiu. Ši problema sena ,kaip pasaulis. Tačiau,jei nenori visiškai pribaigti savo artimųjų – mesk iš galvos kvailas mintis apie pasitraukimą. Problemos – kokios jos didelės bebūtų- anksčiau ar vėliau išsisprendžia ir galiausiai pasirodo menkos. Rask kokį nors, kad ir menką tikslą, pasistenk jį pasiekti, kad ir kaip to nesinorėtų. Gal tai padės tau pamiršti kvailas mintis. Bendrauk, keisk aplinką, ieškok teigiamų dalykų.

  44. jakai, bet kartais problemos atrodo neįveikiamos..Ir tada norisi tik vieno ramybės..kurios beprotiškai noriu.Ta įtampa kiekvieną dieną, nerimas kurį juntu , priverčia galvoti apie pasitraukimą..Greičiausiai kai viskas praeis ir gyvenimas pradės šypsotis man , tos problemos – kurios dabar mano gyvenime-bus praeitis, ir atrodys menkos..Tačiau, nežinia kiek laiko turės praeiti, kol viskas susitvarkys…Nuoširdžiai dėkoju už patarimus.:> Ir noriu tikėt, kad ateis diena kai džiaugsiuosi, kad gyvenu.

  45. labadiena,perskaiciau virsui esancius simtomus,ir visi jie atitinka.kenciu jau kokius tris metus,bet nezinau pas ka kreiptis,pas koky gydytoja,ir kazkaip sarmatinuos kreiptis pas gydytoja,gal patartumet nuo ko pradeti,ir pas koky gydytoja kreiptis?

  46. depresija sergu jau daug metų. Po kiekvieno epizodo seka remisija trunkanti metus. Mano gydytoja guodžia mane, jog tai ne pats blogiausias variantas. As vis viliuosi, o gal šis kartas paskutinis… dėja dabar ir vėl jau 2mėn. kančios, kiek dar truks nežinia. Labai visus suprantu ir užjaučiu. Žinau ka reiškia mėnesį neiti iš namų, lieti ašaras nuo įkirios minties, jog niekada nepasveiksi. o gyvenimas bėga pro šalį.Labiausiai gniuždo, kad negaliu dirbti. tai smarkiai kerta per savigarbą. Skaudu žiurėtį į savo artimuosius, kaip jie išgyvena. Visokiausių turėjau svajoniu; pabėgti, kad nereiktų pasitikti rytdienos. Bandžiau įsivaizduoti, kad jiems be manęs bus geriau. Deja, tai žiūrėjimas pro rožinius akinius. Kad ir kokių rūpesčių keltų jusų depresija artimiesiems, jie visada sakys,kad verčiau kentėti įtampą ir stresą nei jūsų netektį. Nes nusižudžius vaikui, tėvai niekada neatsigauna po patirto šoko, nesvarbu kokio amžiaus buvo vaikas. Sielvartas yra neapsakomas ir niekada neaprimsta. Depresija yra laikina [nors rodos trunka visa amžinybę], deja mirtis amžina, to kas padaryta nebepataisysi. Todėl kenčiu, meldžiuosi ir laukiu savojo pavasario. ANDRELI, kreiptis pagalbos visai ne sarmata. Milijonai žmonių serga, nepriklausomai kokiam socialiniam sluokniui priklauso. Įsivaizduok. jei sirgtum plaučiu uždegimu, juk nedelstum. Aš pradžioje kreipiausi pas šeimos gydytoja , o ji nukreipė pas psichoterapeutę. Yra daug privačių kabinetų. Svarbu nedelsti, gal po vieno gydymo kurso pasveiksi ir daugiau nesusirgsi. SĖKMĖS!

  47. Sveiki, susirgus depresija svarbiausia kreiptis pas profesionalu psichiatra. Mano artimi keli zmones sirgo sia liga. Isbande kruvas vaistu, nuo kuriu buvo visokiu nemaloniu isoriniu pozymiu ir nuo kuriu atrode vistiek vos gyvi. Padejo tik vienintelis vaistas Zyprexa. Nuo jo tapo normalus, darbingi, linksmi zmones. Bet…. yra vienas labai svarbus momentas: jokiu budu negalima vaistu nutraukt jei gydytojas to neleido. Nes kilus pagerejimui apima pagunda nutraukt vaistus, o po to –
   buna dar sunkesnes bukles. Maciau tai savo akimis. Geriau pagert vaistus kad ir metus ir po to su gydytojo pagalba labai is leto atsisakyt (jei jis tai pataria), nes atkritus gali tekti vaistus vartot visa gyvenima.Pradejus vartot – reikia 2-3 savaiciu kad pasijustu poveikis. Tad – kantrybes:)

  48. Sveiki, esu jaunute. Prasidejo viskas nesenai… atsibudus ryte uzpludo kazkokios mintys atrodo nera ka veikti. Atsikeliu ryte ir galvoju ka nuveikti. Isvaziuoju i miesta studijoms noriu kuo greiciau namo, bet nezinau gryzus ka veikti. Buvo taip, kad buvo dinge visi simtonai jauciausi puikiai… Bet prasidejus menstruaciniam laikotarpiui vel viskas prasidejo… na, istikruju, mane linksmina kompanija… draugu ratas… kas svarbiausia nepadidejas mano jautrumas… nezinau ar verta kreiptis i gydytojus. tevai sako, kad man tik nuovargio nuo mokslu kaita… Gal ka patartumet… noreciau isijungti i jusu rata. isikalbeti labai gera! Noro pasitraukti is gyvenimo-visikai nera.

  49. Man jau depresija nuo 11m. kiek pamenų, kartais į ta būsena nekreipių dėmesio.. Bet kartais buna žiauriai blogai, mintys kad viskas netikra, vaizdas lyg tik stebetum is savo kuno daugiau nieko.. Kai kuriais momentais atrodo dingsta ta busena, jauciuosi puikiai, bet viena mintis galvoje kankina.. – Baimė. Baimė kad sugryš ta bjaurastis.. Dabar man tik 16m. Tikras pragaras..

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *