Festivalis „Mandala“ – kaip gyventi sveikiau ir daugiau džiaugtis

Priešpaskutinį mėnesio savaitgalį – liepos 22-24 d. netoli Pabradės esančioje poilsiavietėje „Saulėtas kampelis“ vyko jau šeštą kartą organizuojamas sveikos gyvensenos festivalis „Mandala“

Kotryna Braževičiūtė

Šio festivalio programoje – daugiau nei pusšimtis paskaitų ir užsiėmimų. Atvykusieji į festivalį galėjo daugiau sužinoti ne tik apie tai, kaip pagerinti fizinę būklę bei išvengti ligų, bet ir kaip sustiprėti psichologiškai. „Sveikatą suprantame ne tik kaip kūno sveikatą, bet ir kaip gerą psichologinę savijautą, gerus santykius su savimi ir aplinka“, – teigė „Mandalos“ organizatorė, psichologė ir šokio terapeutė Sigita Dabulskytė.

sveikos_gyvensenos_festivalis_mandala_10

Šis festivalis organizuojamas nuo 2011-ųjų. Idėja jį rengti merginai kilo apsilankius panašiame, Latvijoje rengiamame festivalyje „Gara vasara“. Ji pajutusi, kad tokio tipo renginių – kurie moko būdų, kaip jaustis laimingesniais – Lietuvoje trūksta. „Lietuva pirmauja tiek savižudybių, tiek psichikos sutrikimų skaičiumi – lietuviai nėra laimingiausi žmonės pasaulyje“, –  pasakojo ji, vardindama priežastis dėl ko ryžosi organizuoti „Mandalą“.

sveikos_gyvensenos_festivalis_mandala_6

Festivalyje, kaip ir ankstesniais metais, veikė keturios erdvės – kūno, psichologinė, dvasinė ir kūrybinė.

sveikos_gyvensenos_festivalis_mandala_1

Kūno erdvėje vyko įvairios mankštos, jogos užsiėmimai, paskaitos apie sveiką mitybą, masažo mokymai.

sveikos_gyvensenos_festivalis_mandala

Psichologinėje erdvėje paskaitas skaitė ir praktinius užsiėmimus vedė profesionalūs psichologai, atstovaujantys įvairias psichologijos mokyklas.

sveikos_gyvensenos_festivalis_mandala_4

Dvasinėje erdvėje buvo rengiami meditacijos, relaksacijos užsiėmimai, mokoma specialių kvėpavimo technikų.

sveikos_gyvensenos_festivalis_mandala_3

Kūrybinėje erdvėje buvo galima atskleisti savo talentą gaminant įvarius rankdarbius –

sveikos_gyvensenos_festivalis_mandala_2

papuošalus, mozaikas, išmokti makrame būdu apipinti akmenėlius ar kitus gamtos radinius,

sveikos_gyvensenos_festivalis_mandala_7

daryti laikinąsias tatuiruotes su chna.

Kūrybinėje erdvėje šiemet taip pat vyko šokio pamokos – jas vedė choreografas, „Žvaigždžių duetų“ dalyvis Šarūnas Kirdeikis.

Pasak S.Dabulskytės, paskaitų ir užsiėmimų šiemet – gausu, kaip niekad anksčiau, ir ką nors sau tinkamo rado kiekvienas. Iš įdomesnių ji išskyrė akių jogą – šio užsiėmimo dalyviai išmoko specialių pratimų akims, kuriais galima pagerinti regėjimą; paskaitą apie natūraliosios kosmetikos gaminimą, kurioje galėjo išmokti kaip patiems pasigaminti kremą, lūpų balzamą, šampūną ar dantų pastą; šeimos gydytojos paskaitą apie priklausomybes. Dar du užsiėmimai, kurių buvo neverta praleisti – psichologinės paskaitos apie tai, kaip būti laimingu jau dabar, o ne gyventi nuolatiniame laimės laukime bei kaip valdyti pyktį. Dalyviai taip pat galėjo susipažinti su iš Afrikos atkeliavusia „Gyvenimo medžio“ praktika, tyrinėjančia gyvenimo įvykių įtaką asmenybės formavimuisi bei padedančią atrasti resursų norimiems pokyčiams. Dar vienas laimei skirtas užsiėmimas – džiaugsmo šaltinio paieškos – jį apėmė diskusija laimės tema bei speciali meditacija. Festivalyje taip pat buvo galima išmokti rebefingo, pasiklausyti specialaus gongų muzikos koncerto, kuris, laikoma, veikia harmonizuojančiai.

Visi užsiėmimai buvo nemokami, mokėti reikėjo tik už asmenines paslaugas, tokias kaip įvairios asmeninės konsultacijos, auros diagnostika, sapnų aiškinimas, masažai.

sveikos_gyvensenos_festivalis_mandala_5

Vakarais vyko muzikos koncertai. S.Dabulskytė ypač džiaugėsi, kad į renginį pavyko pakviesti muzikos terapeutą, indėnų muzikos tyrinėtoją ir multiinstrumentalistą Kailash Kokopelli – jo pasirodymas vyko šeštadienio vakarą.

sveikos_gyvensenos_festivalis_mandala_9

Festivalis įsikūręs prie ežero, veikė palapinių miestelis, tačiau apsistoti buvo galima ir namukuose – pagal poreikius išsinuomoti galima tik lovą, kambarį ar visą namuką.

sveikos_gyvensenos_festivalis_mandala_11

Veikė net kelios vegetariško ir žaliavalgiško maisto kavinės. Renginio teritorijoje draudžiama vartoti alkoholį, rūkyti – negalintiems išbūti be rūkalų buvo įrengta speciali atokiau nuo visų esanti rūkymo vieta.

S.Dabulskytė taip pat ragino į festivalį atsivežti nereikalingų knygų – veikė knygų mainykla.

Daugiau informacijos apie festivalį – renginio svetainėje www.mandala-festival.lt

Straipsnyje panaudotos organizatorių archyvo nuotraukos

 

Šis įrašas buvo paskelbtas Netradicinė medicina ir pažymėtas , , , , , , , , , , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.