Skip to content

Apie masažą taurėmis

   

  Dar nepamiršome, kaip mūsų močiutės  plaučių ligas gydydavo mus taurėmis. Šiandien panašiomis, tik plastikinėmis taurėmis atliekamas vakuuminis masažas. Pasirodo, keli šio masažo seansai gali padėti atsikratyti daugelio sveikatos problemų.

  Naudotis plastikinėmis taurėmis yra paprasta: pakanka spustelėti šią taurę pirštais ir pridėti prie kūno taip, kad  ji įsiurbtų odą.  Ši maloni procedūra tonizuoja, padeda kovoti su celiulitu ir pagerina būklę esant juosmens-kryžmens, krūtinės ir kaklo srities stuburo osteochondrozei; sergant periferinės nervų sistemos ligoms; pasireiškus skausmo ir raumenų tonuso simptomams; sergant bronchitu ir tracheitu.

  Šio masažo gydomasis efektas pasireiškia dėka taurėje išretėjusio oro, slenkant ją oda pagal refleksines zonas. Tai gerina kraujotaką, limfos drenažą, odos ir audinių apykaitos procesus. Atliekant masažą taurėmis raumenys atsipalaiduoja, skausmas dingsta, žmogus jaučia šilumą, ramybę ir lengvą snaudulį. Jau po kelių procedūrų padidėja stuburo  ir sąnarių paslankumas, sumažėja nugaros ir galūnių raumenų  sustingimas.

  Kaip pačiam atlikti masažą taurėmis?

  •    Prieš pradedant masažą, taurę reikia sutepti masažo kremu.

  •    Taurę reikia slinkti oda, prisilaikant tam tikros krypties – pagal limfos tekėjimą, t.y. iš apačios į viršų: nuo kelių link sėdmenų, nuo delnų link pečių, nuo kryžmens palei stuburą link kaklo. Pilvas masažuojamas vėliausiai, pagal laikrodžio rodyklę.

  •    Savimasažui pasirinkite tik prieinamas zonas – kojas, rankas, šlaunis. Nesistenkite imtis nugaros masažo, verčiau paprašykite pagalbos.

  •    Pradėję masažą paimkite taurę, suspauskite pirštais jos viršutinę dalį ir prispauskite prie odos norimoje vietoje. Atlaisvinus suspaudimą, taurė turi prilipti prie odos. Jeigu neprilipo, veiksmą pakartokite. Oras taurės viduje turi būti išretėjęs tiek, kad taurę galėtumėte slankioti oda nesukeliant skausmo.

  •    Esant stuburo osteochondrozei slinkite taurę palei stuburą 5-7 cm atstumu nuo jo vidurinės linijos. Masažuokite į viršų ir į apačią, iš pradžių vieną nugaros pusę, po to – antrą. Praveskite 5-6 kartus iš kiekvienos pusės kol oda paraus. Po to slinkite taurę nuo stuburo išilgai šonkaulių.  

  •    Masažuodami pečių – kaklo liniją, taurę  slinkite pusiau apvaliais judesiais  viršutinėje nugaros dalyje nuo vieno dilbio link kito.

  •    Kai masažuosite juosmens sritį, judesiai turi priminti gulsčią aštuoniukę.

  Šis masažas nepatartinas tiems, kurie apskritai nemėgsta masažo.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *