Skip to content

Sloga

    Sloga – tai dažniausiai peršalimo simptomas arba nemaloni ir dažniausiai pasitaikanti liga. Sloga prasideda dėl organizmo apsauginių reakcijų susilpnėjimo, kai nosies gleivinėje atsiranda rinovirusai ir sukelia uždegimą. Gleivinė paburksta ir ima gaminti sekretą. Jis iš pradžių būna skystas ir vandeningas, o vėliau tampa klampus ir gelsvas. Sloga atrodo visiškai nepavojinga, tačiau ji gali komplikuotis į kur kas pavojingesnes ligas, tokias kaip lėtinė sloga, sinusitas, plaučių ar ausies uždegimas.

    Dažnas iš mūsų vos prasidėjus slogai griebiasi lašų į nosį, kad palengvintų kvėpavimą. Tačiau lašus ir purškalus į nosį vertėtų naudoti saikingai. Jie skirti tik trumpalaikiam naudojimui – ne ilgiau kaip 3 – 4 paras. Piknaudžiaujant nosies gleivinę sutraukiančiais preparatais galima padaryti daugiau žalos nei gauti naudos. Ilgai vartojant tokius preparatus atsiranda pripratimas prie jų ir nosies gleivinėje esančios kraujagyslės nebesugeba savarankiškai reguliuoti savo susitraukimų. Šie vaistai taip pat gali per daug išdžiovinti nosies gleivinę.

    Vietoje nosies lašų rekomenduojama nosies ertmes reguliariai plauti ramunėlių žiedų nuoviru arba valgomosios druskos tirpalu (1 gramas druskos 100 ml vandens).

    Kai užklumpa sloga ar kiti peršalimo negalavimai, sveika pakvėpuoti pušų spyglių nuoviro garais, kadangi jie atkemša nosį ir pasidaro lengviau kvėpuoti.

    Kad sergant sloga naktį būtų lengviau kvėpuoti, prieš miegą ant pagalvės užlašinkite lašelį eukalipto aliejaus.

    Be to, sergant sloga, labai svarbu yra taisyklingai pūsti nosį. Pučiant stenkitės nepūsti abiejų šnervių vienu metu, nes infekcija gali išplisti į ausis, prienosinius ančius ir taip paskatinti komplikacijų vystymąsi. Todėl pūskite nosį vieną šnervę užspaudę.

    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *