Skip to content

Šildymo sezonas – vargas akims

  Netrukus visuose daugiabučiuose prasidės šildymo sezonas. Tačiau be ilgai lauktos šilumos namuose, paprastai sulaukiame ir ne pačių maloniausių sveikatos sutrikimų. Dažniausiai tokiais atvejais gyventojai ima skųstis džiūstančia oda ir nosies gleivine, o akių ligų gydytojai dažniau sulaukia pacientų, kuriems diagnozuojamas sausų akių sindromas.

  Tad kodėl šaltuoju metų laiku labiau kenčia akys? Anatomiškai akies paviršių dengia ašarų plėvelė. Ji saugo akį nuo išdžiūvimo. Mirksint ašarų plėvelė atsinaujina ir tokiu būdu sudrėkina akies paviršių, aprūpina ją deguonimi, maitina kraujagyslių neturinčią rageną, padeda pašalinti medžiagų apykaitos produktus ir bakterijas. Ašarų plėvelė sudaryta iš vandens, baltymų, riebalų ir druskų. Ir būtent ašarų plėvelės sudėties pakitimai sukelia akių sausumo pojūtį. Išsausėjusi ragenos vieta iškart į tai reaguoja, žmogus pajunta akių graužimą, niežulį, nori dažniau užsimerkti, akys parausta, greičiau pavargsta, jautriai reaguoja į ryškią šviesą. Šie požymiai ryškesni antroje dienos pusėje arba ryte.

  Paprastai siekiant sumažinti nemalonius sausų akių sindromo simptomus gydytojai skiria specifinių akių lašų, dar vadinamų dirbtinėmis ašaromis. Šiuos lašus patartina vartoti kiekvienam žmogui pagal pagal poreikį. Jei gydymas dirbtinėmis ašaromis nepadeda, reikia ieškoti kito gydymo būdo, bet gydyti būtina, nes nesigydant sausų akių sindromo, dėl to gali išsivystyti akių junginių uždegimas, net atsirasti ragenos paviršiaus defektai.


  Akių ligų gydytojai pataria kaip sau padėti esant sausoms akims.

  •    Nepamirškite mirksėti. Sąmoningai dažniau mirksėkite žiūrėdami į kompiuterio ekraną, televizorių, skaitydami.

  •    Vėdinkite ir drėkinkite patalpas, ypač šildymo sezono metu.

  •    Venkite skersvėjų. Kondicionieriaus ar ventiliatoriaus pučiamą oro srovę automobilyje arba patalpoje nukreipkite taip, kad ji nepūstų į akis.


  •    Nepamirškite pasitikrinti akis. Užleista toliaregystė ir trumparegystė gali būti sausų akių sindromo priežastis.

  •    Nenaudokite cheminių valiklių ir kosmetikos priemonių, kurie dirgina akis.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *