Skip to content

Žvynelinė – nepavojinga, tačiau nepagydoma

  Žvynelinė – tai lėtinė, dažnai pasikartojanti, neužkrečiama, neaiškios etiologijos odos liga, kuria serga apie 1 – 2 proc. žmonių. Žvynelinė yra įgimta. Liga dažniausiai pasireiškia 20 – 40 metų žmonėms. Ja serga apie 60 procentų ligos paveldėtojų. Nuo šios ligos apsisaugoti neįmanoma ir ji yra nepagydoma, galima tik proslopinti jos požymius. Kartais ligos požymiai išnyksta, tačiau paūmėjimai vis kartojasi.

  Žvynelinės požymiai:

  • Nedideli židiniai odoje, kartais apimantys visą kūną;
  • Iškyla rožiniai įvairaus dydžio ir formos mazgeliai;
  • Mazgelius dengia balkšvos pleiskanos;
  • Liga gali pažeisti nagus;
  • Kartais patinsta sąnariai.

  Žvynelinė nepavojinga, tačiau itin nemaloni odos liga. Oda sustorėja ir apsitraukia balkšvomis, pusiau skaidriomis, panašiomis į žuvies žvynus pleiskanomis. Nudraskius tas pleiskanas lieka plona rožinė plėvelė, kurią pažeidus pasirodo kraujo lašelių. Žvynelinė gali apimti visą kūną, tačiau dažniausiai odos pažeidimai atsiranda ant alkūnių, kelių, galvos odos, aplink bambą ar išangę.

  Šios odos ligos priežastis nežinoma. Polinkis sirgti yra paveldimas, tačiau atskirus priepuolius gali sukelti mechaninis dirginimas spaudimu, trynimu, randai, nudegimai, odos perdžiūvimas nuo dažno prausimosi, detergentai, kitos cheminės medžiagos. Kiti žvynelinę skatinantys dirgikliai yra nudegimai saulėje, odos uždegimai, emocinė įtampa, rūkymas, alkoholio vartojimas bei kai kurie medikamentai. Moterų žvynelinė susijusi su hormonų keliamais pokyčiais, t.y. brendimu, nėštumu, klimaksu.

  Kiekvienam ligoniui parenkamas individualus gydymas, kuris priklauso nuo ligos stadijos, ligonio amžiaus, odos pažeidimo išplitimo ir kitų ligų. Lengva ligos forma gali būti gydoma mineralinių druskų voniomis. Sunki – kortizono tepalais, citostatikais. Žvynelinės gydymo sėkmė priklauso ir nuo paties ligonio elgesio. Vertėtų karštą vonią keisti šilta, naudoti specialias prausimosi priemones, prausiantis netrinti odos, nepamiršti odos pamaitinti drėkinamuoju kremu, dėvėti medvilninius drabužius. Taip pat šildomame bute vertėtų palaikyti reikiamą oro drėgmę, saugotis per šiltų patalpų, rūkalų, dūmų, alkoholio bei skalbimo miltelių poveikio. Bet kokius odos pokyčius reikia parodyti gydytojui, nes tokie pat požymiai būdingi ir kitoms odos ligoms.

  6 thoughts on “Žvynelinė – nepavojinga, tačiau nepagydoma”

  1. As esu pasipktinusi ce is pat pradziu rasoma kad sita liga yra nepagydoma … tegul geriau suzinos apie sia liga tik paskui raso mela.. seip sita liga yra pagydoma…

  2. Sita liga yra pagydoma !!! Jos priezastis – neinkama mityba ir del jos susidare toksinai kurie lenda per oda. Kai netinkamas, nesveikas (junk food), ar organizmo vienaip kitaip netoleruojamas maistas yra nesuskaidomas virskinimo trakte, imunine sistema sias makro-molekules (kurios turetu buti mikro molekules) ima atakuoti ir taip sunaudoja savo sanaudas. Kai imunine sistema nusilpsta ir nebegali suskaidyti to ko nesuvirskiname, i pagalba ateina 2 kvadratiniu metru ploto organas – oda. Nuo toksinu isplovus zarnyna ir sublansavus mityba (apytiksliai 10% baltymu, 10% riebalu ir 80% angliavandeniu) organizmo imunine sistema atsistato, skaido esamus toksinus, o nauji toksinai nebesikaupia, tuomet nebera ko salinti ir oda uzgyja. Reakcija i toksinu buvima organizme ir organizmo tersima zmonems atsiliepia ivairiai, kam zvyneline, kam atopiniu dermatitu, kam galvos skaismais ar dar kokiu brudu, priklauso nuo genu. Norintiems pagydi ir atstatyti sveikata rekomenduoju kreiptis i zveryno naturalios medicinos centra, pasidaryti proceduras ir per ilga laika, taciau uztikrintai pasveikti, o ne dar labiau kenkti savo organizmui su hormonais ir vaistais. Taskas.

  3. jau puse metu prikibo ta liga sudinai pradejau jaustis, dar nestipri bet rankoviu jau nenoriu atsiraitoti bijau pries zmones kaip suderinti ta mityba ? nevalgau jokiu macdonaldo ir pan. uzkandziu si liga tikras blogis kaip ja atsikratyt?

  4. Keletas patarimų yra straipsnyje. Jei to per mažai kreipkitės į dermatologą,jis jums nustatys priežastis, paskirs gydymą.

  5. Jolita,Nereikia piktintis, juk tai,kad liga galima butu isgydyti,pasirode visai neseniai… o tai,ar zmogus isgis,priklauso labiau nuo jo paties… tam reikalingas specialiai jam gydytoju sudarytas maisto receptas,taciau nemanau,kad kiekvienas gali skirti tam 2000lt…o ir grieztai laikytis recepto nurodymu nera lengva… pvz: nevalgyti sokolado…

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *