Skip to content

Prostatitas (priešinės liaukos uždegimas)

  Priešinės liaukos uždegimas (prostatitas) prasideda, kai į šią kaštono dydžio laiuką pro šlaplę patenka ligą sukeliančios bakterijos. Prasidėjus uždegimui priešinė liauka pabrinksta, pradeda skaudėti, kartais išteka jos skysčių arba susilaiko šlapimas. Ligonis dažniau ir sunkiau šlapinasi, junta skausmą tarpvietėje, pilve, virš gaktos. Kartais pradedama karščiuoti.  

  Priešinė liauka – tai ne viena didelė liauka, o organas, sudarytas iš 30 – 50 specifinių liaukučių. Ši maždaug 20 gramų sverianti liauka yra po šlapimo pūsle ir kaip žiedas apjuosia pradinę šlaplės dalį. Priešinėje liaukoje gaminamas į pienelį panašus netąsus skystis (sekretas), kuris, susimaišęs su sėklinių pūslelių sekretu, sudaro spermą, kurioje juda spermatozoidai. Priešinės liaukos uždegimas dažniausiai yra šlaplės uždegimo padarinys. Sergant šia liga labai skauda pilvo apačią šlapinantis ir šis skausmas dažniausiai išplinta po visą nugarą. Jei liga laiku negydoma, ji gali pereiti į lėtinę formą. Neretai uždegimas kartu apima ir sėklines pūsleles. Ligonis pradeda šlapintis vis dažniau, ypač naktį. Prostatitas gali sukelti nevaisingumą.

  Prostatito požymiai:

  Karščiavimas ir šaltkrėtis – tai pirmieji ūminio priešinės liaukos uždegimo požymiai. Lėtinis priešinės liaukos uždegimas – nelabai pavojingta, bet labai nemaloni liga, nes ji pasižymi dažnu ir skausmingu šlapinimusi, skausmu apatinėje pilvo dalyje ir genitalijų srityje bei skausminga ejakuliacija.

  Kiti požymiai:

  • Skausmingas noras šlapintis;
  • Bukas skausmas einant;
  • Išskyros iš šlaplės.

  Priešinės liaukos uždegimą sukeliančios priežastys:

  Ligą gali sukelti daug įvairių bakterijų, taip pat ir gonokokai (gonorėjos sukėlėjai). Dažniausiai bakterijos į priešinę liauką patenka pro šlapimo takus. Tačiau šią ligą gali sukelti ir sulėtėjusi priešinėje liaukoje gaminamo skysčio tėkmė latakuose. Uždegimas kartu gali apimti ir šlaplę, sėklines pūsleles.

  Gydymas:

  Jei įtariate, jog susirgote priešinės liaukos uždegimu, kreipkitės į gydytoją. Įtarimą gali sukelti kirkšnies ar tarpvietės skausmas santykiaujant arba tuštinantis. Dažniausiai ši liga sėkmingai gydoma antibiotikais (bakterijas naikinančiais vaistais). Rezultatai būna geriausi, jei antibiotikų paskiriama ne vėliau kaip 8 – 14 ligos parą. Be to, kartais skiriama ir gleivinės paburkimą mažinančių vaistų. Tačiau jei užegimo negydysite laiku, gali susidaryti priešinės liaukos pūlinys (abscesas).

  Iš viso negydytas ar neteisingai gydytas ūminis priešinės liaukos uždegimas dažnai pereina į lėtinę formą. Ūminis prostatitas gali reikštis ir sergant gonorėja ar tuberkulioze, tačiau tai būna itin retai.

  Gydymo trukmė gali labai skirtis priklausomai nuo to, kaip anksti buvo pradėtas gydymas. Neretai priešinę liauką skauda ir pasveikus. Be to, kartais uždegimas pasikartoja.

  Ką galite padaryti patys?

  Skausmą sumažinsite, jei mažiau judėsite. Taip pat skausmą malšina šiluma, galima šildyti šildymo pagalvėle ar termoforu. Tik prieš tai turite pasiteirauti gydytojo ar tai nepakenks. Sergant lėtiniu priešinės liaukos uždegimu reikia saugoti peršalimo, nes tai apsunkins ligos eigą.

  Norint išvengti šios nemalonios ligos reikia laikytis asmens higienos, vengti vidurių užkietėjimų, negerti svaigalų, nerūkyti. 

  19 thoughts on “Prostatitas (priešinės liaukos uždegimas)”

  1. Labai geras straipsnis. Jis man padejo issiaiskinti kas man yra. tik noreciau suzinoti ar galima gydytis privaciai nesikreipiant i gydytoja???

  2. Laba dieną,
   Prieš 3 metus man radikaliai pašalinta prostata, tačiau šlapinimasis naktį padažnėjo negu prieš operacją. Be to išnyko lytinis poreikis.
   Prašau Jūsų patarimo kaip pagerinti mano savijautą.
   Iš anksto dėkoju
   Jonas
   tel. 96 99 164 60
   j.pusinaitis@vtdko.lt

  3. visų pirma, vos tik pajutus pozymius, rekomenduočiau kokius 3 menesius pagerti Prostamol Uno. tai nereceptinis, augalinis preparatas. vaistineje man ji parekmendavo

  4. Man susidūrus su prostatos problemom labai padėjo augalinis vaistas prostammol uno, parduodamas vaistinėje be recepto. Visiems, kas nedrįsta kreiptis į urologą, kaip pirmą priemonę rekomenduočiau gerti jį. Tačiau kaip ir kiekvienos lėtinės ligos, prostatos gydymas taip pat reikalauja ilgesnio laiko, todėl nesitikėkite jau kitą dieną jaustis pasveikusiais. Be to, labai svarbu vaistą vartoti teisinai kaip nurodyta informaciniame lapelyje.
   Drąsiesiems, siūlyčiau apsilankyti pas urologus. Be to, kaip tik iuo metu vyksta ir TV6 akcija kovai prieš prostatos vėžį, tai net ir nejaučiant jokių simptomų patartina pasitikrinti.

  5. pritariu Simui.Ypač šis vaistas”prostamol uno” naudingas esant nedideliam prostatos išvešėjimui. Šis vaistas neturi jokio šalutinio poveikio, nėra jokių kontraindikacijų. Svarbu tai, jog prostata atlieka ne tik apsaugos nuo bakterijų funkciją, bet ir gamina hormonus, kurie lemia seksualinį gyvenimą. Jei yra prostatos negalavimų, gali būti ir prastesnis seksas, nes sumažėja potraukis, susilpnėja erekcija. Geriant „Prostamol Uno“, stiprinamas vyriškumas. Tuom jau isitikinau pats.

  6. As pries einant pas specialistus, nusipirkau vaistineje „prostamoli”, pavartojus keleta menesiu isnyko mane kamavusios problemos, tad nebereikejo laiko gaisti ir vaziuoti pas gydytojus 🙂

  7. Metams begant pradejau jaustis ne kaip. Kankino nemiga, daznas slapinimasis naktymis, susilpnejusi slapimo srove. Pagalvojau, kad taip su metais buna ir jokio demesio nekreipiau i tai. Zmona mane priverte nueiti pas gydytoja pasitikrinti. Gydytojas man israse prostamol uno ir pasake, kad tureciau buti laimingas, kad liga yra pastebeta dabar. Operacijos gali buti, kad nereikes.

  8. Yra dar toks momentas, kad antibiotikais kaip ir isgydzius gonoreja, letinis prostatitas tik sustipres. Cia gali padeti konstitucinis homeopatinis gydymas, nes reikia koreguoti organizmo terpe (antibiotikai isnaikono tik gonokokus, bet nepaveike organizmo imlumo jiems). Skaitykite www.homeopath.lt

  9. Kiek aš žinau, prostatitas tai jau ne amžiaus, o kitų priežasčių liga. Juo susrgama nuo bakterijų, traumų, net lytinė abstinencija gali būti priežastis, taigi jo neišvengtų ir jaunesni vyrukai. Prostatos išvešėjimas, deja, vyresniųjų „privilegija”. Tad kaip privilegijuotieji jie išdidžiai geria prostamol, o kiti vargšiukai gydosi kur kas sudėtingensiais ir nemalonesniais būdais. Visa laimė, kad tą išvešėjią galima laiku sustabdyti ir sumažinti, nes tai lėtas procesas. O kam buvo prostatitas? Kuo gydėsi? Gal ir mano vyras neapsaugotas nuo jo?

  10. Nei vienas vyras, manau, neapsaugotas nei nuo prostatos išvešėjimo, nei nuo prostatito, nei nuo vėžio. Niekada nežinai, kas gali gyevnime atsitikti, kaip tam organizmui gali pasisukti, o gal ir kokios aukštesnės jėgos nubausti ar pamokyti? Gal parodyti, kad neteisingai gyvenama? Nefilosofuosiu, bet man regis, reikia remtis senųjų graikų išmintim – sveikame kūne sveika siela, tik galim air atvikščiai pasakyti: kieno sveika siela, to ir kūnas sveikas. Žinoma, reikia jam padėti, ir prostamolis, manau, viena tų tinkamų priemonių. Nes nei kūno, nei sielos nežaloja, o jei nuoširdžiai gydytis, tikrai naudos suteiks. O lėtinės ligos tikrai yra kaip pamokos, tik vieni į jas įsiklauso, o kiti kaip tankai iki kol iškris paskutis varžtelis eina. Kas geriau, kiekvienam laisvė rinktis.

  11. Na, kam taip fatališkai ir pesimistiškai nusiteikti? Nei čia bausmė tos ligos, nei čia ką, tuo labiau tokios, kaip prostatos išvešėjimas, su kuriomis gana paprastai galima dorotis, juk net gydytojai nepanikuoja dėl šios ligos, tik žinoma, rekomenduoja prostamolio, keisti gyvenimo būdą ir saugotis, kad vešėjimas neprogresuotų bei tikrintis reguliariai, ir viskas. Manau, daugelis ligų – ne bausmė ar išbandymas, o logiška pasekmė neteisingo gyvenimo būdo. Negi taip nemanote?

  12. Bet kaip sunku ilgus metus gyvenant ne itin sveikai pakeisti savo įprosčius. Net kai prostata išvešėjo, mano Algis neatsisako kavos. Vis burbėdavau ant jo dėl to, bet dabar žiūrių, kad ir geria kavą, vis tiek jaučia pagerėjimą, nes antrą mėnesį vartoja prostamol. Tai gal nieko tokio, kad tos kavos neatsisako? Svarbu, kad sveikata pasitaisė, į tualetą rečiau laksto.

  13. Noriu paprašyti jūsų pagalbos. Daugelis jau čia žino, kas yra ta prostata, kokis jos funkcija, ir kas ten jai nutinka, kad vyras nusišlapinti net negali normaliai, be skausmo ir vargo. Maniškis nektimis dažnai šlapinasi, tiksliau, lasčioja, o ne šlapinasi, kartais paskauda. Ar čia jau prostatos išvešėjimas? Nupirkau prostamol, visi labai jį giria. Mano broliui irgi labai tiko tas preparatas. Tik nežinau, kiek laiko jį vartot?

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *