Pavasarinė alergija – kaip jos išvengti?

Kenčiantiems nuo pavasarinės alergijos kiekvienas pavasaris yra ne tik šaltojo ir tamsaus sezono pabaiga, bet ir mažesnio ar didesnio diskomforto, o kai kam ir rimtų negalavimų metas.
Didžiausias ir dažniausias alergenas pavasarį – medžių, krūmų ir gėlių žiedadulkės. Labiausiai su pavasariu yra susijusi šienligė, kurios dažniausi požymiai yra nosies niežėjimas, paburkimas, pasunkėjęs kvėpavimas per nosį, čiaudulys, vandeninga sloga. Pasitaiko, kad su šienlige atsiranda ir akių paraudimas, niežulys, sausas kosulys ar gerklės kutenimas. Be šienligės pavasarį paūmėja ir sezoninis alerginis konjuktyvitas, bronchinė astma.

Kad ir kaip gerai nuo pavasarinės alergijos kenčiantys žinotų kasmet pasikartojančius simptomus, jų ignoruoti negalima. Tai ypač svarbu tiems, kurie pirmą kartą pajuto neigiamą organizmo reakciją į prasidėjusį pavasarį, taip pat tiems, kurie jaučiasi prasčiau nei įprastai. 

Būtina kreiptis į gydytoją, jei užsitęsė ūmi sloga, atsirado polipų, paūmėjo astma. Gydytojas ar vaistininkas galėtų padėti ir tuo atveju, jei naudojami vaistai nuo alergijos nepadeda sumažinti nemalonių pojūčių. Kūdikių ar vaikų alergiją pavasariniams reiškiniams reikėtų vertinti dar rimčiau. Jei laiku kreipiamasi į gydytojus pastebėjus alerginės slogos simptomus, stiprinant ar gydant imuninę sistemą galima užkirsti kelią ligai progresuoti ir išsivystyti į astmą.

Nuo pavasarinės alergijos:

Stiprinkite ir tausokite imunitetą. 

Žmogus, kurio imuninė sistema yra stipresnė, pavasarinę alergiją, kaip ir kitus negalavimus, paprastai įveikia daug greičiau ir lengviau. Dėl to svarbu nepamiršti nuolat rūpintis savo organizmu, o alergijos paūmėjimo laikotarpiu kiek įmanoma vengti imunitetą silpninančių veiksnių – tai, visų pirma, pervargimo, išsekimo, nemigos, nuolatinės įtampos ir streso, nenatūralaus, sintetinio ar sunkiai virškinamo maisto.

Kiek įmanoma venkite tiesioginio ir netiesioginio kontakto su alergenais.

Dažniausias alergenas – žiedadulkės – sklando pavasario ore, todėl žydėjimo metu reiktų vengti pasimėgavimų gamta.  Tinkama patalpų, kuriose dirbate, gyvenate ar miegate, priežiūra taip pat padeda išvengti tiesioginio sąlyčio su alergenais. Kad ir kaip viliotų gaivus oras, biuro patalpas, automobilį, namus reikėtų vėdinti kondicionuojant orą vietoj įprasto langų atidarymo.

Drabužių, kuriuos dėvėjote lauke, keitimas, prausimasis duše (žiedadulkes ypač gerai „sandėliuoja“ plaukai) taip pat apsaugo nuo tiesioginio kontakto su jūsų organizmą erzinančiomis žiedadulkėmis. Jei vis dėlto laukas ir tiesioginis susidūrimas su pavasariniais žiedais yra neišvengiamas, tuomet, jei įmanoma, lauko darbams atlikti rinkitės nevėjuotą dieną po lietaus, geriausia – antroje dienos pusėje. Nuo žiedadulkių patekimo į organizmą apsaugo ir mechaniniai barjerai – pavyzdžiui, medicininės kaukės. 

Alergijos simptomams palengvinti naudokite būtent jums tinkamus vaistus ir tiksliai pagal nurodymus.

Jei paūmėjus pavasarinės alergijos simptomams naudojate vaistus, įsitikinkite, kad juos naudojate tiksliai pagal instrukcijas – jokiu būdu nedidinkite dozės savarankiškai. Jei vaistai veikia nepakankamai efektyviai – būtinai dėl to pasikonsultuokite su savo vaistininku ar gydytoju, galbūt jau yra efektyvesnių vaistų, galinčių jums padėti. Svarbu nepamiršti patikrinti ir vaistų galiojimo laiko – ypač jei tuos pačius vaistus naudojate ne pirmus metus.

Parengta pagal: www.laikas.lt 

Paskelbta Ligos, negalavimai ir kova su jomis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.