Skip to content

Parodontozė – nemaloni dantenų liga

  Parodontozė yra viena sunkiausiai pagydomų dantenų ligų. Ji iš pradžių prasideda dantenų uždegimu (t.y. parodontitu). Šis laiku nepagydomas uždegimas plinta ir apima siauras dantenų kišenes, esančias prie dantų kaklelio. Jei uždegimas apima ir danties emalį bei aplink esantį žandikaulio kaulinį audinį, dantis pradeda klibėti.  

  Priežastys, sukelinačios parodontozę:

  Dažniausios parodontozę sukeliančios priežastys būna bloga dantų priežiūra, reti apsilankymai pas stomatologą bei netinkama mityba. Jeigu dantys reguliariai nevalomi, ant jų susikaupia maisto likučių ir susidaro žuvusių burnos gleivinės ląstelių apnaša. Ši apnaša yra ideali terpė grybeliams bei bakterijoms, kurie skatina dantų akmenų susidarymą ir sukelia dantenų uždegimą. Būtina valyti tarpdančius, nes jų nevalantys žmonės ypač rizikuoja susirgti parodontoze. Šią ligą taip pat gali sukelti ir medžiagų apykaitos ligos, pavyzdžiui diabetas, bei sukandimo sutrikimai.

  Kaip išgydyti parodontozę?

  Geriausias ir veiksmingiausias būdas išvengti šios nemalonios ligos yra kruopšti ir reguliari burnos higiena. Kiekvieną dieną susidarančios apnašos yra mikštos ir jas lengva nuvalyti dantų šepetėliu. Tačiau ilgesnį laiką jų nešalinant jos greit sukietės ir toje vietoje susidarys dantų akmenys, ant kurių laikosi bakterijos ir grybeliai. Reikėtų mažiau valgyti saldumynų, ne rečiau nei 2 kartus per dieną valytis dantis, tardančius valyti keletą kartų per dieną. Būtina reguliariai lankytis pas stomatologą.

  Į specialistus reikėtų kreiptis, jei apžiūrinėdami dantis ar liesdami juos liežuviu pamatysite ar pajusite, kad dantys gruoblėti ar juos dengia kietos rusvos apnašos. Taipogi, jei skauda dantenas ar jos pradeda krajuoti valant dantis.

  Kiti šios dantenų ligos požymiai:
  Akmenų susidarymas ant dantų.
  Atsiradusios dantų kišenės.
  Klibantys dantys.
  Valantis dantis skauda dantenas, jos kraujuoja.

  5 thoughts on “Parodontozė – nemaloni dantenų liga”

  1. Straipsnis neblogas… Bet man kaip tik reiketu pagalbos.. Gal patarsite,, kai dantys jau pradejo klibeti, , ar imanoma, ka nors pakeisti??

  2. Laba diena, gal girdėjote apie naują kišeninį lazerinį prietaisą LMP-010M, kuris pagal jo aprašymą išgydo paradontozę? ( http://www.laz.lt ). Kokia būtų jūsų nuomonė ( tikiuosi, kad kalbu su paradontozės ligos specialistu ), ir gal paaiškintumėte ar šis aparatas gali iš tikrūjų padaryti stebuklą-išgyditi paradontozę?

  3. Mes neatliekame tokių technologinių prietaisų bandymų, todėl pasakyti ar šis aparatas yra veiksmingas negalime.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *