Skip to content

Gripas

  Gripas – virusinė kvėpavimo takų liga, kuri gali sukelti daug komplikacijų. Šia liga lengva užsikrėsti, nes gripo virusas plinta per orą. Todėl jeigu kas nors iš namiškių serga šia liga, galite užsikrėsti ir jūs. Sergančiajam kostint, čiaudint ar tiesiog kalbant virusas visų pirma patenka į jūsų nosiaryklę ir čia, jeigu jūsų imuninė sistema yra stipri, jis neutralizuojamas. Tačiau jeigu gripo virusas nesunaikinamas nosiaryklėje, jis ima labai greitai daugintis, pažeidžia arba sunaikina nosiaryklės, bronchų, plaučių ir kitų kvėpavimo organų audinių ląsteles.

  Ligos eiga:

  Pirmieji gripo simptomai pasirodo praėjus 24 – 48 valandom nuo užsikrėtimo. Sunkiausia yra gripo pradžia, nes pirmomis sirgimo dienomis laikosi aukščiausia temperatūra. Gripas turi 3 formas: lengvą, vidutinę ir sunkią. Sergant lengva gripo forma užgula nosį, truputį skauda gerklę, temperatūra būna apie 37 – 38 laipsnius. Jeigu žmogaus imuninė sistema stipri, pagaminamas didelis kiekis antikūnų, kurie kovoja su virusu ir jį sunaikina per 1 – 2 dienas. Jeigu virusas nesunaikinamas, susergama vidutine arba sunkia gripo forma. Esant vidutinei gripo formai temperatūra būna apie 37 – 39 laipsnius ir laikosi 4 – 5 dienas. Taip pat gali krėsti šaltis, kankinti kosulys, skaudėti galvą, akis ar raumenis. Susirgus sunkia gripo forma temperatūra pakyla virš 38 laipsnių ir laikosi ilgiau nei 5 dienas. Susirgus šia gripo forma dažnai neišvengiama ir komplikacijų. Komplikacijos atsiranda virusui dauginantis ir sunaikinant vis naujas organizmo ląsteles, taigi gaminasi tam tikros medžiagos, galinčios pažeisti įvairius kūno organus. Dažniausios komplikacijos – plaučių, širdies raumenų, smegenų ir inkstų uždegimai. Atkreipkite dėmesį, jog komplikacijos dažniausiai kyla po laikino pagerėjimo, tad vos tik pasijusite pasveikę, keletą dienų geriau dar pabūkite namuose, kad „neatkristumėte“ ir kad nekiltų komplikacijų.

  Gal tai ne gripas?

  Gripas dažnai painiojamas su paprastu peršalimu. Paprastajam peršalimui nebūdingi tokie gripo simptomai kaip karščiavimas, galvos skausmai, išsekimas. Peršalimo požymiai yra tik užgulusi nosis, čiaudulys ir gerklės skausmas. Gripas gali būti painiojamas ir su angina, kurios simptomai yra galvos bei gerklės skausmas, kūno maudulys ir karščiavimas. Kai kurie gripo simptomai yra panašūs į apsinuodijimo požymius – pakyla temperatūra, skauda visą kūną. Visų šių ligų požymiai yra ganėtinai panašūs, tad tikrąją diagnozę nustatyti gali tik jūsų gydytojas.  

  Imunitetas šiai ligai nėra įgyjamas, todėl gripu galite sirgti kiekvienais metais. Išvengti šios virusinės ligos gali skiepai. Kiekvienais metais gripo virusas kinta, tad mokslininkai kiekvienais metais kuria vis naują vakciną, kuri apsaugo nuo šios ligos. Tačiau net jeigu pasiskiepiję vis dėlto susirgsite gripu, tikėtina, jog tikrai išvengsite komplikacijų. Nuo gripo pradedama skiepyti jau ankstyvą rudenį, nes kol įgyjamas imunitetas šiam virusui, turi praeiti 2 savaitės.

  Liaudiškos priemonės nuo gripo:

  Padeda citrinos, medaus ir imbiero arbata. Imbiero šaknį smulkiai sutarkuokite, sumaišykite su vienos išspaustos citrinos sulitmis ir šaukšteliu medaus bei užpilkite karštu vandeniu. Kai pritrauks, lėtai išgerkite.

  • Auštą temperatūrą numušti padės actas. 1 dalį acto sumaišykite su 5 dalimis šilto vandens. Suvilgykite šiuo mišiniu kojines iki kelių, išgręžkite ir pabūkite jas apsimovę vieną valandą.
  • Skaudančiai gerklei padės virtos bulvės. Jas reikia sutrinti, įvynioti į medvilninę medžiagą ir ja apvynioti kaklą.
  • Užsikimšusiai nosiai padeda druskos garų vonelės. 2 šaukštus druskos ištirpinkite litre karšto vandens, uždenkite galvą rankšluosčiu, pasilenkite virš puodo su druskos tirpalu ir kvėluokite pro nosį.

  2 thoughts on “Gripas”

  1. mano nuomone, reikia stiprinti imuninę sistemąnuolatos. ir beabejos ją palaikyti. man geriausiainuo ligu pabėgti padeda maisto papildas tonusan,kuri reguliariai vartojant galima išvengti visų su šaltuoju sezonu susijusiu ligų bei jis puikiai susidoroja su nuovargiu ir mieguistumu, tiek sloguojant, tiek kai reikia mokytis, dirbti ar anksti atsikelti. sakau „už” šiam papildui, nes at nešė šviesos į mano gyvenimą.

  2. Labai saunus patarimai. Ypac patiko issamus paaiskinimai kada buna kokio laipsnio gripas. Labai dekoju. Ir zinoma butina stiprinti imunine sistema visais metu laikais!!!

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *