Arterinė hipertenzija

Arterinė hipertenzija – tai ilgalaikis arterinio kraujospūdžio padidėjimas. Padidintu laikomas spaudimas, viršijantis 140/90mmHg. Arterinė hipertenzija – dažna liga, kuria dažniausiai serga 25 – 65 metų amžiaus asmenys. Turintiems padidintą kraujo spaudimą padidėja ir tikimybė susirgti insultu, miokardo infarktu, širdies nepakankamumu ir kitomis širdies bei kraujagyslių ligomis.

Arterinė hipertrenzija – klastinga liga, kadangi dažnai taip ir lieka neaišku, kas ją sukėlė. Dažniausiais veiksniais, sukeliančiais padidėjusį kraujo spaudimą yra laikomi : genetinis paolinkis, inkstų, insulino sutrikimai, nesveika gyvensena.

Hipertenzija yra nustatoma, jei dažnai matuojant yra nustatomas padidėjęs arterinis kraujo spaudimas. Norint nustatyti, ar kraujo spaudimas yra padidėjęs, rekikia žinoti jo klasifikaciją:

•    Optimalus: <120/<80 mmHg.

•    Normalus: <130/<85 mmHg.

•    Aukštas normalus: 130-139/85-89 mmHg.

•    I laipsnio AH: 140-159/90-99 mmHg.

•    II laipsnio AH: 160-179/100-109 mmHg.

•    III laipsnio AH: >180/>110 mmHg.

•    Izoliuota sistolinė AH: >140/<90 mmHg (dažniausiai pasitaiko senyvo amžiaus žmonėms).

Arterinės hipertenzijos gydymas padeda išvengti sunkių šios ligos komplikacijų. Pats efektyviausias būdas susidoroti su padidėjusiu kraujospūdžiu – sveika gyvensena. Tai druskos ribojimas, mitybos korekcija, antsvorio atsikratymas, fiziniai pratimai, žalingų įpročių atsisakymas. Tuo tarpu negydoma arterinė hipertenzija progresuoja ir sutrumpina ligonio gyvenimą iki 20 metų.

Paskelbta Ligos, negalavimai ir kova su jomis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.