Skip to content

Alerginė sloga – kas ją sukelia ir kaip apsisaugoti?

  Net 25 proc. žmonių skundžiasi patiriantys alergijos simptomų. Kiekvieną dieną organizmą atakuoja alergenai – namų dulkių erkutės, atmosferos teršalai, naminių gyvūnų plaukai, o pavasarį bei vasarą dar ir žiedadulkės. Maistas taip pat dažna alergijų priežastis. Sergant alergine sloga kvėpuoti pro nosį, alergenams veikiant jos gleivinę, tampa sunkiau.

  Pagrindinė alerginės slogos, arba alerginio rinito, priežastis dažniausiai būna į žmogaus organizmą patekę įvairūs alergenai. Pakartotinai su jais susidūręs organizmas prieš juos pradeda gaminti antikūnus (imunoglobulinus). Kai alergenas susiduria su antikūnu, įvyksta reakcija, dėl kurios ir tinsta nosies gleivinė, skiriasi sekretas.

  Susirgus sloga dėl suintensyvėjusios sekreto gamybos vis didesnę jo dalį sudaro vanduo. Nosies sekretas tampa toks skystas, kad pradedą tekėti. Nuo dažno nosies pūtimo ir valymo oda aplink ją parausta, paburksta, pasidaro labai jautri, dažnai net sutrūkinėja.

  Nuolatinį alerginį rinitą gali sukelti namų alergenai: pelėsiai, grybeliai, namų dulkės, o sezoninį – lauko alergenai: medžių, gėlių ar piktžolių žiedadulkės.

  Priepuoliui praėjus, kvėpavimas vėl tampa normalus. Kadangi sloga paprastai nepažeidžia gyvybinių funkcijų ir dažniausiai praeina be didesnių, sveikatai pavojingų komplikacijų, daugelis mano, kad ši liga tėra lengvas negalavimas, nereikalaujantis rimtesnio gydymo.

  Norint apsisaugoti nuo alerginės slogos:

  •   svarbiausia vengti aplinkos, kurioje gali būti alergenų – jei sloga nesibaigia ir nėra virusinės infekcijos požymių, reikėtų atkreipti dėmesį į dulkes, namų erkutes, šunų, kačių plaukus;

  •   namus tvarkyti taip, kad juose būtų kuo mažiau kilimų ir kuo dažniau plaunamos grindys;

  •   svarbu pakoreguoti valgiaraštį, iš jo išbraukus alergizuojančius maisto produktus: gazuotus limonadus, kurių sudėtyje yra dažiklių ir šaldiklių, šokoladą, citrusinius vaisius, jų sultis, traškučius ir kitus nevertingus produktus;

  •   sergant alerginiu rinitu rekomenduojama nosį plauti jūros vandeniu, praturtintu manganu.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *