Skip to content

Liaudies patarimai nuo vidurių užkietėjimo

  Kadangi dažnai dauguma iš mūsų valgome bet kada, bet ką ir maisto produktų nederiname, susiduriame ne tik su įvairiomis virškinimo problemomis, bet ir viduriavimu bei vidurių užkietėjimu. Vaistai šiais laikais kainuoja tikrai brangiai, o be to sveikiau ir naudingiau gydytis įvairiomis žolelėmis. Užkietėjusius vidurius sunormalizuoti padės šie liaudies medicinos patarimai, išmėginkite. Jei nepadės, tuomet kreipkitės į vaistininką. 

  Dygiosios slyvos lapai:

  3 valgomuosius šaukštus dygiosios slyvos lapų užpilkite 1 litru vandens, pakaitinkite iki virimo ir po 1 valandos perkoškite. Gerkite po 1 stiklinę 2 kart per dieną, praėjus maždaug 2 – 3 valandoms po valgio.

  Juodojo šeivamedžio žievė:

  1 šaukštą juodojo šeivamedžio žievės užpilkite 1 stikline vandens, pavirinkite 10 minučių ir po 1 valandos perkoškite. Vartokite po 2 valgomuosius šaukštus prieš valgį.

  Džiovinta linažolė:

  4 arbatinius šaukštelius džiovintos linažolės užpilkite 400 mililitrų vandens ir 5 minutes pavirinkite. Po to atvėsinkite ir perkoškite. 3 kartus per dieną lėtai išgerkite pusę stiklinės užpilo. Dėmesio! Ilgai gydytis linažole nerekomenduojama, nes galima apsinuodyti.

  Kartais nutinka taip, jog viduriavimai kaitaliojasi su vidurių užkietėjimu, kamuoja pilvo skausmai, pučia vidurius. Šiais požymiais pasireiškia spazminis kolitas (kai sutrinka storosios žarnos motorika). Vaistiniai augalai gali padėti jums atsikratyti šių varginančių ir nemalonių pojūčių.

  Jonažolė:

  10 gramų jonažolės užpilkite 200 ml verdančio vandens ir vartokite po 1 valgomąjį šaukštą 3 – 5 kartus per dieną prieš valgį.

  Pipirmėtė:

  Į 200 ml verdančio vandens įdėkite 5 gramus pipirmėtės lapų ir vartokite po 1 valgomąjį šaukštą keletą kartų per dieną. 

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *