Skip to content

Kosulys. Įveikime jį naminėmis priemonėmis

  Staigiai atšalę orai įveikė mūsų gynybines organizmo jėgas. Dabar kasdieniai mūsų palydovai – sloga, kosulys ir peršinti gerklė. Ši trijulė labai nemaloni ir užsibūna su mumis gana ilgą laiko tarpą. Šiame straipsnyje pateiksime jums keletą patarimų, kaip naminėmis priemonėmis galite įveikti dieną naktį jus kamuojantį kosulį.

  • Kosint ar peršint gerklei skalaukite gerklę tokiu mišiniu: 1 dalį pbuolių acto sumaišykite su 2 dalimis šilto vandens.
  • Kad būtų lengviau atsikosėti, 1 dalį bruknių sulčių sumaišykite su tokiu pat kiekiu medaus ir išgerkite.
  • Nuo kosulio ir bronchito padės toks mišinys: du šaukštelius medaus, sumaišykite su dviem kiaušinio tryniais, dviem šaukštais šviežio sviesto ir vienu arbatiniu šaukšteliu miltų. Gerai išmaišykite ir gerkite 4 kartus per dieną prieš valgį.
  • Kamuojant kosuliui, kokliušui ar bronchitui, išmėginkite tokį gydomąjį sirupą:iš pusės kilogramo svogūnų išspauskite sultis, sumaišykite jas su 50 gramų medaus, 400 gramų cukraus ir 1 litru vandens. Gautą mišinį pavirinkite 3 valandas ant silpnos ugnies ir gautą sirupą vartokite po 4 – 5 šaukštus per dieną.
  • Atsikratyti kosulio padės džiovintos vaistinės piliarožės šaknys: 15 gramų šaknų užpilkite puse litro vandens ir palikite parą išmirkti. Po to vartokite po vieną desertinį šaukštą 4 kartus per dieną.
  • Jei mėgstate razinas, jos padės jums nustoti kosėti: 3 valgomuosius šaukštus nuplautų razinų supilkite į keptuvę ir sumaišykite su tokiu pat kiekiu cukraus. Truputį apkepinus įpilkite 50 ml degtinės ir labai gerai išmaišykite. Vartokite po 1 desertinį šaukštą 3 kart per dieną.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *