Skip to content

Kai galvą skauda dėl šalto oro

  Apie 15–20 proc. suaugusių žmonių, ypač moterys, kenčia specifinius galvos skausmus dėl šalto oro, vėjo ir kitų šaltų rudens-žiemos sezono negandų. Sumažinti šalčio poveikį galvos skausmui praktiškai vargu ar įmanoma, tačiau  galima pabandyti.

  •    Vakarienei nevartokite šlapimo išsiskyrimą skatinančių produktų:  bulvių, vaisių, daržovių, kavos, arbatos, kakavos.

  •    Vakare bent pusvalandį pasivaikščiokite.

  •    Valandą prieš miegą pasimėgaukite šilta vonia. Į vandenį įlašinkite 2–3 lašus pušų, apelsinų ar kadagio eterinio aliejaus – atsipalaiduosite ir greičiau užmigsite. Gulėdami vonioje pamasažuokite rankų plaštakas ir kojų pėdas, tada miegosite kietai ir sveikai.

  •    Prieš miegą būtinai išvėdinkite miegamąjį, jame turi būti vėsu.

  •    Ryte nusiprauskite po kontrastiniu dušu. Šiltas vanduo turėtų būti 32–33 laipsnių, o vėsus – ne žemesnės nei 23–24 laipsnių temperatūros.

  •    Pusryčiams valgykite šilto ir kaloringo maisto. Tiks košė, kiaušinienė ar kuris kitas jūsų mėgstamas patiekalas. Būtinai atsigerkite karšto gėrimo – arbatos, pieno, kakavos. Tačiau nerekomenduojama gerti kavos, nes ji didina temperatūros receptorių jautrumą ir sustiprina galvos skausmus.

  •    Apranga ypač reikėtų susirūpinti moterims „kritinėmis“ dienomis, nes tuomet organizmas kur kas jautriau reaguoja į meterologines sąlygas.  Tomis dienomis nuo šalčio reikėtų saugoti rankas, galvą, kaklą –  apsivyniokite šiltu šaliku, nevenkite galvos apdangalų, pirštinių. Tai sumažins galvos skausmų tikimybę. Tačiau nepersistenkite – jei šaliku kaklą apvyniosite labai standžiai, galite užspausti kaklo kraujagysles ir sutrikdyti galvos smegenų kraujotaką. Tada galvos skausmo galite ir neišvengti.  

  •    Jeigu išėjus į lauką staiga pradėjo skaudėti galvą, ir šis skausmas stiprėja, pasistenkite kuo greičiau patekti į šiltą patalpą (parduotuvę, kavinę, visuomeninį transportą) ir rankomis patrinti smilkinius bei skruostus. Neskubėkite išeiti į lauką, netgi skausmui nurimus, pabūkite patalpoje bent pusvalandį. O jeigu jums pavyktų išgerti dar ir karštos arbatos su 1–2 arbatiniais šaukšteliais konjako, būtų visai puiku.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *