Kai galvą skauda dėl šalto oro

Apie 15–20 proc. suaugusių žmonių, ypač moterys, kenčia specifinius galvos skausmus dėl šalto oro, vėjo ir kitų šaltų rudens-žiemos sezono negandų. Sumažinti šalčio poveikį galvos skausmui praktiškai vargu ar įmanoma, tačiau  galima pabandyti.

•    Vakarienei nevartokite šlapimo išsiskyrimą skatinančių produktų:  bulvių, vaisių, daržovių, kavos, arbatos, kakavos.

•    Vakare bent pusvalandį pasivaikščiokite.

•    Valandą prieš miegą pasimėgaukite šilta vonia. Į vandenį įlašinkite 2–3 lašus pušų, apelsinų ar kadagio eterinio aliejaus – atsipalaiduosite ir greičiau užmigsite. Gulėdami vonioje pamasažuokite rankų plaštakas ir kojų pėdas, tada miegosite kietai ir sveikai.

•    Prieš miegą būtinai išvėdinkite miegamąjį, jame turi būti vėsu.

•    Ryte nusiprauskite po kontrastiniu dušu. Šiltas vanduo turėtų būti 32–33 laipsnių, o vėsus – ne žemesnės nei 23–24 laipsnių temperatūros.

•    Pusryčiams valgykite šilto ir kaloringo maisto. Tiks košė, kiaušinienė ar kuris kitas jūsų mėgstamas patiekalas. Būtinai atsigerkite karšto gėrimo – arbatos, pieno, kakavos. Tačiau nerekomenduojama gerti kavos, nes ji didina temperatūros receptorių jautrumą ir sustiprina galvos skausmus.

•    Apranga ypač reikėtų susirūpinti moterims „kritinėmis“ dienomis, nes tuomet organizmas kur kas jautriau reaguoja į meterologines sąlygas.  Tomis dienomis nuo šalčio reikėtų saugoti rankas, galvą, kaklą –  apsivyniokite šiltu šaliku, nevenkite galvos apdangalų, pirštinių. Tai sumažins galvos skausmų tikimybę. Tačiau nepersistenkite – jei šaliku kaklą apvyniosite labai standžiai, galite užspausti kaklo kraujagysles ir sutrikdyti galvos smegenų kraujotaką. Tada galvos skausmo galite ir neišvengti.  

•    Jeigu išėjus į lauką staiga pradėjo skaudėti galvą, ir šis skausmas stiprėja, pasistenkite kuo greičiau patekti į šiltą patalpą (parduotuvę, kavinę, visuomeninį transportą) ir rankomis patrinti smilkinius bei skruostus. Neskubėkite išeiti į lauką, netgi skausmui nurimus, pabūkite patalpoje bent pusvalandį. O jeigu jums pavyktų išgerti dar ir karštos arbatos su 1–2 arbatiniais šaukšteliais konjako, būtų visai puiku.
Paskelbta Negalavimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.