Jei skauda ausį

Skaudančias ausis reikia gydyti gydytojo paskirtais vaistais, bet jam leidus, galima naudoti ir namines priemones.

Jeigu atrodo, kad ausyje kliuksi vanduo, o staiga įkvėpus nusmelkia skausmas, tikriausiai išsivystė Eustachijaus vamzdelio, jungiančio nosį su vidine ausimi, uždegimas. Jei nėra infekcijos, tikriausiai užteks į nosį purškiamų vaistų arba tinimą mažinančių ir uždegimą malšinančių tablečių. Kitu atveju gydytojas gali paskirti antibiotikų.

Jeigu skausmas atlėgo, bet klausa nepagerėjo, o iš ausies pradėjo tekėti kažkoks skystis, tikriausiai išsivystė otitas. Nesibaiminkite, nes tokiu būdu pats organizmas stengiasi kovoti su infekcija. Bet vis tiek kreipkitės į specialistą, kad paskirtų reikiamų vaistų. Jeigu būgnelis per 1-2 savaites neužgis, vėl eikite pas gydytoją.

Jei skausmo beveik nejaučiate, bet ausimi neprigirdite, tikriausiai ją užkimšo sieros kamštis. 3-4 kartus per dieną lašinkite į ausį keletą lašų alyvuogių aliejaus arba šilto sodos tirpalo. Jeigu negelbsti, kreipkitės į specialistą – jis išplaus ausį specialiu švirkštu, ir kamštis pasišalins. Tik nesumanykite to daryti savarankiškai.

Jei skauda ausies paviršių, paspaudus jos spenelį, veikiausiai išsivystė išorinis otitas, sukeltas infekcijos arba bakterijų (peršalus arba paplaukiojus baseine). Gydytojas jums paskirs lašinamų vaistų su antibiotikais.

Kiti liaudies medicinos patarimai:

  • Į skaudamą ausį įkišamas vatos gniužulėlis, suvilgytas mėtos eteriniu aliejumi, ir apmuturiuojama šiltu šaliku.
  • 3O g šviežių taukės lapų užpilama 100 g gryno alyvuogių aliejaus ir 3-4 savaites palaikoma saulės atokaitoje, kasdien suplakant. Po to perkošiama ir laikoma vėsioje vietoje. Suskaudus ausiai, įlašinami 3 lašai aliejaus.
  • Į marlinį maišelį įberiama druskos, pakaitinama orkaitėje ir uždedama ant skaudamos ausies.
  • Vaistinėje galima nusipirkti specialių žvakučių, malšinančių ausų skausmą. Jos paprasčiausiai įkišamos į ausį, kad reguliuotu vidinį būgnelio spaudimą.
  • Vaistinėje galima nusipirkti fiziologinio druskos tirpalo ir kas 30 minučių jį lašinti į skaudamą ausį.
Paskelbta Negalavimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.