Skip to content

Galvos skausmą sukeliančios priežastys

  Dažni galvos skausmai vargina didžiąją dalį darbingo amžiaus gyventojų. Nieko nuostabaus, juk kasdien patiriame stresą, įtampą, didelę dalį savo laiko praleidžiame rymodami prie kompiuterio, o visa tai sukelia galvos maudulį. Vis dažnesnius ir stipresnius galvos skausmus pakeičia migrena. 
  Žmonės linkę galvos skausmą malšinti tabletėmis, tačiau tokiu būdu jūs pašalinate problemą tik tam laikui. Norint atsikratyti galvos skausmo, visų pirma reikia šalinti priežastis, kurios jį sukelia. 

  Galvos skausmą sukeliančios priežastys gali būti šios:

  Kvapai. Intensyvūs kvapai gali ir palengvinti migrenos priepuolį, bet taip pat jį sustiprinti. JAV mokslininkai, ištyrę 1207 pacientus, nustatė, kad 44 pro centams migreną kenčiančių žmonių priepuolis sustiprėja nuo aštrių kvapų. Deja, kvapai supa mus visur: ir po rytinio dušo purslais, jei naudojame aromatingus prausi-klius, ir darbo kabinete, kai kolega atidaro dėžę su užsisakyta pica. Pajutus, kad koks nors kvapas ima erzinti, o galvoje pradeda įtartinai mausti – paskubėkite į gryną orą, pakvėpuokite ramiu ritmu, nusiraminkite. Kai kurie aromatai gali ir palengvinti migrenos simptomus. Tokiomis savybėmis išsiskiria citrusinių vaisių, ypač greipfrutų, citrinų aromatai, taip pat levandų, melisų kvapai.

  Ledai. Nustatyta, kad šis gardus desertas taip pat yra vienas dažnesnių migrenos priepuolio sukėlėjų. Veikiausiai šaltis, pajuntamas gomuryje, sutraukia galvos kraujagysles, kraujas į smegenis patenka sunkiau – ir tai sukelia galvos skausmus. Jei tai esate pajutę ir jūs, mokslininkai pataria nevalgyti labai šaltų ledų, palaukti, kol jie kiek aptirps, skanauti mažais kąsneliais, burnoje sušildant, kad gomurį pasiektų jau nebe ledinė masė, o maloniai vėsi tyrelė. 

  Visai kas kita – vėsus kompresas ant galvos. Tai – pirmoji pagalba užklupus galvos skausmui. Gali padėti ir kaktos, smilkinių, sprando srities masažas ledukais.

  Cukraus kiekis kraujyje. Galvos skausmus kenčiantiems žmonėms dieta nėra geras pasirinkimas. Alkis numuša cukraus kiekį kraujyje, o tai sukelia galvos skausmą. Tad jei vis dėlto ryžotės pakoreguoti savo mitybą – jums netiks drastiškas badavimas ar dieta smarkiai ribojant maistą. Turėtumėte valgyti mažesnėmis porcijomis, bet dažnai. Ir vartokite daugiau grūdinių produktų valgiaraštyje, mažiau baltų miltų patiekalų.

  Jei jūsų gyvenimo būdas kupinas stresų ir netikėtų situacijų, kai tarp valgių tenka padaryti labai ilgas pertraukas – įpraskite po ranka turėti keletą vynuogių ar karamelinį saldainį. Pajutus alkio priepuolį šie skanėstai padės akimirksniu kilstelėti cukraus koncentraciją kraujyje ir galbūt užbėgs už akių galvos skausmui.

  Šukuosena. Ji gali tapti galvos skausmo priežastimi tiek perkeltine, tiek tiesiogine prasme. Pernelyg tvirtai suimtas kuodas įtempia galvos odą, skatina kaklo, sprando raumenų įsitempimą. Panašią meškos paslaugą gali padaryti ir pernelyg sunkūs auskarai. Tad pajutusi skausmą pirmiausia pasirūpinkite išvaduoti galvą nuo viso šio balasto – leiskite plaukams laisvai kristi, nusisekite visus plaukų papuošalus ir auskarus.

  Odontologinės bėdos. Blogas sąkandis, sugedę ar netaisyklingai išaugę dantys kartais verčia nuolat įtempti veido raumenis – be abejo, tai irgi gali sukelti galvos skausmą, kurio gydymas turėtų prasidėti odontologo kabinete.

  Magnis. Šio mineralo stygius gali sutrikdyti medžiagų apykaitą smegenyse, o tai ir vėl provokuoja migreną. Jei jaučiate, kad jūsų galvos skausmo priežastis yra kaip tik ši, pasistenkite į valgiaraštį įtraukti daugiau magnio turinčių produktų: špinatų, riešutų, neskaidytų grūdų.

  Skysčių trūkumas. Kad ir kiek būtų kalama į galvą taisyklė, kad būtina išgerti ne mažiau kaip 2 litrus skysčių per dieną, kai kuriems žmonėms ją įgyvendinti nepaprastai sunku. Vartojant per mažai skysčių tirštėja kraujas, sulėtėja deguonies patekimo į smegenis procesas. Patikimiausias būdas to išvengti – gerti daugiau vandens, žolelių arbatos.

  Kuo skiriasi migrena ir paprastas galvos skausmas?

  Stiprus įtampos sukeltas galvos skausmas dažnai painiojamas su migrena. Kuo jie skiriasi? Ir vienas, ir kitas skausmas yra Stiprus. Tik migreninis galvos skausmas dažnai jaučiamas vienoje galvos pusėje. Ryški šviesa, judesys, garsai jį dar labiau sustiprina.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *