Skip to content

Dažnai šąlančios pėdos tampa įvairių ligų priežastimi

  Dauguma moterų pernelyg lengva ranka numoja į tokį negalavimą kaip šąlančios pėdos. Tačiau mes turėtumėme suprasti, kad šąlančios pėdos gali padaryti žalos žmogaus sveikatai (suprantama, jeigu nebus imtasi kokių nors priemonių joms sušildyti). Įvairių skirtingose šalyse atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad šąlant pėdoms akivaizdžiai susilpnėja žmogaus imunitetas. Žmogus, kurio pėdos šąla, būna ypač neatsparus infekcinėms ligoms. Šaltos pėdos gali tapti skrandžio ir žarnyno ligų, mažojo dubens organų ligų, grybelinių makšties ligų, sunkių kraujotakos sutrikimų priežastimi. Žmogus, kurio pėdos nuolat šąla, 15 kartų dažniau suserga sloga ar kokia nors kita banalia infekcine virusine peršalimo liga.

  Jeigu žmogus kelias valandas vaikščioja šąlančiomis kojomis, temperatūra jo burnos ertmėje per tą laiką sumažėja 1—2 laipsnių. Suprantama, kad toks sumažėjimas – tai jau (nors ir nedidelė) viso organizmo „ klimato katastrofa ". Mat tuomet burnos ertmėje susidaro tokia temperatūra, kurioje ypač gerai jaučiasi ir greitai dauginasi virusai bei bakterijos. Todėl jeigu jūsų pėdos šąla, tuomet savo sveikatos vardan jas kaip nors šildykite. Na ir čia, suprantama, yra ypač efektyvių natūralių gamtinių priemonių:

  •    Kelis kartus per dieną masažuokite pėdas abiem rankomis, be to, masažuodami naudokite gelį su amoniaku ar bičių pikio tepalą.

  •    Kiekvieną vakarą prieš eidami miegoti pėdas 15 min. palaikykite kibire su karštu vandeniu, į kurį įberta sauja valgomosios druskos.

  •    Reguliariai valgykite česnaką – geriausia, jeigu kiekvieną dieną jo suvalgysite po 3 skilteles (česnakas turi būti šviežias!).

  •    Valgykite natūralius grūdus (pirmiausia nepaisytus ryžius ir soras).

  •    Avėkite šiltais batais.

  •    Po butą kuo dažniau vaikščiokite avėdami šiltomis vilnonėmis kojinėmis (tačiau be batų!).

  •    Reguliariai lankykitės pirtyje.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *