Skip to content

Žmogaus imuninei sistemai žiemą itin reikalingas vitaminas C

  Žiemą reikia kuo dažniau valgyti apelsinus ir mandarinus. Tai labai svarbu, jeigu norite likti sveiki. Tyrimų rezultatai rodo, kad mūsų organizmo ląstelės – T limfocitai – turi būti nuolat „maitinami" vitaminu C, nes tik tuomet jos pakankamai gerai apsaugo žmogaus organizmą nuo ligų sukėlėjų. O kadangi vitaminą C organizmas visą laiką naudoja kovodamas su išorės priešais, tai jo reikia nuolat gauti su maistu.

  Vienas didžiausių šios srities mokslo pionierių buvo du kartus Nobelio premijos laureatas prof. dr. Linusas Paulingas, kuris prieš daugelį metų buvo labai kritikuotas dėl jo taikomos vitamino C terapijos. Tačiau šiandien jau žinoma, kad jis daugeliu atžvilgių buvo teisus, nors ir šiek tiek „perlenkė lazdą" dozuodamas vitaminą C.

  Praktiškai mes turime žinoti, kad žiemą, kai siaučia peršalimo ligų bakterijos ar gripo virusai, mes turime vartoti daugiau vitamino C. Per didelės vitamino C dozės nekenkia. Vitamino C perteklius pasišalina su šlapimu, be to, šitaip vartojamas vitaminas C dar ir padeda dezinfekuoti šlapimo takus (šį faktą patvirtino JAV atlikti tyrimai).

  Todėl kiekvieną dieną suvalgykite po 2-3 apelsinus, 1 greipfrutą, 3 kivius ar 3 mandarinus. Labai daug vitamino C gausite suvartoję 2 termiškai neapdorotas paprikų ankštis arba jeigu per dieną suvalgysite 4 šakutes termiškai neapdorotų raugintų kopūstų. Visą savaitę kiekvieną dieną išgerkite po 1 l erškėtuogių arbatos. Be to, daug vitamino C yra bulvėse su lupenomis bei įvairiuose kopūstuose.

  Vokietijos mitybos draugija pateikia dar vieną svarbią informaciją: atsižvelgdama į tyrimų rezultatus, ji ypač rekomenduoja vitaminą C rūkaliams – jis turėtų juos apsaugoti nuo peršalimo ir kitų infekcinių ligų. Buvo atrasta, kad vitaminas C žmogaus organizme „sunaikina" nikotiną. Rūkaliui žiemą imunitetui palaikyti reikia 2-3 kartus daugiau vitamino C negu nerūkančiajam.

  O kadangi imunitetui sustiprinti pakankamą vitamino C kiekį ne visuomet pavyksta gauti su maistu, tai gydytojai rekomenduoja vartoti vitamino C preparatus iš vaistinės.

  Tačiau čia reikėtų žinoti, kad nelabai apsimoka sugerti didelę vitamino C dozę vieną kartą per dieną. Vitaminą C reikėtų vartoti 2-3 kartus per dieną, mat žmogaus organizme šis vitaminas labai greitai sunaudojamas. Tiesa, šiandien jau yra ir vadinamųjų ilgai veikiančių vitamino C preparatų: kapsulių ar tablečių, iš kurių vitaminas C į organizmą patenka tik iš lėto, mažomis dozėmis ir jo skyrimasis iš kapsulės ar tabletės vyksta ištisą parą.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *