Skip to content

Vynuogių nauda sveikatai

      Vynuogės ir jų sultys efektyviai gydo kai kurias širdies, plaučių ir pilvo ertmės organų ligas. Jos sėkmingai padeda normalizuoti kraujo spaudimą, pašalinti, smėlį ir smulkius akmenukus iš ankstų.

    Nuo gilios senovės vynuogės vartojamos medžiagų apykaitos ligoms, kepenų, inkstų, kvėpavimo sistemos ir širdies bei kraujagyslių sistemos ligoms gydyti. Vynuogės užima deramą vietą ir šiuolaikinėje medicinoje. Ypač gydant širdies, bronchų, inkstų, kepenų ligas, podagrą, nervinį išsekimą. Jos padeda sergant hipertonine liga ir kaip bendrai organizmą stiprinanti priemonė. Gydomąjį vynuogių poveikį sąlygoja jose esantis didelis kiekis gliukozės ir kalio druskų. Todėl nestebina daugelio dietologų polinkis kiekviena bent kiek tinkama proga į gydomojo maitinimo valgiaraštį įtraukti ir vynuoges.

    Vynuogių sultys veikia panašiai kaip šarminiai vandenys. Tačiau vynuogių sulčių privalumas yra tas, jog jose vyrauja kalio, geležies bei fosforo ir silicio rūgščių druskos. Todėl vynuogių sultys ypač naudingos žmonėms, linkusiems į šlapimo rūgšties kaupimąsi kraujyje. Vynuogių sultys aktyvina šlapimo rūgšties šalinimą iš organizmo ir tokiu būdu neleidžia formuotis inkstų akmenims.

    Komentaras

    Your email address will not be published. Required fields are marked *