Skip to content

Trapūs kaulai – netinkamos mitybos priežastis

  Stuburas ir visi skeleto kaulai yra gyvas audinys. Jų jėgą bei sveikatą gali užtikrinti tik tinkamas „gyvas" maistas. Kaulai turi kietą išorinį apvalkalą, suteikianti jam formą ir tvirtumą. Dizaineriai kaulų struktūros principus panaudoja atramų konstrukcijoms. Bet šie žmogaus sukurti statiniai, skirtingai nuo gyvųjų žmogaus skeleto kaulų, palyginus greit irsta.

  Kaulų trapumo priežastis – ne amžius. Kaulai tampa silpni, trapūs ir poringi dėl netinkamos mitybos. Tokia būklė vadinama osteoporoze.Nors ši liga laikoma beveik neišvengiama vyresnio amžiaus žmonių nelaime, pagrindinė jos priežastis – ne senatvė.

  Kuo daugiau kenkiama organizmui netinkama mityba ir nepakankamu fiziniu krūviu, tuo brangiau tenka už tai mokėti. Osteoporozė gali atsirasti bet kuriame gyvenimo etape. Pažiūrėkite, kiek daug jaunuolių pripažinti netinkamais karo tarnybai ar gero fizinio pasirengimo reikalaujančiam darbui dažniausiai dėl stuburo defektų, atsiradusių nuo visiems įprasto, bet netinkamo rafinuoto ir įvairiais būdais apdoroto maisto.

  Įprastame amerikiečių maiste beveik nėra nei mineralinių medžiagų, nei vitaminų, o didelis kiekis išvalyto cukraus, baltų miltų ir gyvulinės kilmės proteinų labai kenkia kaulams. Stiprūs ir sveiki jie gali būti tik tuomet, kai medžiagų apykaitoje palaikoma šarminė pusiausvyra, kurią lemia pakankamas kiekis vaisių bei daržovių. 

  Baisiausi „piktadariai" – baltas cukrus ir jo produktai. Bet jie žudo ne tik stuburą bei skeleto kaulus. Cukrus ima iš kaulų kalcį, fosforą, magnį, manganą, ir kaulai tampa silpni, poringi, trapūs. Saldainiai, saldumynai yra pagrindinė dantų puvimo priežastis. Kadangi dantys yra pati tvirčiausia organizmo dalis, tai tikriausiai suprasite, kaip cukrus veikia kitus kaulus bei kremzles, tarp jų ir patį stuburą.

  Apsaugoti nuo osteoporozės, o silpnus, poringus, trapius kaulus padaryti sveikais gali tik apgalvota ir saikinga mityba. Žmogaus organizmas yra sistema, kuri pati save gydo ir regeneruoja, tačiau nesitikėkite stebuklo akimirksniu. Jeigu jūs ilgai maitinotės netinkamai, prireiks nemaža laiko padarytai žalai atitaisyti. Pradėkite šiandien! Atsisakykite perdirbto maisto ir duokite organizmui natūralių, „gyvų" produktų. Sveikai kaulų sistemai formuoti ir medžiagų apykaitai subalansuoti būtina fosforo, kalcio, magnio, mangano bei vitaminų, ypač A, C ir D kombinacija tam tikromis proporcijomis. 

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *