Svarainių nauda organizmui

Svarainiai pasižymi antiseptinėmis sutraukiamosiomis savybėmis, stabdo kraujavimą ir skatina šlapimo skyrimąsi. Sergant skrandžio bei virškinamojo trakto organų ligomis (ypač jeigu viduriuojama arba esant žarnyno kraujavimui), rekomenduotina per keletą kartų suvalgyti 2-3 svarainius. Prieš tai juos būtina gerai nuplauti ir susmulkinti.

Švieži svarainių vaisiai labai naudingi sergantiesiems mažakraujyste, o virtų svarainių tyrė – kepenų ligomis. Iš džiovintų svarainių gaminami nuovirai, veiksmingai padedantys gydyti skrandžio bei žarnyno ligas. Jie geriami sutrikus mėnesinėms.

Iš svarainių sėklų, likusių apdorojus vaisius (jos džiovinamos specialioje džiovykloje, ne aukštesnėje kaip 40-50°C temperatūroje), gaunama veikli biologinė medžiaga, efektyviai padedanti gydyti kvėpavimo organų ligas ir atkosėti skreplius. Tokiu atveju rekomenduotina gerti svarainio sėklų arbatą: 30 g svarainio sėklų užpilame 300 mililitrų vandens ir viriname ant labai mažos ugnies, kol kiekis sumažės perpus. Atvėsintą nuovirą nukošiama ir geriama po du valgomuosius šaukštus tris kartus per dieną.

Paskelbta Mityba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.