Skip to content

Špinatai svarbūs mūsų regai

  Perskaitę šį straipsnį, būtinai įtraukite špinatus į savo valgiaraštį ir nepraeikite pro juos parduotuvėje. Ši daržovė savyje talpina daugybę suaugusio žmogaus organizmui reikalingų mikroelementų.

  Visų pirma, špinatuose esantis vitaminas B4, kitaip vadinamas folio rūgštimi, slopina krauhagyslių kalkėjimą, todėl valgydami špinatus mes išlaikysime jaunas kraujagysles ilgesnį laiką.

  Ši žalia specifinio skonio daržovė yra ypatingai svarbi mūų regai, kadangi joje yra daug vitamino A bei provitamino beta karotino. Atliekant tyrimus taip pat buvo išsiaiškinta, jog špinatuose daug augalinių pigmentų. Dėl to, reguliariai valgydami šią daržovę mes gerokai mažiau rizikuojame susirgti dažnai pasitaikančia akių liga pigmentine degeneracija, dėl kurios galima net apakti.

  Dar viena puiki špinatų savybė ta, kad juose gausu stresą mažinančio mineralo magnio bei vitamino B1, kuris svarbus mūsų nervams. Dėl to valgydami špinatus apsaugosime save nuo streso.

  Tad jeigu rūpinatės savo bei savo šeimos sveikata, jau rytoj pietums pagaminkite trintų špinatų sriubą arba kokį nors patiekalą, kuriame būtų špinatų.

  2 thoughts on “Špinatai svarbūs mūsų regai”

  1. visai nesenai pradejau naudoti sia darzove, spinatus. as juos dedu i sriuba. parasysiu trumpa receptuka sios gaivios sriubos. salierai, porai, zalioji paprika, morkos ir pomidorai savose sultyse. viska isverdu ir pabaigoj idedu vistienos kubeli ir spinatus. receptuka radau prie liekninanciu sriubu.

  2. as cia nelb i tema, bet vis delto… gal sriubyte ir nieko bet kiek imanoma reikia apsieiti be kubeliu, vegetu ir kitokiu tokiu prieskoniu misiniu, geriau jau issivirti keliu vistieno kauleliu sultinuka sriubytei su druskyte, pipirais, prieskoninem zolelem, bet kiek imanoma bet vegetu, kubeliu. juose yra medziagu, kurios sukelia hyperaktyvuma, egzemas, vezinius susirgimus, alergijas,…

  Komentaras

  Your email address will not be published. Required fields are marked *