Numalšinkime troškulį

Vasarą labiau nei bet kada organizmui būtini skysčiai. Esant šiltam orui mūsų kūnas labiau prakaituoja, tad iš mūsų organizmo pašalinama daug daugiau skysčių nei esant vėsiems orams. Tačiau yra nustatyta, jog daugelis žmonių visgi geria nepakankamai skysčių.

Jeigu norime palaikyti optimalią skysčių pusiausvyrą organizme, oro temperatūrai pakilus virš 30 laipsnių turėtume išgerti net 3 litrus skysčių per parą. Esant 20 – 25 laipsnių oro temperatūrai pakanka 2 litrų per parą. Žiemos metu mūsų organizmui pakanka 1 litro skysčių, tačiau sportuojantys žmonės turėtų jų suvartoti šiek tiek daugiau. Nepamirškite, jog skysčiai tai nėra vien tik vanduo, sultys ir kiti gėrimai. Skysčių organizmas gauna ir valgant sriubas, daržoves, vaisius. Beje, vanduo mūsų organizmuose gaminasi net ir virškinant maistą.

Geriausias pasirinkimas karštą vasaros dieną yra žalioji arbata ir geriausia, jog ji būtų šilta. Ji, kaip ir negazuotas mineralinis vanduo, šviežiai spaustos vaisių sultys ir džiovintų vaisių kompotas, yra geriausi troškulio malšintojai karštomis dienomis. Taip pat labai naudingas gėrimas – vanduo su citrinos sultimis, nes jis ne tik numalšins troškulį, tačiau ir pagerins maisto medžiagų apykaitą organizme.

Atsisakyti ypač šiltuoju metų laiku vertėtų įvairių limonadų, kitų gazuotų gėrimų, kavos bei alkoholio. Pastarieji gėrimai spartina skysčių pasišalinimą iš organizmo, tad vartodami juos vėl greitai ištrokšime.

Taigi, mielieji, vasarą buteliukas negazuoto mineralinio vandens yra ypač madingas aksesuaras!!!

Paskelbta Mityba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.