Skip to content

Lietuvos irkluotojai laužo sportininkų mitybos stereotipus

  treneris Mykolas Masilionis

  Daugelis įsivaizduojame, kad profesionalūs sportininkai, olimpinės rinktinės nariai šią vasarą ne tik intensyviai treniruojasi, bet ir labai akylai stebi savo mitybą. Kas gi yra negirdėjęs pasakojimų apie prėskas vištienos krūtinėles su garintais ryžiais? Tačiau Lietuvos irkluotojų rinktinės treneris Mykolas Masilionis sako, kad tokios kalbos – toli nuo tiesos.

  Intensyviausias pasiruošimo etapas eina į pabaigą

  Paklaustas, kaip irkluotojų rinktinei sekasi ruoštis olimpiadai, M. Masilionis sakė, kad dabar – pats darbų ir pasirengimo įkarštis: „Dirbame daug ir labai intensyviai. Krūvis sumažės, kai išvažiuosime į Braziliją. Ten prasidės adaptacija ir pasiruošimas olimpiniams startams. Džiaugiamės, kad birželį vykusioje Gintarinių irklų regatoje visos Lietuvos olimpinės viltys sužibėjo ir užėmė prizines vietas. Įrodėme, kad į Olimpiadą iš tiesų važiuoja stipriausi“.

  Šiemet Lietuvos irkluotojų olimpinė delegacija – tarp gausiausių pasaulyje. Į Braziliją važiuos penkios Lietuvos įgulos (10 irkluotojų ir vienas atsarginis). Visi irkluotojai kelialapius į olimpines žaidynes užsitikrino labai anksti ir jau senokai kryptingai rengiasi varžyboms.

  Laužo mitybos stereotipus

  Pasidomėjus, ar prieš Olimpines žaidynes koreguojamas irkluotojų racionas, treneris atviravo: „Mums valgiaraščio, deja, niekas nesudaro ir tikrai neturime tokių gerų sąlygų kaip norėtume. Sportininkams patiems tenka rūpintis savo mityba, o tie, kurie turi specialių poreikių – priaugti svorio, ar numesti kilogramus – patys individualiai konsultuojasi su specialistais. Tačiau kažkokios bendros mitybos programos nėra“.

  M. Masilionio teigimu, daugelis turbūt nustebtų sužinoję, kad sportininkai neatsisako ir „Coca-colos“, ir bulvių traškučių.

  „Dažniausiai jie renkasi iš to, kas paruošiama, kas jiems skanu ir ką jie mėgsta. Nedraudžiame jiems to. Aišku, maistas – tai kaip kuras organizmui. Jei jis kokybiškas, pritaikytas konkrečioms aplinkybėms, tai padeda siekti geresnių rezultatų. Tikrai esame pastebėję, kad, tarkim, Graikijoje, kai turėjome galimybę mėgautis itin kokybišku maistu, išskirtinėmis alyvuogėmis ir jų aliejumi, sportininkai jautėsi geriau ir lengviau pakeldavo dienos krūvius“, – sportininkų mitybos ypatybes atskleidė treneris.

  Tarp startų, kai nėra pakankamai laiko pavalgyti ir negalima valgyti nieko, kas apsunkintų virškinimą, sportininkai renkasi džiovintus vaisius. „Ypač vartojame „Arimex“ džiovintas spanguoles. Jose tiek daug gliukozės ir skaidulinių medžiagų, kad tai – nepakeičiamas maistas tada, kai tarp startų yra nedidelis laiko tarpas, o sportininkams būtina atgauti energiją“, – pasakojo M. Masilionis.

  Rinktinės išskirtinumas – valia ir ryžtas

  Paklaustas, kaip tokiu atveju rinktinė demonstruoja puikius rezultatus, treneris sakė, kad Lietuvos irkluotojų koziriai – asmeninės savybės.

  „Sporto rezultatams daug įtakos turi ir mityba, ir medicininė priežiūra, ir kiti dalykai. Bet vis dėlto ne mažiau svarbios ir asmeninės, žmogiškosios savybės. Sakyčiau, kad mūsų rinktinės išskirtinumas ir privalumas – didžiulis ryžtas, užsispyrimas ir gebėjimas pasiekti užsibrėžtų tikslų net ir su menkesniais ištekliais. Dėl vieno esu tikras – rinktinės irkluotojai turi geležinę valią ir užsispyrimą. Toks stiprus mūsų slaptas ginklas“, – olimpinių pergalių paslaptį atskleidė treneris M. Masilionis.

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *