Skip to content

Kefyras – ypač sveikas ir nekaloringas!

    Manoma, kad žodis „kefyras“ kilo iš turkiško žodžio „keif“, kuris reiškia „geras jausmas“. Skaitoma, kad kefyras pirmą kartą buvo pagamintas Kaukazo kalnuose, Gruzijos, Rusijos ir Azerbaidžano šalyse esančiose teritorijose. Tradiciškai jis gaminamas į pieną dedant kefyro grūdelių, kurie yra bakterijų ir mielių derinys. Tada mišinys fermentuojamas kambario temperatūroje apie 24 valandas. Gautas produktas yra rūgštokas, šiek tiek gazuotas gėrimas, savo konsistencija panašus į liesą jogurtą. Dėl nedidelio putojimo kefyras kartais vadinamas „pieno šampanu“. Ši karbonizacija yra fermentacijos proceso, kurio metu susidaro anglies dioksidas, rezultatas.

    Kefyro grūdeliai yra gyva kultūra ir gali būti naudojami kelis kartus naujoms kefyro partijoms išauginti. Grūdeliai taip pat gali būti išdžiovinti ir saugomi vėlesniam naudojimui. Iš jų galima gaminti ir nepieninį kefyrą, pavyzdžiui, vandens kefyrą ar kokosinį kefyrą.

    Kefyre yra įvairių bakterijų ir mielių padermių, kurios gali skirtis tarp vieno ir kito išauginto gėrimo. Manoma, kad ši mikroorganizmų įvairovė prisideda prie kefyro naudos sveikatai.

    Raugintas pienas

    Taip pat, kefyras gali savaime susidaryti piene, kuris ilgą laiką buvo paliktas kambario temperatūroje. Tai įvyksta, nes piene natūraliai yra bakterijų ir mielių. Esant tinkamoms sąlygoms, šie mikroorganizmai gali fermentuoti piene esančią laktozę, todėl susidaro rūgpienis ar kefyras.

    Kefyro savybės

    Kefyras yra geras probiotikų – naudingų bakterijų (padedančių pienui virsti rūgpieniu, kefyru ar jogurtu), kurios gali pagerinti virškinimą ir sustiprinti imuninę sistemą, šaltinis. Kefyras taip pat yra turtingas vitaminų ir mineralų šaltinis, įskaitant kalcį, vitamino D ir B grupės vitaminus.

    Iš tiesų, kefyras turi daugybę dietinių ir gydomųjų savybių. Jis pagerina apetitą, stimuliuoja skrandžio sulčių išsiskyrimą, pagerina žarnyno veiklą. Kefyras ypač tinka žmonėms, sergantiems širdies bei kraujagyslių ligomis. Be to, organizmas kefyrą pasisavina tris kartus greičiau negu pieną.

    Biokefyro savybės

    Dabar labai populiarus yra biokefyras. Jis rauginamas su probiotinėmis bifidobakterijomis.  
    Tai labai naudingos žmogaus organizmui bakterijos, kurios pagerina žarnyno veiklą ir normalizuoja medžiagų apykaitą. Šios bakterijos ypatingos tuo, jog lieka gyvos virškinamajame trakte ir neleidžia kauptis pavojingai puvimo mikroflorai. Bifidobakterijos taip pat padeda greitai atsistatyti normaliai žarnyno mikroflorai po antibiotikų vartojimo. Be to, biokefyras suaktyvina vitaminų pasisavinimą, stiprina imuninę sistemą ir pagerina bendrą organizmo tonusą. Toks kefyras naudingas visiems, ypač augančiam organizmui.

    Kefyro nauda sveikatai

    Pagerintas virškinimas: kefyre esantys probiotikai palaiko bakterijų pusiausvyrą žarnyne, o tai gali padėti pagerinti virškinimą ir sumažinti virškinimo sutrikimų simptomus, tokius kaip pilvo pūtimas ar vidurių užkietėjimas.

    Sustiprinta imuninė sistema: kefyre esantys probiotikai gali padėti pagerinti imuninės sistemos veiklą ir sumažinti infekcijų riziką.

    Pagerinta kaulų sveikata: Kefyras yra geras kalcio šaltinis, kuris yra būtinas sveikiems kaulams.

    Svorio valdymas: Kai kurie tyrimai rodo, kad probiotikai gali padėti sumažinti kūno svorį ir kūno riebalus.

    Sumažėjusi tam tikrų ligų rizika: Kai kurie tyrimai rodo, kad kefyre esantys probiotikai gali turėti apsauginį poveikį nuo tam tikrų ligų, tokių kaip 2 tipo diabetas ir tam tikros vėžio rūšys.

    Liaudies medicina

    Kefyras jau seniai naudojamas liaudies medicinoje įvairiems negalavimams, įskaitant virškinimo sutrikimus ir kvėpavimo takų infekcijas, gydyti. Šiandien kefyras yra plačiai prieinamas ir dažnai vartojamas kaip probiotikų turtingas gėrimas arba naudojamas kaip įvairių patiekalų ingredientas.

    Dėl savo probiotinių savybių kefyras kartais naudojamas kaip natūrali priemonė nuo tam tikrų ligų, tokių kaip alergija, egzema ir astma.

    Kefyras mitybai

    Vienas iš kefyro privalumų yra tai, kad yra lengvai virškinamas. Gėrimas idealiai tinka žmonėms, netoleruojantiems laktozės, nes fermentacijos procese laktozė yra skaidoma, todėl ją daug lengviau toleruoja tie, kuriems sunku virškinti pieno produktus.

    Kefyras taip pat yra universalus ir gali būti naudojamas įvairiuose receptuose. Galite gerti paprastą, dėti į kokteilius arba naudoti kaip salotų padažų, padažų ir marinatų pagrindą. Jis taip pat gali būti naudojamas kaip pasukų pakaitalas kepant, kur jis suteiks receptui aštraus posūkio.

    Apskritai, kefyras yra skanus ir maistingas maistas, kurį lengva įtraukti į savo mitybą. Tai geras būdas padidinti probiotikų vartojimą ir pagerinti žarnyno sveikatą.

    Taigi, net jeigu nemėgstate šio sveiko gėrimo, prisiverskite kasdien jo išgerti bent po kelis gurkšnius, kad būtumėte sveikesni ir žvalesni.



    Komentaras

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *