Skip to content

Granatų sultys – gyvybės eleksyras

  Granatos visada buvo pripažįstamos kaip vaisius, turintis galingą energetinį krūvį. Svarbiausia, kad granatu nauda pastebima tiek sveikatai, tiek energijos pagerinimui. Šių vaisių sultys pasižymi sveikatai itin naudingomis savybėmis, kurias trumpai ir aptarsime šiame straipsnyje.


  Fitocheminės medžiagos granatų vaisiuose

  Fitocheminės medžiagos – tai gana stiprios cheminės medžiagos, gaunamos iš augalų ir antioksidantų fenolių. Šios medžiagos labai naudingos tiek augalams, tiek gyvūnas ir galiausiai žmonėms, nes jos padeda apsisaugoti nuo žalingų aplinkos veiksnių. Būtent šios medžiagos augalams suteikia spalvą, skonį, kvapą ir tekstūrą.

  Privalumai sveikatai

  Granatai stebina savo atioksidacinėmis savybėmis, todėl veiksmingai kovoja su daugeliu sveikatos sutrikimų, įskaitant aterosklerozę, arterinius ir širdies uždegimus, bei aukštą kraujo spaudimą. Šios savybės taip pat yra naudingos apsaugant kepenis ir inkstus nuo laisvųjų radikalų žalos, kovojant su bakterijomis ir skatinant kitų antioksidantų aktyvumą.
  Novatoriškų tyrimų dėka buvo įrodytą, kad granatų sultys teigiamai įtakoja sergančius Alzheimerio liga. Kasdien išgėrus po stiklinę šių sulčių galima sulėtinti ar net sustabdyti plaučių vėžio eigą, taip pat prostatos vėžį.

  Granatų vaisių ekstraktas blokuoja odos auglius, veikiamus vėžio sukėlėjų. Dar vienas įdomus faktas – granatų sultys veikia kaip natūrali „viagra“. Granatai gali padaryti jus vėl aktyviais!
  Granatų vaisių ekstraktai blokuoja fermentus, kurie prisideda prie osteoartrito.

  Nėštumo metu geriamos sultys sumažina kūdikių galvos smegenų traumų riziką. Granatuose yra labai didelė koncentracija polifenolių (medžiaga taip pat randama uoguose ir vynuogėse), kurie turi stiprų poveikį prieš senėjimą ir neurologinius sutrikimus.Granatai taip pat vartojami kovai su širdies ir kraujagyslių ligomis. Taip pat profilaktikai prieš krūties vėžį.

  Pasaulinėje maisto pramonėje granatai dažnai sutapatinami su egzotiniais vaisiais, kurie itin įtakoja žmonių sveikatą, bei yra turtingi gilia istotija ir žinoma granatų nauda organizmui.

  Prisidėti prie geros sveikatos nėra sunku, nes granatų sultyse randamos penkios svarbiausios veikliosios sudedamosios dalys, todėl nenuostabu, kad dažnai jų rasite papilduose. Tiesą sakant, tinkamai pagamintos granatų sultys turėtų būti gaunamos iš viso vaisiaus, įskaitant jo kietą žievelę. Nors šiai dienai, dažniausiai pramonėje naudojamos tik sėklutės, pasižyminčios puikiu skoniu. Deja, geriausia vaisiaus dalis yra pašalinama! Taigi, norint pasisemti visų reikiamų medžiagų, rekomenduojama ieškoti sulčių, kurios būtų gaminamos iš vaisiaus visumos. Žinoma, žievelės nevalgysite, bet gerti sultis kartu su ja yra gana paparasta.

  Taigi mažiausiai ką galite padaryti dėl savo sveikatos – tai protingai išsirinkti granatų sultis ir jomis mėgautis! Įsitikinkite, kad pasirinkote šviežas sultis, kuriose išsaugoti visi vitaminai ir kitos naudingosios medžiagos.

  3 thoughts on “Granatų sultys – gyvybės eleksyras”

  1. O taip, granatų sultys vertos dėmesio, tikrų tikriausias gyvybės eleksyras. Labai gerai gerti nėštumo metu, įsitikinau, Apskritai visos sultys yra be galo naudingos, svarbiausia tik atsirinkti tinkamiausias sau ir mėgautis natūraliomis vitaminų dozėmis. 🙂

  Komentaras

  Your email address will not be published. Required fields are marked *