Skip to content

Organizmo valymas. TESTAS: Ar jūsų organizmas užterštas toksinais?

  Medicinos specialistai, remdamiesi pasaulio statistikos duomenimis, teigia, kad dauguma ligų prasideda nuo žarnyno veiklos sutrikimų. Norint išgydyti organizmą ar išvengti ligų, visų pirma būtina išvalyti organizmą – pašalinti jame susikaupusius šlakus bei toksinus.

  Maistas, kuriame gausu maisto skaidulų, veikia lyg organizmo „šluota", kuri padeda pašalinti susikaupusias kenksmingas medžiagas. Tačiau, vis spartėjant gyvenimo tempui, daugelis renkasi greitai paruošiamą maistą, kuriame trūksta ląstelienos, skatinančios virškinamojo trakto veiklą, o užpulti streso, guodžia save saldumynais. Deja, nesuvirškinti maisto likučiai tarsi apkloja žarnų sieneles – dėl šios priežasties žarnynas nebesugeba atlikti vienos svarbiausiųjų savo funkcijų – medžiagų įsiurbimo. Nustatyta, kad maisto medžiagos, slinkdamos žarnynu, skatina gyvybiškai svarbių organizmo centrų veiklą, todėl storosios žarnos sienelių „užteršimas" daro didelę žalą visiems kūno organams. Trumpai tariant, organizmą, visų pirma žarnyną, reikia valyti.

  Mechaninis žarnyno valymas. Šiuolaikiniai modernūs sveikatos priežiūros centrai siūlo žarnyno valymo paslaugas, teigdami, kad po jų jausitės jaunesni bene dešimčia metų jaunesni. Vis dėlto egzistuoja ir neigiama tokio atjaunėjimo pusė – taip valant žarnyną, pašalinamos ir organizmui naudingos bakterijos, o kai jų trūksta, pasireiškia disbakteriozė.

  Gydomasis badavimas – tik prižiūrint gydytojui. Kai kurie žmonės organizmą nuo įvairių toksinų bando išvalyti badaudami. Badavimu gydosi ne tik žmogus – kiekvienas kaimo gyventojas gali patvirtinti, kad susirgęs šuo nustoja ėsti visai ir neėda tol, kol pasveiksta. Gydomasis badavimas buvo propaguojamas jau senų senovėje. Garsus senovės išminčius Plutarchas yra pasakęs: „Užuot vartojęs įvairius vaistus, geriau dieną arba kelias pabadauk".

  Dauguma žmonių neskiria gydomojo ar valomojo badavimo nuo išsekimo priverstinai badaujant. Kai kurie, ko gero, mano, kad dvi ar tris dienas sočiai nepavalgę, jau badauja. Iš tiesų yra šiek tiek kitaip: žmogus be maisto gali ištverti keletą mėnesių, o organizmo išsekimas prasideda tuomet, kai visos jame sukauptos atsargos jau būna išsemtos (kiekvieno žmogaus organizme įprastomis sąlygomis yra nemažai nereikalingų riebalų, kurie badaujant „sudeginami"). Atsikratydamas šio balasto, organizmas nenukenčia – valomieji bei gydomieji procesai padeda atgaivinti anksčiau buvusį kūno funkcionalumą. Tačiau pasiryžusieji ilgalaikiam badavimo kursui turi žinoti, kad šiuo atveju būtina ne tik tam tikra aplinka, paties badaujančiojo nusiteikimas, bet ir gydytojo priežiūra.

  Organizmo valymas sultimis. Šiuo metu vis populiarėja kai kurių ligų gydymas, organizmo valymas ir svorio mažinimas įvairių augalų sultimis. Taip iš organizmo pašalinami susikaupę šlakai ir toksinai, oda tampa skaisti ir tarsi atjaunėjusi, žmogus jaučiasi energingas ir žvalus. Būtina žinoti, kad teigiamas sulčių terapijos poveikis pasireiškia tik tuomet, kai visiškai atsisakoma kito maisto. Tam reikėtų ruoštis iš anksto, pamažu atsisakant įprasto mitybos režimo. O paskutinę dieną valgyti vien vaisius, daržoves ir grūdų produktus. Gerti galima negazuotą mineralinį vandenį ir nesaldintą žaliąją arbatą. Per parą siūloma išgerti mažiausiai du litrus skysčių.

  Optimalus fizinis krūvis padės greičiau pasiekti laukiamo rezultato. Be to, nereikia pamiršti, kad kava, juodoji arbata, alkoholis ir nikotinas gali sulčių terapijos rezultatus paversti niekais.

  Kiti organizmo valymo būdai. Yra labai veiksmingų ir greitų organizmo išvalymo būdų. Pavyzdžiui, rytais nevalgius reikia išgerti stiklinę tirpalo, gauto 1 stiklinėje šalto ar šilto vandens ištirpinus vieną arbatinį šaukštelį Glauberio druskos (natrio sulfato). Vaistinėse taip pat galima įsigyti preparatų, skirtų organizmui valyti ir medžiagų apykaitai gerinti.

  Atlikite testą, norėdami sužinoti, ar jūsų organizmas užterštas toksinais. Įdėmiai perskaitykite klausimus ir atsakykite TAIP arba NE. 

  1. Greitai liesėjate arba priaugate svorio?

  2. Esate per liesi ar per stori?

  3. Nors neseniai pietavote, kankina alkis?

  4. Dažnai užkandžiaujate tarp valgių ?

  5. Mėgstate saldumynus?

  6. Nubudę jaučiate nemalonų skonį burnoje?

  7. Dažnai skauda galvą?

  8. Jūsų veidas papilkėjęs?

  9. Ar oda sausa, pleiskanota?

  10. Dažnai susierzinate?

  11. Po valgio jaučiate sunkumą skrandyje?

  12. Sergate dermatitu?   

  13. Užkietėję viduriai?

  14. Prastas regėjimas?

  15. Dažnai pučia vidurius?

  16. Dažnai ėda rėmuo, raugėjate?

  17. Pykina, jei laiku nepavalgote?

  18. Prastai miegate?

  19. Dažnai sergate peršalimo ligomis?

  20. Greitai pavargstate?

  21. Stokojate jėgų kasdieniniams darbams?

  Jei bent į 5 klausimus atsakėte teigiamai, jūsų organizmas yra užterštas toksinais ir jums reikėtų imtis tam tikrų organizmo valymo priemonių. 

  1 thought on “Organizmo valymas. TESTAS: Ar jūsų organizmas užterštas toksinais?”

  Komentaras

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *